X3R - Velitelstvi a aukce sektoru Chamtivost

Moderator: DJ Die

User avatar
Rosta
Posts: 527
Joined: Fri, 8. May 09, 15:39
x3

Post by Rosta » Sat, 16. Feb 13, 14:41

Dewilish wrote:Jn, v pohodě, až budeš skládat komplex z 60 továren, tak nám o tom klidně přijď povykládat
60 továren je málo :) já v TC mám komplex s 208 továrnami :) , jo jo to kdybych měl stavět s najmutým TL, tak bych ho stavěl dodnes :)
Seasonic 500W, MSI Z77A-G45, Intel Core i5 3570K 3,40 GHz, 8 GB Dimm DDR 3 1600 MHz, NVidia GeForce GTX 560

Dewilish
Posts: 136
Joined: Fri, 13. May 11, 10:19

Post by Dewilish » Sat, 16. Feb 13, 15:20

hezký :) těch 60 sem jen tak plácnul pro ilustraci, já měl taky komplexy se 150 továrnama. Jen bych rád viděl, jak si nechá vézt najatým TL továrnu z druhé strany mapy a nejlíp přes pirátský sektory :lol:

User avatar
Mazuur
Posts: 72
Joined: Fri, 30. Sep 11, 20:12

Post by Mazuur » Sat, 16. Feb 13, 16:23

Vy jste mega blazni. :D Pres piratske sektory je to pohodicka, horsi je to pres ty xenonske. ;)

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Sun, 17. Feb 13, 00:13

no muj komplex uz ma cca 800 + stanic a jestly se ti podari najatym TL proletet 2x piratsky nebo xenonsky sektor bez toho, ze by ti ho znicili, tak tady napisu, ze jsi vetsi borec, nez mi vsichni ostatni dohromady.
co se tyka tve predstavy o komplexu majici 2 tovarny, tak jen pro ilustraci:
komplex ktery bude sobestacny ohledne elektricke energie musi mit:
1/ solar plant XL - 1x
2/ crystal fab M - 6x
3/ cahoona bakery L - 3x
4/ cattle ranch L - 3x
5/ silikon mine L - 2x /oba s bohatosti 30 /
6/ construction kit - 14x

takze je to minimalne 15 stanic jen pro to, aby si komplex mohl dodavat sam sobe elektricke clanky + nejake zanedbatelne prebytky.
a kde je nejaky koncovy produkt, jako jsou stity, zbrane, polotovary?
to potom pocet stanic naskakuje neskutecnym tempem.
a jen pro zajimavost, tohle jsou stanice nakupovane pouze u Argonu a i ty nejsou vsechny ve stejne tovarne, ale pekne rozestrkane po celem vesmiru.
nektere stanice se musi nakupovat u jinych narodu a ty zase pozaduji jine stanice na dalsi chod.
a jeste jedna perlicka na zaver- tento minimalni komplexix te vyjde na POUHYCH 53 737 505 creditu a to jsi jeste nic nevyroyl a neprodal.
:lol: tak hodne uspechu v preprave najatym TL a cistenim sektoru od xenonu/piratu :D

Dewilish
Posts: 136
Joined: Fri, 13. May 11, 10:19

Post by Dewilish » Sun, 17. Feb 13, 08:56

Joooooo, krásnýýýýýýý :D Na tomhle sem si úplně chrochtal, klidně sem strávil dva tři dny plánováním a skládáním komplexu :lol: A zvlášť potom ta radost, když tam začly lítat houfy obchodníků, to sem si připadnul jak kapitalistický génius :lol:

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Sun, 17. Feb 13, 18:21

no je na to dobrej kalkulator, kterej ti spocita co potrebuje za tovarny, kolik a i teoreticky vynos celeho komplexu. tam to ale zalezi na tom, co vyrabis a kde to vyrabis

TinniT
Posts: 118
Joined: Mon, 8. Oct 12, 17:18

Post by TinniT » Sun, 17. Feb 13, 18:57

Já jsem taky postavil pár pěkných komplexů (největší má asi 160 stanic) a musím říct, že právě tyhle největší komplexy mi sypou nejvíc peněz. V tom největším mám 10 továren na 25MJ štíty L, takže to je asi 90M když jich prodám všech 700. Pravdou je, že pořizovací cena toho komplexu nebyla nejnižší...Jen za sluneční eletrárny sem dal 100M 8) a všechny jedou přes krystaly... až na tu poslední, která už krystaly nepotřebuje.

