X3 Xtended mod

Moderator: DJ Die

Post Reply
User avatar
Helios01
Posts: 203
Joined: Thu, 17. Mar 11, 12:55
xr

X3 Xtended mod

Post by Helios01 » Sat, 11. Feb 12, 13:40

Stáhnul jsem ti XTM pro X3 ze stránky http://www.thexuniverse.com/content/117 ... Tended-Mod. Ne patch verzi ale full. Nainstaloval jsem to do složky Program Files\DeepSilver\X3 Reunion (mám CZ verzi, takže mám v prog.files ještě složku X3CZ ale tam jsem to nedával). Otevřu launcher, objevily se dvě nové modifikace. Vyberu jednu, vidím změněné hlavní menu, tak začnu new hru a čekám... stále loading do nekonečna a nic se neděje. A druhá verze je myslím celá nějaká pomrvená protože mám i kurzor zblblý a ostatní věci. Ta druhá má myslím větší číslo než první. Poradíte pls jak to opravit? Chci si hru konečně nějak zahrát protože mě to už takhle nudí a nevím co tam mám dělat. Možná jsem to tu už někde psal ale každopádně se mi nedostalo pomoci
"If we do not destroy ourselves, we will one day venture to the stars" - Carl Sagan

Solier.Trix
Posts: 106
Joined: Wed, 25. Jan 12, 07:24

Post by Solier.Trix » Sun, 12. Feb 12, 19:29

A ty máš čekou verzi modu (nevím jestli je) ?? Já ho mám taky ale nic mi to nedělá. A zkoušel jsi to třeba nainstalovat znovu? Tzn. soubory ze složky scripts dát do složky scripts v adresáři X3R?

User avatar
Helios01
Posts: 203
Joined: Thu, 17. Mar 11, 12:55
xr

Post by Helios01 » Sun, 12. Feb 12, 19:58

Českou ne, jak píšu- stažen z té stránky kterou jsem přiložil. Reinstall jsem zkoušel a ty scripts ještě vyzkouším, možná zítra bych to mohl mít
"If we do not destroy ourselves, we will one day venture to the stars" - Carl Sagan

User avatar
Helios01
Posts: 203
Joined: Thu, 17. Mar 11, 12:55
xr

Post by Helios01 » Sun, 12. Feb 12, 20:00

Jo a ty scripts jsi myslel do složky X3CZ? Prostě nakopírovat celou složku scripts v DeepSilver/X3 Reunion do složky DeepSilver/X3Reunion/X3CZ/scripts? Nebo do složky program files/X3CZ/scripts? Ta česká verze tam očividně dělá trochu zmatky...
"If we do not destroy ourselves, we will one day venture to the stars" - Carl Sagan

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Mon, 27. Feb 12, 07:51

Tak mám stejný problém :D
Mod stažený tu přes německé forum.
Jen s drobnýma odchylkama

po nakopírování všeho do příslušných složek ve hře (X3R v2.5 CZ)
tak po spuštění hry

1) domrvené menu (je tam nějaká nesmyslná tabulka se zbraněmi, dá se sní i hýbat, ale myš je v menu nepoužitelná u položky Nová hra)

1a) po spuštění nové hry se vuuuubec nic neděje, ani když začnu herní scénář, ani když dám vlastní hru (nebo některý z doinstalovaných začátků od modu) (load mi běžel přes celou noc a nic)

2) když naloaduju vlastní save (potom co změním v souboru *.lag číslo 42 na 44) tak jednou hra hodí hlášku, že save je nekompaktibilní, paradoxě když to zkusím znovu, hra se naloaduje, naskáčou scripty s oznámením o nových lodích (přitom se mi upgraduje kentaur na advanced) červeně zahláškuje script, že nemuže najít mapy (divný)
ale hra běží :D no dokud nezkusím oddokovat od stanice. To se pak hnu a do tří až pěti vteřin hra spadne.

nemám na to už nervy, poctivě jsem to povymazal.
mod mam stahnutý, ale zatím nepoužitelný... :evil:
Spoiler
Show
P.S.: případně do spoileru nebo PMkou...
nevíte proč X3R běží na (max rozlišení, max textury, max shadery, zapnutá záře, obměna barev) na 60 FPS (při seta 1000%) 45%
ale XTC na (max rozlišení a ostaní minimum nebo vyplé) běží na 30 FPS (při SETA 500%) 1-15FPS ?

