Taktika na HUB plot

Moderator: DJ Die

napis
Posts: 84
Joined: Sun, 11. Jun 06, 15:40
x3tc

Post by napis » Mon, 24. Oct 11, 22:50

Jooo, tam je pes zakopany.... tak uz to tam vozim. :)
DIIIIKYYYY :D

P.S.
Nastavil som rovno suradnice (x='13',y='8') sektoru s HUBom, nech to nemusim vozit cez cely vesmir :)

napis
Posts: 84
Joined: Sun, 11. Jun 06, 15:40
x3tc

Post by napis » Tue, 25. Oct 11, 16:38

Prosim, da sa cez ten script editor modifikovat pocet krystalov uz v existujucej lodi ? Proste aby som nemusel vzdy vytvarat novu lod.
Diky

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Thu, 17. Nov 11, 22:03

Továrna na Nividium neexistuje, vše se doluje ručně :)

Doporučuji nad Getsu Fune je Xenonský sektor (někde na západě u něj) je neznámý sektor se třemi asteroidy na Nividium (samo jsou i jinde, ale tu je klid do pirátů a khaaku, xenoni tam nelítaj)

Proskenuj asteroidy a těžit (mobilní vrtná souprava se dá nejčastěji koupit v Knězově uzemí tedy z mé zkušenosti)

z jednoho asteroidu (výnos měl 5) sem vybral přes 650 Nividia.
Bohužel jsem musel rozbít hlavní asteroid, nasednul jsem do Anacondy a trupem rozbil ty menší -> port do Slona a sbíral otáčením a pomalým posunem. Slon nějak přes automat nechtěl těžit (ani nejde Nividium, pouze Křemík, VOda, Ruda a sbírat horninu nesebral ani přes celou noc spuštěné hry ani kousek)
Teď jak trouba vozím ve Slonovi zbytek Nividia (nechápu že v centrála NMNC nebo jak koupí jen dva kousky)

Já se trápím teď těmi krystaly? (budu uset vubec kouknout co to sbírá)
ma ve Výnosné směně komplex

1x XXL sluneční elektrárna
1x L křemikový dul
4x L vesmírné něco pro chealty
4x L mlýn na massom?
4x L továrna na krystaly

no možná míchám názvy trochu, je to samostatný komplex, všechna výroba je pokrytá, v elektrárně je zásoba přes 400.000 článků takže až dovolím ostatním rasám obchod, bude to super...

(křemíku málo, ale komplex od dalšího asteroidu daleko - nad jižní branou, budu muset nějak pospojovat, to zas budou škuby :DD)

Já až budu mít spojené všechny brány sem dám komplet "návod" jak co jsem dělal tak snad to pak někomu pomuže. Zatím jsem přišel o 4 mistraly ale jinak klid.
Krom toho Nividia se o trh do HUBu nestarám, krom sypání milionu a milionu.
Takže možná pak dobré pro ty co nechtějí trávit čas lítáním po surovinách.
napis wrote: TC ma nejaku dejovu liniu ? :)
Má několik (dle mě) ale takovou jako předchozí díly nikoliv, hře je dána větší volnost, než v předchozích dílech
napis wrote:BTW... ten "Novy domov" ako zistim, ci som ho dohral ? Ja to hram uz tak dlho ze si nepamatam ani zaciatok.
Intenzivne si spominam len na boje v operaci "Rozhodna zurivost".
Po nej som ziskal Griffona a este si pamatam,
Griffona? no to jetedy odměna :DD
řeším už jen skoky ke khaakum, doprovody, jsou děsný....
ale vzhledem k odměně asi přestanu reagovat na ukol

EDIT:
Tak jsem dostal tak akorát CONGRATULATION, že si mám posbírat odměnu nebo co ale Griffona nikde :D
Akorát mi pak naskočil Q u terranu s nezaměřeným hryper pohodnem :D

napis wrote:ze som sa hnal za nejakym "pokladom" a za to som ziskal experimentalny raketoplan. Ale ten som rovno odstavil v nejakej lodenici, pre mna absolutne nepouzitelny. Su ovela lepsie M3 ako ten raketoplan.
Mohl by jsi prosím PM s "návodem" na tu hádanku (tedy co si vzpomeneš. Trápím se u druhé nápovědy a už mi to leze na mozek. :D


[/quote]
BTW... pokial viem skakat do sektorv khakom, co su bez bran, tak snad viem skocit do kazdeho sektoru bez bran ? alebo... ?
O com je ten "Novy domov" ?[/quote]

nezaměřitelný skokový pohon (nebo nějak tak)
udělá jen to, že tě prdne někam neznámo kam do sektoru. někdy se mi stalo že ke Khaakum, někdy k xenonum, někdy do prázdného sektoru.
Sektor neexistuje na mapě (samozřejmě) a když použijš opět skok, vrátí Tě zhruba do středu sektoru, odkud jsi skákal.

