X2 fyzika

Moderator: DJ Die

Post Reply
plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Thu, 21. Oct 04, 08:16

To Lex Cameron: No ja doufam, ze kdyz mi jede Doom, ze pojede i HL2 :P . Nanejvys si nasetrim na nejakou novejsi graf. kartu, az budou za "normalni" ceny. 15000 za novou grafarnu zatim rozhodne nedam.
To tinman-cz: Ony ale letouny v X2 zataceji normalne. Ta sroubovice je sice u realnych letadel, ze se ti nakloni v zatacce, ale to je dano aerodynamikou. Ve vesmiru neni duvod ke sroubovicim, inak na souboje si musis zvyknout, ale jde to. Zvlaste pozdeji s nejakou M6 ci M2 (kterou u Argonu povazujes za obslehlou ze Starship Troopers) jsou souboje uz hracka.

Abras
Posts: 286
Joined: Sun, 29. Aug 04, 18:16
x3

souboje

Post by Abras » Thu, 21. Oct 04, 09:27

Hrali ste IFH?? tam bylo krasne ukazane, co se bude dit, kdyz by byl v X2 realisticky fyzikalni model. By ste se rozleteli, a zastavili by ste o 1000 km dal, takze mne vyhovuje system souboju, ktery je sice pomaly, ale dobry, mozna ho trochu udelat jako v starlancerovi, freespace ani x-wing sem nehral, tak nemam s nema jak porovnavat.

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Thu, 21. Oct 04, 10:02

Jo hral jsem IFH. Tomu rikam realita :) Ale presne tak to ma byt (jedna z mnoha veci, co se mi libi na Babylonu 5).

User avatar
Lex |cz)
Posts: 66
Joined: Mon, 13. Sep 04, 20:47
x2

Post by Lex |cz) » Thu, 21. Oct 04, 13:22

Podle mého názoru je ovládání v X2 zcela v pořádku, jak menu tak i v boji. Akorát nějaké M5 s maximální upgradovanou obratností, je nesmírně citlivý.
Co se týče reality... moc reality škodí hratelnosti, toť vše. :)
X2 není moc realistická, například ekonomika s fabrikami, všiml si někdo že ne ni možné prodělat? :idea:

Abras
Posts: 286
Joined: Sun, 29. Aug 04, 18:16
x3

Post by Abras » Thu, 21. Oct 04, 19:40

plynak wrote:Jo hral jsem IFH. Tomu rikam realita :) Ale presne tak to ma byt (jedna z mnoha veci, co se mi libi na Babylonu 5).
Jenze to by museli byt sektory o hodne, hodne vetsi.A souboje by taky trvali dost dluoho, aspon podle zkusenosti z IFH. A nevis nejake novinky o vyvoji IFH?

Jinak se mi zda, ze se nam tu mnozi off-topic prispevky, ne kompletne off, ale trosku jen prece.....

tinman-cz
Posts: 4
Joined: Thu, 14. Oct 04, 21:10

Post by tinman-cz » Fri, 22. Oct 04, 19:13

plynak wrote:To tinman-cz: Ony ale letouny v X2 zataceji normalne. Ta sroubovice je sice u realnych letadel, ze se ti nakloni v zatacce, ale to je dano aerodynamikou. Ve vesmiru neni duvod ke sroubovicim

nene nepochopils mně jak říkam spatně se to vysvětluje, chce to skusit
stahni si demo freespace 2 na www.freespace2.com
jde o to že když zatočíš do strany loď v X zatočí přesně do strany po rovné čáře, ale v jiných ne, je to jakoby se loď trochu stáčela dolu a zaroveň rotovala v tom směru dolu, a pokud bis sis čumakem lodi maloval čáru udělato pomyslnou šroubovici, nemyslel sem to že zatočeni se rovna pouze rotaci to ne (jako je to u atmosferickych simulatorů ze součastnosti)

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Mon, 25. Oct 04, 08:14

Demo styahovat nemusim, mam nekde doma plnou verzi, ale je to uz davno, co jsem to hral (a dohral). Opravdu se ve fyzice vesmiru moc nevyznam, ale pokud mas trysky primo na boku, pak jejich odpaleni zpusobi rovny posun danym smerem, ne? Takze zadna sroubovice. Ale taky se muzu mylit a pisu blbosti, takze kdopak se tu v tom opravdu vyzna?

Abras
Posts: 286
Joined: Sun, 29. Aug 04, 18:16
x3

Post by Abras » Mon, 25. Oct 04, 19:36

plynak wrote:pokud mas trysky primo na boku, pak jejich odpaleni zpusobi rovny posun danym smerem, ne? Takze zadna sroubovice. Ale taky se muzu mylit a pisu blbosti, takze kdopak se tu v tom opravdu vyzna?
Myslim ze to zalezi taky od tvaru lodi a jejiho teziste, aby slo o rovny posun, musi byt ta tryska zarovno s tezistem, jinak to cely zacne rotovat

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Tue, 26. Oct 04, 13:01

No a nebo jednu nad a jednu pod urovni teziste a obe se stejnym tahem => posun do strany, jedna vetsi tah nez druha => otocka. Takto to myslim v X2 je.

tinman-cz
Posts: 4
Joined: Thu, 14. Oct 04, 21:10

Post by tinman-cz » Sun, 3. Apr 05, 14:18

už jsem sem nepsal ani nepamatuju ale jen pro vysvětlenou mé teorie
pro všechny :
jde mně o to, že nééé že by to bylo nerealné to naopak je to vlastně realnější když pri zatočení do strany se lod točí přesně do strany ale pro HRU !!! se lépe ovládá a vůbec hraje když při zatočení loď zlehka rotuje a stáčí se do spod (po stránce realističnosti je to naprostá ptakovyna to ano !!)
jo a ještě v x-ku po tom co lodi prestanete ovládačem(ať už joystick nebo klavesnice) dávat povel k zatočení (prostě zase srovnátze joystick) tak se loď okamžitě zastaví což je taky divné chybý mně tam to zapružení (takoví filter toho pohybu , budí to bez něj pocit strašné neohrabanosti všech letounů ....chybý tomu ta vláčnost a elegance
jednoduše řečeno letový model je v této hře krajně neprofesioálně proveden
jen vám povím že to bylo již v prvním X-wingu , a dalších a dalších, a dáva se to do space simulů do teď ve většině to je, jen v malo kterých ne
skuste a posuďte uvidíte že je to mnohem příjemnější ovládání než tohle.

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”