Jak dobře začít novou hru

Moderator: DJ Die

User avatar
robacz][
Posts: 90
Joined: Thu, 18. Mar 04, 16:31
x3tc

Post by robacz][ » Mon, 9. May 05, 14:11

Peckoslav wrote:Tak už jsem trochu pokročil (v poslední době mám docela problém s časem, tak hraju jen docela pomálu) a měl bych další otázku - dá se nějak nastavit, aby loď, která z mé továrny prodává produkty, čekala až se naplní její kapacita, popř. až bude v továrně určité množství?
Často se mi stává, zvlášť u továren, které neprodukují moc rychle, že pak TSko rozváží jen pár kusů, což není moc efektivní.
Tak to bohužel nejde, TSko vyrazí kdykoliv kdy je něco na prodej a v jeho dosahu je kupec. Nevím to jistě, ale myslím že BPH piloti se v tomto ohledu chovají inteligentněji, jenže BPH prodává až od vysokého levelu, takže ti to moc asi nepomůže.
Peckoslav wrote: Pak by mě ještě zajímalo jak to je s commands u továren - zatím používám jen automatický přesun peněz z továrny. Jsou tam ještě další 2 (tuším že - SMS Mini a SMS Deluxe, nebo tak nějak) a u toho jsem nepřišel na to, o co go...
To je automatické správa stanice. Popsaný to je v html readme který je u bonus skriptů. V podstatě to za tebe spravuje továrnu (upravuje cenu prodeje, cenu zdrojů v závislosti na aktuální situaci, převádí prachy) a poskytuje to info o její výkonnosti. Nikdy jsem to ale nepoužil, tak nevím detaily.
Peckoslav wrote: A ještě bych se chtěl zeptat ohledně Logaans scriptu na zhodnocení celého impéria - nějak se mi stále nedaří ten script nainstalovat.
Mám XPčka a pořád mi to hlásí nějakou chybu - tuším, že něco jako že nemám nainstalován NET.framework?? :o
Mohl by mi tu někdo napsat návod jak to vše udělat aby mi to fungovalo?
Díky za pomoc.
Teď nevím coo myslíš, od Logaana vim akorát o skriptu pro X2, který vygeneruje XML soubor, který pak uploadneš na jeho web a máš detailní statistiky tvého impéria. K tomu ale nepotřebuješ nic instalovat a běží to přímo v X2 přes Scripting Engine... návod je tady
http://www.logaans-site.co.uk/x2/content.php?t=17
I am invisible.

User avatar
Peckoslav
Posts: 144
Joined: Thu, 31. Mar 05, 11:19
x3ap

Post by Peckoslav » Thu, 26. May 05, 21:02

Tak už jsem na to nedávno přišel - snažil jsem se nainstalovat jinej program - SectorPlanner, script na Company Value už mi chodí a je to v poho, btw. ten S.Planner taky nevypadá marně :wink:

Jinak k těm začátkům - zkoušel jsem si jednu hru rozehrát postavením Silicon Mine (yield 64) v Ore Beltu a pak další hru začít se SPP v Kingdom End a musím říct, že s tou SPP je to velkej rozdíl. Když jsem měl nahráno cca 1 den a 12 hod se SiliMine, tak hodnota mý company byla cca 2,7M, zatímco u SPP po 1 dni a 7 hod asi o milion víc.

Možná časem vyzkouším jak by to vypadalo kdybych rozjel MobileMining, ale když jsem to zkoušel, tak mě to moc nebavilo
(jednu loď jsem měl, která "těžila" a druhou TS, který sbíralo a prodávalo)
btw. nevíte někdo po jaký době se asteroidy obnoví? Kdybych ze začátku vytěžil celej Ore Belt, tak by to asi byl balík, ale časem bych se tam rád vrátil a postavil tam "pár" dolů :D

Pak se ještě dá údajně rychle začít zajímáním pirátských, popř. jiných lodí, ale nevím nevím jak moc to v Discu půjde, když jsem měl Mantu (nebo to bylo Mako??) tak to docela šlo - ale jen po jednom a jen Pirate shipy (pokud nevypálila Horneta...) :?:

Taky jsem zkoušel v úplně první hře obchodování se Silicon Wafers, ale po čase se v mém známém vesmíru objevil přebytek a bylo po ptákách, navíc člověk ještě musí průběžně hlídat a obnovovat satelity, zvláště Khaaci je rádi vymazávaj :twisted:

Praktikujete ještě jinou formu rozjezdu?

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Fri, 27. May 05, 11:33

no na zacatku kdyz nas disco muzes zkusit zajmout bayamona najdi si mlhovinu ktera vypina stity a kterou letaji pirati na http://argonopedia.ppcis.org/ je seznam sektoru kde je takova mlhovina no tam muzes bayamona kvuli slabemu trupu zajmout pomoci disca jen pozor at se nedostane so pozice pro strelbu to jsi na 99%mrtvy a taky si vybirej osamocenou lod kdyz napadnes konvoj pusti se do tebe vsichni
no zkus zajmout nekolik bayamonu ten s nejlip zachovanym trupem si nech zbytek prodej a za ty penize si ten svuj oprav a vyzbroj(2x5MW stit a nejake ion disruptory(aspon 2) a pak muzas zkusit zajmout orinoca ale jen pokud jsi dobry pilot a taky si sezen APSG to je nejlepsi zbran pro M4 no a na orinocu se da vydelat docela dost no a za chvili mas corvetu a jsi vysmaty 8)

User avatar
Peckoslav
Posts: 144
Joined: Thu, 31. Mar 05, 11:19
x3ap

Post by Peckoslav » Fri, 27. May 05, 11:44

hmm dobrej nápad, btw. kolik dostanu za orinoca když ho zajmu (zhruba) :wink:

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Fri, 27. May 05, 13:36

Peckoslav wrote:hmm dobrej nápad, btw. kolik dostanu za orinoca když ho zajmu (zhruba) :wink:
ja uz dlouho nehral ale tusim pres 250k mozna kecam ja fakt nevim mozna to vi nekdo jiny nebo se zeptej na jinem foru

m8
Posts: 11
Joined: Mon, 14. Nov 05, 13:12

Post by m8 » Tue, 15. Nov 05, 11:40

tak nejaku tu radu pre novacikov by som mal, teda ja konkretne nie, ale niekto co to hral nejaky ten patek

tu je par linkov kde najdete urcite to co hladate

http://www.hrh1000.com/x2capture.htm


http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... a47fafcb7e


http://argonopedia.ppcis.org/forum/viewtopic.php?t=1554 vola sa to Quick Start guide

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”