Prakticky nemá významu, ikdyž muže mít nějaký skrytý význam pro jiné ukoly apod.
napis wrote:Prosim, da sa cez ten script editor modifikovat pocet krystalov uz v existujucej lodi ? Proste aby som nemusel vzdy vytvarat novu lod.
Diky
dá se napsat script an vložení třeba 1000.000 krstalů do nákladového prostoru lodě

Návod z hlavy neřeknu, ale je to jako když si chceš dát kredity, jen místo "add to money" slezeš asi o dva řádky níž, kde si volíš počet, item (předmět) a kam se má vložit.
Pokud by bylo třeba tak napíšu skoro jakýkoliv script a pošlu PMkou

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Wed, 14. Dec 11, 00:10

Jelikož by bylo dlouhé až moc tak needituju vyšší post...
fanda serie X wrote:Póčkej, ty už máš skoro hotovej HUB? Já na to jdu asi pokaždý špatně, ale trvá mi to vždycky tak tejden, než se vůbec dopracuju k vyplnění první části s teladianiem. Já mám hlavně problém s tím, že mi vždycky zničej všechny TSka, který mi to zboží převážej.
napíšu jen ty jevětší pálky, jinak se poruznu z okolí vozil i ten zbytek.
(teď mě napadlo že si na papír opíšu co ten komplex má všechno zabudované a dám to někde tu do toho topicu s komplexy)


HUB první bránu jsem přesměroval (po dovezení tech článků) se
Slzy chamtivosti - Skvostný zisk
(vedle slz chamtivosti jsou 3 výrobny teladia)
koupil jsem tuším kajmany, nastavil HUB jako Dom. stanici)
v sektoru u východní brány jsem nechal zaparkovanou M7 s dvěma M6 aby se xenononi nedostali k HUBu, dole ve Skvostným zisku mi prozatimě hlídala severní bránu M6tka.

mezitím jsem dělal ruzné kraviny

dovozili Teladium

mezitím jsem postavil komplex v Slzy chamtivosti na Krystaly (komplex 68 stanic tuším je smostatně provozuschopný) odtamtud jsem vozil krystaly + někdy se nedostatkem krystalů zastavil.
Bohužel je komplex tako "krutý" (je umístěn asi 20 km pod jižní branou), že do sektoru když vlítnu tak hra umře)
Stavěl jsem ho fornou SLon lítal pros tanice já byl v sektoru, jakmile jsem jednou odletěl, už se nedalo vrátit :D (no hraju na noutu, tak se není čemu divit)

Dovozili Krystaly


Bohužel se nedostanu do sektoru Slzy chamtivosti, takže továrnu na mikročipy nepřipojím :(
takž ebude problém asi s Mikročipy, ale to nějak pořeším.

HUB má spojeno tedy
Slzy chamtivosti - Skvostný zisk
Slzy chamtivosti jsou hlídány
M7 Ocelot I (kompletně vybavený)
M7 Acinonyx (kompletně vybavený)
Skvostný zisk je hlídán
M7 Ocelot II (kompletně vybavený
HUB je hlídán
M7 Panter (kompletně vybavený + eskorta M3+ Cougarů)
Zelená letka - M6 Drake + 3x M6 Drak + 1x M8 Hades (M6 mají každá M3 mambu)
Bude následovat doplnění o M7 Adder (sestava lodě je tuším tu někde v lodích, chybí mi už jen posledních 10 Foton kanonů)

DRUHÁ SADA BRAN
byla puvodně dole u Boronů (první migrace Xenononů všechno vyhladila, dostala se do HUBu, takřže přenastavení sady na
Fontána zisku (komplex Gamma - Horniny
+ Teladský zisk (nebo nějak tak)
kde mi hlídkoval (+ do Modrého zisku) lítal M7 Tern (2x Orel ochránce v doku a několik M3 sokolů ochránců)

