Page 1 of 1

X3: Reunion - nejde spustiť

Posted: Wed, 31. Jan 18, 08:36
by Joeby
Po cca 2-3 rokoch ako som to naposledy hral som si hru znovu nainštaloval (klasicky steam verzia). Hra však nejde spustiť. Nemal niekto podobný problém?

Posted: Mon, 12. Feb 18, 23:35
by CubiCubi
Ahoj, tak jsem tedy zkušebně nainstaloval X3-Reunion, Steam verzi a moje poznatky jsou následující:

Při prvním spuštění - hra během prvních pár minut přestala reagovat, nutno vypnout natvrdo. Nestihl jsem ani nastavit joystick.

Při druhém spuštění - pro soubor X3.exe v adresáři s nainstalovanou hrou jsem nastavil režim kompatibility "windows7" a hra běží stabilně - odehráno cca 3 hodiny bez pádu.

OS - win 10 poslední build, sestava v patičce (aktualizováno).

Posted: Wed, 14. Feb 18, 11:17
by CubiCubi
Tak po odehrání cca 15 hodin přišel pád - po rozstřílení letky pirátů s možným výdělkem okolo 100k kreditů (unknown object alias Hammerhead Missile + pár dalších rachejtlí na prodej). Docela naštve :-D Už jsem mohl kupovat třetího automatického obchodníka...

Vypadá to, že nějaká nekompatibilita tam přecijenom bude. Už si nepamatuju, jestli to před lety padalo, když jsem to hrál. Po pravdě asi ano, měl jsem nainstalovaný X-tended mod. Ale nejspíš nijak často. Prostě to bude řešit častější save a občasné opakování mise.

Ještě vyzkouším ostatní režimy kompatibility, ale obávám se, že na tyto věci už MrkvoŠrot kašle, takže to nebude fungovat bezvadně. Nejspíš by museli vývojáři z Egosoftu udělat patch, aby šla hra bez náhodných pádů. A do toho se asi nikomu chtít nebude :(

Posted: Sun, 18. Feb 18, 21:56
by Joeby
Ja už som to vyriešil. Problém bol v tom, že hra hľadala x3reunion.exe a ja som tam mal x3.exe. Asi to prehodil patch alebo čo... Ale ďakujem za odpoveď.

Posted: Tue, 20. Feb 18, 18:27
by CubiCubi
Ahoj,
není vůbec zač :wink:
Je fajn, že "problém" byl jednoduchý a snadno odstranitelný.

Jinak zpět ke hře, po dalších cca 20-ti hodinách hraní šla hra v pohodě a bez pádu. Takže od instalace po dnešek jeden pád, což je přijatelné :P

Pokud by byl nějaký problém, klidně sem napiš, občas se tu zastavím. Nebo kdybys chtěl s něčím poradit.