Každopádně věřím, že vlastní TL a stavba komplexů za to stojí. Najdeš si dobré místo pro daný typ stanice a necháš ať dělá svoji práci a peněz je jako želez...

Nebýt komplexů a továren tak všechno co mám bych teď nejspíš neměl. (UTradeři prostě tolik nevidělaj:D)

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Sun, 17. Feb 13, 19:10

nevidelaji a hlavne kazdou chvili o nejaky prijdes.
a navic kdyz postavis komplex u terranu, tak ti i zveda povest tim ze s nim terani obchoduji

TinniT
Posts: 118
Joined: Mon, 8. Oct 12, 17:18

Post by TinniT » Sun, 17. Feb 13, 19:12

U Teranů jsem ještě nic nepostavil... nějak mi přijde, že tam všechno mají. Ale zatím jsem to tam projel jen tak na rychlovku.

A taky mě trošku mate, že když si dám statistiky, tak tam Terany nevidím, tak sem se do toho nijak nehrnul.

Dewilish
Posts: 136
Joined: Fri, 13. May 11, 10:19

Post by Dewilish » Sun, 17. Feb 13, 21:04

http://www.altanetworks.com/x3occ.html

toto je dobrej kalkulátor, ten sem používal :) UT jsou skvělý na začátku, ale potom naráz jako když utne a přestaly mi obchodovat a jen někde věčně čekaly. Z komplexů tekly miliardy :D

TinniT
Posts: 118
Joined: Mon, 8. Oct 12, 17:18

Post by TinniT » Sun, 17. Feb 13, 22:35

Jj, přesně tak. Po objevení terranských sektoru se vždycky někde sekli a měli "pohotovost" a akorát si brali prachy... Komplexy jsou nej:D

User avatar
Mazuur
Posts: 72
Joined: Fri, 30. Sep 11, 20:12

Post by Mazuur » Sun, 17. Feb 13, 23:22

Zda se ze jste me presvedcily :P, jelikoz se uz/konecne chystam koupit sve prvni TL a uz promyslim stavbu nejakeho komplexu, ale zatim se mi nedari mu dat nejakou konkretnejsi podobu. :D

Malem bych zapomnel! :twisted: Najaty Mamut s velitelstvim proletel peti piratskymi sektory bez uhony ;) ale jeste neni v cili, smejd. :lol:

TinniT
Posts: 118
Joined: Mon, 8. Oct 12, 17:18

Post by TinniT » Mon, 18. Feb 13, 07:40

S tím komplexem záleží kolik máš peněz. Já jako úůplně první postavil 2 pšeničný farmy nahoře u boronů, teď si nevzpomenu na název, ale je to mezi hranicí království a královniným prostorem. U Boronů se dá postavit i továrna na teladianium. U Paranidů na Bogas atd... SAmozřejmě, že čím dražší produkty máš tím větší zisk (10GJ štíty fakt nesou:D ale zase když jich máš víc v komplexu, tak sežerou hodně rudy, pak potřebuješ buďto dobrý okolí, nebo aby měli spoustu bohatých dolů (Eleniniho blaho, Antogonin památník, Půlnoční hvězda a v Rudným pásu je taky jeden dobrej, ale má málo rudy v okolí)

User avatar
Mazuur
Posts: 72
Joined: Fri, 30. Sep 11, 20:12

Post by Mazuur » Mon, 18. Feb 13, 15:56

Ja stavim stanice jen u ras u kterych jsem jich koupil, treba teladske jen u Teladu atd. Zase jedna z mych chyb. :D Jen v Chamtivosti budu stavet argonsko-teladske komplexy.

Ta zmena outfitu ve velitelstvi me docela zklamala. :shock: Chtel jsem si udelat zeleneho Hyperiona, ale na nekterych mistech zustal stribrny. :evil:
Jak se prosim vas da stavet vic druhu lodi ve velitelstvi? Zatim muzu stavet jen bourace.