Po (nepsočítám) několika vlnách Xenonů následovalo přenastavení druihé sady na
Argone prime - herronova mlhovina
(sice prospěšné pro obchod, ale díky tomu se mi z desítek pokus povedlo asi dvakrát skočit do hubu aniž bych rozřelil nějakou spřátelenou kocábku, takže se začínám dívat po jiném spojení sady 2
Díky ale poslední sadě co dodělávám, přemýšlím (asi to tak dopadne) ž espojím sadu 2 někam k výrobnám Mikročipů (ikdyž to sleduju jak se vyrábí u NPC tak možná spíš někde ve Skvosným zisku udělám nějaký komplex na čipy)


Snad se to někomu hodí, tkto to robím já, občas, když není do čeho píchnout vyklidím mistrala (co mám zadokovaného v lodi u sebe) a vezmu jednu "fůru" surovin do HUBu, ale jinak se oto nestarám, jen si hlídám Xenony, což je někdy nadlidský výkon (viz. jiné téma)

Komplex:
http://forum.egosoft.com/viewtopic.php? ... 46#3745446

s.Merlin
Posts: 97
Joined: Sat, 10. Nov 07, 14:01

Post by s.Merlin » Wed, 14. Dec 11, 11:25

Tak já hub plot řeším úplně jednoduše. Koupil jsem pár mistrálů. Všem nastavil automatický skok na ano, minimální vzdálenost skoku 0, doplnění paliva 100 skoků. Jednomu TS jsem dal zaúkol kupovat EC, zbytek má nakupovat teladianium. Vždycky skočí do sektoru kde je, kopí kolik můžou, skokem se vrátí, vyloží ho, naberou si EC které potřebojí a zase ledí dál. Vůbec mi nelítají přes brány. Tu první jsem propojil s neznámým sektorem kde si plánuju udělat velké komplexy. Sektor mi hlídá Vidar + dvě katany a vůbec to neřeším. Dělám si jiné mise. Jen občas napumpuju credity a kouknu jak daleko jsou. Až to bude, tak to bude.

Štve mě ale jedna věc. že když jsem takhle nakupoval mikročipy, ti idioti TS vytvářeli vláček První koupil všechno a další 3 se za ním vraceli s prázdnou. Nemá někdo nápad jak to vyřešit?

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Wed, 14. Dec 11, 11:36

Manuálně jim nastavit třeba 10.000 cest do ruzných továren na mikročipy a budou vozit všici :) (pokud budou mít továrny)
alespoň takhle jsem to udělal s křemíkem a ještě se nezastavili.

Do komplexu jsem momentálně dokoupil 3x továrnu na čipy (ikdyž to byl děsnej nervák) takže pak jen změním surovinu. Vyráběj jak o život :D

Škoda, ž ema ze Slona momentálně udělanou velkou nákupní tašku pro lasery :D jinak bych zkoupil křemík co jsem potkal tuším v jihozápadní/východní (nevím) mračný záladně.

Účet se tenčí posledních 298kk cr
By mě zajímalo, kolik vlastně celej HUB stojí (suroviny).

No dodělám HUBa a vrhnu se na HQ ať mám konečně "domov" :D
Mimochodem ví někdo tech 6 hodit to je Seta herní nebo real čas? :D to se nikde nepíše :D

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Thu, 15. Dec 11, 20:48

Koukám, že tu píšu poznatky jen já :D

Tkže Křemík hotov, po menší Křemíkovo-finanční krizi konečně naskočili Mikročipy.

A kupodivu, informace které jsou uvedeny na Wikipedii k tomuto plotu se dosti liší.

na Wikipedii je uvedeno 40.000 Mikročipů
ale skutečnost je o "trochu" jiná.

75.000 Mikročipů

Asi někdo upadl hlavou na klávesnici, když toto robil, protože, ať jsou částky vysoké

jako Teladium, Ruda, Křemíkové pláty, tak si pište, že nejtěžší je vždy nakonec.
Při maximální výrobě Mikročipů (ani envím kolik má ta továrna maximum na skladu, ale pamatuji si, že je to psychicky nízká hodnota) bude tohle oříšek.

V Mega komplexu mam 5 továren na Mikročipy, valí o sto šest, ale víc jak 206 Mikročipů jsem na skaldu za celou dobu neviděl.