Na šrot-booku ;)
CPU 2x2.2 GHz AMD Turion x64
RAM 2x1024MB DDR2 667MHz
GPU nVidia 8400M G
HDD taky nějaký šrot

ntb šrot možná je ale třeba MS2 (max rozlišení, zbytek na střed/vypnuto) a v bitkách pod 30 FPS nesleze

User avatar
Helios01
Posts: 203
Joined: Thu, 17. Mar 11, 12:55
xr

Post by Helios01 » Mon, 27. Feb 12, 16:37

Přesně! Navíc já mám na výběr 2 modifikace, při čemž jedna má tu tabulku a druhá menu nepomrví (naopak změní na new pozadí) ale zase se nechce loadnout. Už jsem se s tím pomalu smířil, ikdyž ten trailer (ten kde hraje Muse) jsem si pouštěl znovu a znovu a dokonce jsem si ho nahrál i do mobilu :roll: . Sice bych to ještě asi nějak rozdýchal kdybych to hrál odznova (akorát jsem po kampani a právě jsem dostavěl druhou stanici, Pšeničnou farmu v Domově světla).
Teď spíše hraju X2: The Threat který mám podle mě dost rozehraný- Teladský Orel (ještě vybavuju, zatím mám jen 1x štít), 5 dobře prosperujících stanic (až na elektrárnu v Červeném světle), na lítání plně vybavený Paranidský Perseus a pro některé případy Argonská Nova (štít full, zbraně zatím jen 1x HEPT).
Ale to už jsem asi hodně odbočil :lol: . Takže doufám že někdo nám ještě pomůže toto opravit
Spoiler
Show
Já sice TC nemám ale plánoval jsem si koupit GoldBox přes Steam jak budou slevy. No a toto teda celkem změnilo můj názor, já mám starší PC skládaný:
CPU AMD Athlon 64 2.2GHz (jako ty až na to že jednojádro)
RAM 2gb
GPU Radeon HD4650 1gb
Reunion jedu na max až na vyhlazování, které mi skoro každou hru laguje, takže ho mám na 2x a je to celkem plynulé až na to že se to občas trochu lagne. Myslíš že s tím rozjedu ten TC na max až na AA?
"If we do not destroy ourselves, we will one day venture to the stars" - Carl Sagan

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Mon, 27. Feb 12, 17:01

Spoiler
Show
Určitě jo. Já psal že to hraju na notebooku.
Mam PC (má pujčený bratr) tam jede vše na mx i s vyhlazováním.
GPU nastavena na maximální kvalitu a ikdyž to jeden a 1x CPU (je tam 4x CPU) tak to jede pěkně

U notebooku to je "horší" nic tam není tak rychlé jako na PC (tedy na mým šrot-booku) dnešní ntb jsou výkoný.

Když laicky srovnám výkon notebooku vs deskpu je to tak cca 2x výkonější, tedy PC.
napadlo mě, že bych vynechal ten script co "startuje" mod, že bych použil jinak vše. No zkusím a uvidím... podle screenu to vypadá že se pěkně mění stanice (asi ne všechny).

Do X3R vím, že jde nainstalovat i X-Tra ship pack, ale raději bych nové sektory :D

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Mon, 27. Feb 12, 23:12

no pokud si pamatuju, tak aby vam to slapalo, tak je potreba vymazat jeste pred instalaci XTended ze souboru s instal hrou soubor cat10 a cad 11, nebo tak nejak, uz je to dlouho co jsem to delal na posledy
ale mnel by tam byt i popis instalace.
v textovem dokumentu

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Tue, 28. Feb 12, 08:42

cad09 je poslední 10 a 11 je právě mod :)

No já už "ztratil" zájem o nějaké "novinky".
Právě se mi podařilo dohrát X3R a ...
U X2 jsem ten konec pochopil, no budíž.
Ale takhle .... konec v dalším díle.
Dostat "Opatrovník federace" když mi k normálnímu získání chyběla 2%
a nic víc, ani prachy, ani třeba M1 prostě vubec nic, no to mě tedy dostalo...