TinniT
Posts: 118
Joined: Mon, 8. Oct 12, 17:18

Post by TinniT » Mon, 18. Feb 13, 16:03

Co se továren týče, tak stavěj (obzvláště jídlo) u jiných ras než kde koupíš. Některý rasy potřebujou jídlo (nebo i jiný zdroje) od jiných ras jako sekundární zdroje a vykupujou je za plnou cenu :!:

Co se Ústředí týče, tak tam musíš zakotvit loď, kterou chceš vyrábět a dát ji do rezervního inženýrství. Inženýři ji rozeberou a potom si jich můžeš postavit kolik chceš. (Doporučuju si u větších lodí sehnat větší množství mikročipů, zbytek už je docela v pohodě)

User avatar
Mazuur
Posts: 72
Joined: Fri, 30. Sep 11, 20:12

Post by Mazuur » Mon, 18. Feb 13, 16:23

Tak vo vim ze jedna rasa potrebuje vyrobek te druhe jako sekundarni zdroje, nekdy i jako primarni, viz tovarny na druzice a drony. ;)

Staci si teda sehnat lod, rozebrat ji a muzu ji stavet. Parada, Dik. :) To je pravda, ze mikrocipy jdou fakt tezko sehnat ve vetsim mnozstvi, asi si na ne postavim tovarnu nebo komplex s pc komponentama.

TinniT
Posts: 118
Joined: Mon, 8. Oct 12, 17:18

Post by TinniT » Mon, 18. Feb 13, 16:34

Jj mikročipy se sháněj zle... ostatní už docela jde (možná ještě je občas problém s kvantovýma trubicema a počítačovýma komponentama) jen pro představu na novýho Hyperiona je třeba 381 mikročipů, poč. komponentů a trubic.

Každopádně mikročipy taky dobře sypou...:D mám je v rudným pásu 4 továrny a prodávaj se jako nic, ještě asi přistavím:D A věřím, že i v jiných koutech vesmíru by se dobře prodávali ;) Jen doporučju na jejich prodej mít M6 přepravce. Pokud ti totiž bude lítat pirátskýma sektorama, tak dlouho nevydrží. Na tu M6 se jen tak nepustí a když, tak se brání líp než normální TS

Dewilish
Posts: 136
Joined: Fri, 13. May 11, 10:19

Post by Dewilish » Mon, 18. Feb 13, 17:06

jen upřesním, není to rezervní ale reverzní inženýrství :lol: Jinak komplexy na mikročipy, trubice a počítače jsou absolutně nejvýnosnější, v Chamtivosti sem měl komplex na všechno, co potřebuje Ústředí a ani se tam přes tu řadu obchodníků nedalo přistát, vlastní přepravce byl zbytečný :)

TinniT
Posts: 118
Joined: Mon, 8. Oct 12, 17:18

Post by TinniT » Mon, 18. Feb 13, 17:36

Tak to musím zkusit něco postavit... Mám zatím jen na ty mikročipy:D

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Mon, 18. Feb 13, 17:57

na mikrocipy se zatim vykasli, nejdrive postav zakladni komplex, ktery se sam utahne energeticky.
to je ten co jsem psal o neco vyse.
on z nej bude i tak zisk, muzes prodavat el. clanky co jsou na zbyt a dalsi polotovary.
Potom teprve zacni pridavat jednotlive tovarny.

tip na umisteni komplexu:
- Presidentuv konec - hned vedle je Domov svetla a prez nej Argon Prime. vhodne na vyrobu zbrani, ktere se daji prodavat v techto sektorech do servisnich doku
- Hranice Cisarstvi - hned pod Paranid Prime-vyborne na el clanky a jidlo, ktere potrebuji Paranidi / tovarny od boronu /
- Uran - uzemi Terranu - tady se daji vyrabet tezke zbrane, odbyt na el clanky, kvantove trubice, mikrocipy a tohle ostatni tech zbozi.

jen jeste poznamka, ze se da instalovat script, ktery prida na vybrane misto asteroid s rudou dle vyberu a bohatost se da take nastavit. nekdo to muze brat jako cheat, nekdo to pouzije. ale pri vytvoreni takoveho asteroidu to neni zadarmo, stoji to docela peknou sumu creditu. tak bych to az tak jako cheat moc nebral. spis jako technickou pomucku.

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”