(no sbohem druhá sado bran, jdeme přenastavovat někam kamsi k Mikročipům :D)


EDIT:
Takže Mikročipy NIKDE nejsou :D krom komplexu u mě.
Mam 7 továren což činí maximální kapacitu skladu :D 280 kousků :D
Tu screen po pobavení :D
[ external image ]

Perlička na závěr, puvodní screeny jsou v bmp, že no není člověk zmagořenej, když v při uploadu mačká "J" pro urychlení času? :D
Tak jsem to hodil do jpg ať to není tak velký :)

kutz
Posts: 13
Joined: Fri, 12. Feb 10, 15:18
x3tc

klonování pro splnění plotu

Post by kutz » Tue, 21. Feb 12, 17:07

Zdar lidi, jsem na konci HUB plotu udělal jsem všechny masakry dodání zboží, ale poslední požadavek 75 000 tisíc mikročipů, už je na mě fakt moc a chtěl sem si pomoct klonováním, protože bych totiž chtěl konečně svůj HQ a na to musím mít hotový tuhle HUB misi.
Zkoušel jsem návod tady http://x3tc.roguey.co.uk/spoilers/clonewares.php potíž je v tom, že něco se mi podařilo dvakrát nějakou haluzí naklonovat omylem 200MW štíty pak plazma lasery, ale cíleně se mi nedaří naklonovat ty mikročipy.

Povedlo se to někomu ? Případně máte radu jak cíleně klonovat ?

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Mon, 25. Jun 12, 08:57

Neklonuj, dělej to normálně.
Ono se zpočátku zdá že je tho hodně, ale není. Mam teď cca 40.000 do konce a ono to jde rychle. Já mam děsnou nevýhodu v tom, že nemužu použít seta, takže musím všechno dělat v realtime.
Jestli Ti nezáleží na bojovém ranku, tak si nastav mistraly nebo něco jiného do HUBu, narvi tam všechny prachy, spoj to se sektory co mají výrobny na mikročipy a spusť seta. Případně si nastav ještě obchodníky na skákání aby to brali odevšad.
Já v raltime cca za hodinu mam navozíno 300-700 čipů vozil jsem jen nazačátku pár kusů (byla otrava to hledat)
Kdybych mohl používat seta už to mám dávno hotové :(

headvay
Posts: 18
Joined: Thu, 25. Aug 11, 20:41
x4

Hub

Post by headvay » Mon, 25. Jun 12, 12:42

Já zatím svážím Křemík, ale už posílám po vesmíru nakupovat 2 mistrály a sváží mi mikročipi do Mamuta (v tom mám skladiště všeho možnýho). Mamut dokuje u Teracorp Home base ( snažím se plnit Teracorp mise ). Jen je v celku otravný je neustále ručně posílat zas koupit nejlevnější výrobek. Kdyby to šlo jinak, tak bych se nezlobil.

Dál mám k HUBu přidělený:
5 Mistrálů
5 Mistral Super Freighter
1 Mistral Super Freighter, kterýho posílám do svých komplexů
3 Mercury Super Freighter

Lodě se mění podle toho, jak mi je sestřelují a aktuálně všechny mají automatický skok a vozí Křemík za nejlepší cenu.

Komplexy mám pro hub 3.

Crystal 1 - Terran Unknown Sector 1

5x Křemíkový důl L
6x Crystal Fab L
6x USC Food Supply Factory L
6x Protein Paste Blending Facility L
1x Solar Power Plant XL


Crystal 2 - Terran Unknown Sector 1

5x Křemíkový důl L
6x Crystal Fab L
6x USC Food Supply Factory L
6x Protein Paste Blending Facility L
1x Solar Power Plant XL

Silicon 1 - Ore Belt
7x Křemíkový důl L
1x Solar Power Plant XL - krystaly dovážím


Dál mám v plánu upravit tyto komplexy pro výrobu Mikročipů. Zatím to vypadá, že můžu vyrobit 700-800 mikročipů za hodinu. Jen mě to přijde na cca 600 mil. kreditů.

Jinak brány mám:

1 Sada - Terran Unknown Sector 1 - Terran Unknown Sector 2 (je spojená po dokončení Aldrin mise)
2 Sada - Cloudbase South East - President's End (je to kousek od důležitých zdrojů a není tam tak velkej provoz)

Update 6.7.2012:

Tak jsem dovozil Křemík a jdu na mikročipi. Do komplexu už jsem zařadil 20 továren na mikročipi a jedou jako o závod. Jen jsem zvědav co pak budu dělat s tím komplexem. to nejspíš zvednu výpočetní výkon vesmíru o 200% :)

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”