(už vidím jak někdo zachrání třeba pulku města a všichni se na něj vy...)

No bezpardonu, někdo by měl trochu zapnout fantazii, nebo trochu podráždit můzu s těmi konci... jako chtělo by to i nějakou "fyzickou" odměnu
konec v X3TC (hlavní linie) také nic moc...

No nic, jdu po noční pařbě spát a přemýšlet jestli v X3TC jsem někde tu Terranskou generálskou stěrku potkal... :/

etc. ta poslední bitva v Kacířově konci FAKT NÁŘEZ ;)
až na drobnou chybu D: od kdy Odin střílí CIG (bez konečného efektu výbuchu) :D:D
(jsem se pokusil proletět tou branou k Zemi) :D:D

Lukaszno1
Posts: 101
Joined: Mon, 15. Jun 09, 13:30
x4

Post by Lukaszno1 » Thu, 1. Mar 12, 20:28

Mira CZ wrote:no pokud si pamatuju, tak aby vam to slapalo, tak je potreba vymazat jeste pred instalaci XTended ze souboru s instal hrou soubor cat10 a cad 11, nebo tak nejak, uz je to dlouho co jsem to delal na posledy
ale mnel by tam byt i popis instalace.
v textovem dokumentu
No pokud si to dobře pamatuji já,tak naopak sou tam soubory cad který by se měli přejmenovat na 12,13 atd nevím kolik jich v tom modu je,tak aby tam byly ty puvodní i ty nové.Aspon myslím.Proto vám to dělá nejspíš takovej bordel.

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Thu, 1. Mar 12, 21:06

nee, urcite se ty puvodni musi vymazat a nakopirovat ty nove zXTendet.
maji stejne cislovani a pokud se nenahradi temito, tak to pada.

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Sat, 3. Mar 12, 03:24

jak říkám já tam mam 01 - 09 jak dat tak cat
zkusil jsem je přejmenovat na 12 a 13 jak je o post výše, to ale nic neudělalo, tedy vubec nic, ani loadingový screeny, ani po spuštěnbí žádný script.

jak to tak vypadá, když poruznu čtu tak lidi na 2.5 musejí používat patche, což já nemusím, tak mi asi nezbude nic jiného než se na netu podívat po co nejmenší verzi a postupně to zkoušet a postupně dávat patche.
Pochybuju, že by mi v krámu dovolili rozdělat balík se hrou abych se podíval a zkusil :D

neee ;)
prostě jak XTM tak HQ od BalaGiho je pro mě nepřístupné no, hold jsem se stím už smířil.
Tak jako série Gothic, TES a ME zustane X3R na disku z nostalgie .

Ještě teda zkusím odchytnout nějak bratra, protože na PC je všechno original, tak zkusím pak tam. Možná to nestihá zpracovat nout, nevím. Kdyby bratr neměl u sebe i pakl s hrama zkusím to na PC u segry ...

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Sat, 3. Mar 12, 06:24

hernaj, nakonec mne donutis hledat, old Xtended

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Sat, 3. Mar 12, 06:28

no tak tady je oficialni postup s instalaci XTendet:


1.Nainstaluj novou a cistou hru.

2.Opatchuj na posledni verzi.

3.Vymaz z adresare hry soubor 10.dat

4.Rozbal XTM.7a do adresare hry.

5.Otevr vytvoreny adresar XTM.7a v adresaři hry.

6.Skopíruj všechny soubory přímo do hry.

7.pote nainstaluj do hry soubory XtendedModScripts+Patch-V0.7.2-26.06.2007
XtendedModLanguagePack-V0.7.2-01.07.2007

8.Potom upgrade patch V.0.7.5

9.Teprve potom muzes instalovat ostatni scripty.


Pozn.Zabalený soubor rozbalit a překopírovat do souboru se hrou.

PS: cely XTended mod ma presne 400MB

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Sun, 4. Mar 12, 01:38

Tak Hyperiona už vidím...

dat v ntb měl 14Mb
v PC měl 90MB
překopíroval jsem ten 90MB k sobě a hyperion i M3+ jdou vidět.

