X-56 HOTAS a další - návod

Moderator: DJ Die

Post Reply
tomas.lizner
Posts: 4
Joined: Mon, 29. Sep 14, 23:44

X-56 HOTAS a další - návod

Post by tomas.lizner » Mon, 21. Feb 22, 23:34

Ahoj, dlouho jsem nemohl najít nikde návod, jak rozchodit HOTAS v X3. Tak jsem se pustil sám do zkoumání a přišel na to. Protože jsem narazil na více zoufalců, tady máte návod a vlastníci X-56 rovnou i nakonfigurovaný profil pro X3 - ten si samozřejmě můžete upravit podle potřeby, či z něj vycházet, což platí i pro majitele jiných joysticků.

Code: Select all

https://webshare.cz/#/file/fYARQSLzV3/logitech-x-56-working-with-x3-zip
V zipu máte přibalen kompletní software, videonávod, profil a nechal jsem tam i oficiální Logitech driver, bez kterého se mi předtím nesprávně joy hlásil jako Rhino.. a zkráceně tento můj komentář:
Tohle je postup, jak zprovoznit HOTAS joystick s odděleným plynem na samostatném kabelu (nebo jakékoli dva samostatné joysticky) do her rozeznávajících jen jeden joystick (tedy kdy buď můžeš používat buď jen páku, nebo jen throttle, ale ne oboje :-/ ).
Vtip je v tom, že je potřeba vytvořit jeden společný, virtuální joystick a na ten namapovat všechny chtěné ovládací prvky z obou (či i více) dílů.

Potřebuješ
1. Vjoy
2. Joystick Gremlin
3. HidHide

Možná budou potřeba nějaké directx nebo C++ redistributable knihovny, to si kdyžtak doinstaluj od MS. Jo a asi je lepší mít i nainstalovaný oficiální driver k Joyi od Logitechu nebo jinému joysticku..
Pak jdi do videonávodu, ten to pěkně ukazuje. HidHide nevím, jestli je nezbytně potřeba, ale raději ho používám, aby nevznikl konflikt mezi joysticky nebo se ten reálný do té hry neprocpal prioritně před tím virtuálním. Při postupu instalace a konfigurace přesně podle videonávodu vše funguje.


Profil pro X3: POZOR! Ani s virtuálním joystickem dle postupu výše nefungovalo ovládání plynu na plynové páce. Lámal jsem si s tím několik hodin hlavu a.. přišel na to! :-) Vtip je v tom, že X3 podporuje pouze 4 osy, zatímco na obou joysticích je jich dohromady 6 nebo ještě víc. Takže to chtělo překopat osy tak, aby se ta plynová páka přesunula z cca šesté pozice mezi první čtyři. Naloadujte si do Gremlina ten profil a mrkněte - to XML je již nakonfigurované primárně pro X3.


Axis to button: Ze stejného důvodu nefungují joystickové minipáčky (minijoysticky) na páce a throttlu, které mají vlastní osy. Alternativou je je nakonfigurovat jako klávesové tlačítka, což je alespoň pro mě velice chtěná věc pro vertikální/horizontální posun. Profil už tohle obsahuje také. Tak jen nechávám video jak na to.

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”