Obrana továren

Moderator: DJ Die

Post Reply
FouET
Posts: 4
Joined: Sat, 5. Mar 05, 17:39

Obrana továren

Post by FouET » Wed, 30. Mar 05, 19:05

sry za new topic ale potřebuju rychlou odpověď
mam 2 doly v ore belt a zrovna mi na ně útočej Khaakové, nemam žádný vojenský lodě (jenom 1xM5 s jednim 1MW štítem a 1x ten první kanon)
co je potřeba?? sem na začátku hry tak můžu nakupovat jen u argonů a boronů
P.S. nemam žádný skušenosti s bojem (zatim) a prachy mam na 2xM4 M u Argonů
co potřebuju za software na reálnou obranu??
(až to skončí a budu mít prašule koupim si nějakej ten welkej kanon pro towárny)
X2 rulezz!

Star trek není jen pouhou sci-fi, te to realita narozdíl od Esmeraldy, Chicago hope nebo Televizních novin.

User avatar
robacz][
Posts: 90
Joined: Thu, 18. Mar 04, 16:31
x3tc

Post by robacz][ » Wed, 30. Mar 05, 22:05

Předně byla chyba se na začátku hry pouštět do Ore Beltu, protože to je jeden z nejrizikovějších sektorů. Khaaci se tam rojej jak kdyby tam byli doma a ta M1 co tam hlídkuje je ignoruje, takže je to jen a jen na tobě.

Posílat na ty Khaaky počítačem řízenou loď by mělo smysl jen pokud bys měl M6, což asi nemáš. Pokud tam pošleš dvě M4 tak budeš mít za pár sekund dvě hromady šrotu.

Takže ve tvý situaci je jediný řešení zlikvidovat je osobně, na což potřebuješ minumálně M4, nebo spíš M3. Každopádně já jsem s M4 Mako (Boroni) byl schopen zlikvidovat Khaackou M3, ale pokud byla sama, v roji s M5 by to byl asi dost blbej nápad. Takže pokud je M4 jediný na co máš, vybav jí co nejlíp to jde (nejvíc štítů, nejlepší zbraně), pomodli se a vyraž. Snaže se vždycky odlákat jen jednu nebo dvě M5 a ty pak stranou zlikviduj, jak do toho vlítneš po hlavě, špatně dopadneš - tj. rychlost u tvé M4 bude potřebná.

Druhá možnost je je z dálky vyprovokovat a pak vyrazit směrem k M1 co je v sektoru, když budeš mít štestí, jeden z Khaaků na M1 vystřelí a ona se pak do nich pustí celou palebnou silou.

Obecně obrana továren - jediná efektivní je tvoje M6 nebo M2 v sektoru nastavená na patrolování. M3/4 na obranu jsou na nic. Tj. dokud nemáš na M6/M2, musíš továrny bránit sám, resp. stavět pouze v dobře chráněných sektorech.

Ještě jsou tu laserové věže, ale ty jsem nikdy moc nepoužíval, tak nevím jaké je jejich reálná účinnost. Mám ale pocit že KM3 si s nima poradí celkem snadno.

Co se týče toho nákupu M4, bral bych radší to Mako. Maxni jak rychlost tak manévrovatelnost, kup nejlepší zbraně (GPACy + Iony) a max štítů (2x5MW). Kdyžtak taky kup nějaký lepší rakety a zkus pár M5 zlikvidovat z dálky... Fight software Mk1/2 se bude hodit kvůli HUDu, jinak obvyklá výbava (SETA, Booster, Triplex Scanner ...).

No ale stejně budeš potřebovat sakra štěstí abys zlikvidovat celej klustr v M4...
I am invisible.

critter101
Posts: 33
Joined: Sun, 22. May 05, 18:06
x2

Post by critter101 » Thu, 26. May 05, 12:26

smutne je ze prave ore belt je tak bohaty na nerosty :), ja jsem tam chtel taky stavet a rovnou tezit mobilnim paprskem, ale rozmyslel jsem si to, stavim v home of light a tezit posilam do ore beltu jen nakladaky s mobilnim rezacim zarizenim ... a jde to. zatim jsem nenasel ani zpoloviny tak bohaty sektor na nerosty jako je tenhle, tak za nejaky fight to stoji. sou tam asteroidy , ktere maji pohatost i prez 50 a to uz je krasa, to neodvezes ani dvouma plne vybavenejma transporterama na jeden zatah., takze pokud nalozit silikonem 4 transporteryt, tak mas hnedka pul mega :)

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Thu, 26. May 05, 13:31

critter101 wrote:smutne je ze prave ore belt je tak bohaty na nerosty :), ja jsem tam chtel taky stavet a rovnou tezit mobilnim paprskem, ale rozmyslel jsem si to, stavim v home of light a tezit posilam do ore beltu jen nakladaky s mobilnim rezacim zarizenim ... a jde to. zatim jsem nenasel ani zpoloviny tak bohaty sektor na nerosty jako je tenhle, tak za nejaky fight to stoji. sou tam asteroidy , ktere maji pohatost i prez 50 a to uz je krasa, to neodvezes ani dvouma plne vybavenejma transporterama na jeden zatah., takze pokud nalozit silikonem 4 transporteryt, tak mas hnedka pul mega :)
jj ja na zacatku taky ztratil v ore beltu par transportu

User avatar
StandaJunior
Posts: 189
Joined: Mon, 2. Jan 06, 10:29

Post by StandaJunior » Tue, 13. Jun 06, 19:00

Jak jsi mluvil o tom že továrny můžou mít laser jak to tam dám ?
četl jsem i nějaký štíty ale jak jak jak to nevím :?: :?:

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Wed, 14. Jun 06, 13:17

no v X2 koupis laser tower(laserova vez) a vyhodis ji z nakladniho prostoru jako by to byl kontejner pak ji urcis domovskou zakladnu a das ji branit
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

User avatar
StandaJunior
Posts: 189
Joined: Mon, 2. Jan 06, 10:29

Post by StandaJunior » Sat, 17. Jun 06, 15:22

Jo to bych znal ale s těma štítama to asi nejde co ?

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Thu, 22. Jun 06, 14:58

ne stity maji stanice svoje to neni jak u lodi kde muzes(no spis musis) pridat stity koupene
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

User avatar
StandaJunior
Posts: 189
Joined: Mon, 2. Jan 06, 10:29

Post by StandaJunior » Thu, 22. Jun 06, 18:28

Díky za radu ! :wink:

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”