2 hodiny jsem se sr...l s přesunem přes první bránu, bez výsledně.
Takže se na to mužu zvysoka vysr...
Jestli bude mít i Rebith takovýhle chyby s nedotaženou fyzikou, bugama s bránama a s questama, tak prostě pojedu do německa a každýmu tam rozmlátím hlavu, na konci roku mi končí platnost zbrojáku, tak to pořádně využiju alespoň.
Chtěj za něco prachy tak ať to dělaj pořádně....
Určitě za to nemuže Egosoft, nápad maj dobrej, ale měli by povyházet ty retardovaný testery, nebo by jim za použití konzole měli usekat prsty, protože projet hrou pomocí scriptů (viz. i HUB v TC) umí kde jakej deb...l
Ještě přemýšlím, že pošlu egosoftu učet za mobil, protže mi tak tečou nervy že se mi podařilo promáčknout display... (u N8)
V létě jedu se známýma do Mnichova, tak si asi udělám zajížďku...

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Sun, 4. Mar 12, 06:28

no za celpu dobu hrani X herjsi 1, komu se stala tahle vec s hyperionem / pokud vim /
ja so X2 rozjizdel nekolikrat a VZDYCKY jsem jej tam mnel a naopak zadny bugy.
takze podle mne jsi bud stahl nejakou poskozenou verzi XTendet a nebo mas nejak nakopnutou instalaci.
sice nevim jak to udelat /na to jsem jen obycejny herni uzivatel /, ale pokud by jsi chtel, tak ti muzu poslat tu verzi, kterou mam ja.
ale ma 400 MB a to nevim, jak bezbolestne poslat.
tahle verze funguje na 100%.

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Sun, 4. Mar 12, 19:07

Tohle je X3R
v X2 nevím, že by nějaký bug (krom neviditelnýho J) byli
A s neviditelným Hyperionem, nebo problémy s jeho převozem jedinej nejsem.
To že tu na cz foru píše tak 20 lidí ale na internetu jsou desítky, možná i stovky takových problému je jiná.

k X2 (když zmiňuješ) konečně se mi podařilo udělat ze score iso tak už to mam instlé taky,, ale když jsem to zapl, hned jsem to vypl, ikdyž se mi zdá, že je to mnohem barvitější.

Čili otázka má někdo X3R 2.5 (Hypermax) bez rozných modů, scriptů a aktivní konzole, že bych mu poslal save ?
Dělaljsemjen hlavní linii a hned na HQ, bez výdělků, bez továren...

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Sun, 4. Mar 12, 19:28

TTenk wrote:Tohle je X3R
v X2 nevím, že by nějaký bug (krom neviditelnýho J) byli
A s neviditelným Hyperionem, nebo problémy s jeho převozem jedinej nejsem.
To že tu na cz foru píše tak 20 lidí ale na internetu jsou desítky, možná i stovky takových problému je jiná.

k X2 (když zmiňuješ) konečně se mi podařilo udělat ze score iso tak už to mam instlé taky,, ale když jsem to zapl, hned jsem to vypl, ikdyž se mi zdá, že je to mnohem barvitější.

Čili otázka má někdo X3R 2.5 (Hypermax) bez rozných modů, scriptů a aktivní konzole, že bych mu poslal save ?
Dělaljsemjen hlavní linii a hned na HQ, bez výdělků, bez továren...
samozrejmne to melo byt x3R

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Mon, 5. Mar 12, 03:19

Jasný, jen poznámka....

Teď jsem shlídnul asi 30 videí (nevím nepočítal jsem to) cirka 3,5 hoidny videí co jse našel an Youtube (všechna EN anbo DE) a vždycky když použili vlečný paprsek tak byl zelenej, ať ho použili na stanici nebo na loď.
Muj je oranžovej (oranžovo-červenej) ať ho vysteřlím ze 2km (maximum) nebo se na loď nalepím a z asi 230m (když je přímo zamnou)

v X3TC byl taky červenej (tam se tahal tu TL od Terranu co pak v bráně bouchla.) tak je snad jedno jakou má barvu ne? nebo ne?

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”