X Rebirth

Moderator: DJ Die

Post Reply
Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Fri, 22. Apr 11, 09:00

hele, kdyz uz jsme u toho, jak vlastne skoncila pribehova cast v X BtF? ja skoncil po zniceni te Xenonske M0.
Potom uz jsem nevedel co delat dal
tenkrat jsem anglicky VUBEC neumel (no dnes to neni o moc slavnejsi ) a po zniceni te lode tam cesky nic nebylo co by mne navedlo dal.

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Fri, 22. Apr 11, 09:01

Já doufám, že ve hře udělají aspoň pár drobných úprav, a jako první bych uvedl možnost soužívání kláves Shift a CTRL na hromadný výběr lodí, protože pak je dost nuda posílat lodě jednu po druhé, ale je rychlejší to prostě poslat naráz.
Dál si myslím, že by to chtělo zlepšit ovládání M1&M2 a vůbc flotil, protože (možná je to chyba na mé straně, protože jsem si jak idiot nevšim, že už to tam je) by mohly lodě zůstávat zadokované v lodi, i když maj zrovna příkaz chránit ji. Já třeba přišel o 2 M5 chránící aspoň zběžně obchodní Magnetar. Lítali okolo, a pak mám pocit do postupně do něčeho naprali.
Obchodní systém je na tom velmi dobře, i když by to někam chtělo možnost zjistit si, na kolika % je obchodník mezi jednotlivými úrovněmi. Stejně tak nastavení automatického přeskoku nepřátelských sektorů pro UT.
Jinak jak říká plynak, od X2 dál je to docela lehký, zvlášť při prodeji jednotlivých částí výzbroje atd. Teďka by tam mohli přidat ještě něco podobného, jak bylo v plotu New Home, tedy že při obsazování loě musíte uhodnout PIN a následně vyřešit nějakou hádanku. A taky by to chtělo ztížit obchodování, protože je prakticky nemožné v TC zkrachovat.

Jinak za salvage insurance se platí pořád, i když nevim, jestli to tenkrát automaticky ukládalo na stanici.

=mor=
Posts: 20
Joined: Fri, 9. Jan 09, 12:34

Post by =mor= » Fri, 22. Apr 11, 09:34

Ovládanie flotíl ako nejakú menšiu stratégiu na galaktickej mape by nebolo odveci...
CPU: Athlon II 250 MB: GA-Ma770t-ud3p GPU: ATi HD4770 RAM: Patriot 2x1GB DDR3 1600 CL7 HD:Samsung HD502HJ + Silentbox Acutake Darcdisk 2 PSU: Enermax ECO80+ 400W Cooling: Thermalright Venomous X Black, Enermax Magma @5V, Out-take Enermax T.B. Silence
OC: CPU: 3.00 @ 3.7GHz

dlib
Posts: 24
Joined: Mon, 8. Oct 07, 20:00
x3tc

Post by dlib » Fri, 22. Apr 11, 10:28

Já bych zas bral kdyby konečně začali podporovat vícejádrové procesory.

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Fri, 22. Apr 11, 18:00

ja si prave myslim ze engine predalavali prave kvuli podpore novejsich procesoru a hardwaru obecne a hlavne kvuli lepsimu interfacu k ovladani vlastnich lodi a podobne

a proc by mel clovek zkrachovat kdyz neco dela? ja jsem rad ze ekonomika v X nefunguje podobne jako ekonomika v realu kde se clovek obcas muze snazit jak chce a stejne nema sanci.....
ale rozhodne bych uvital kdyby hra sla trochu pomaleji nez TC kde bylo az moc snadne se vypracovat k lepsi lodi atd

co se Dragon age tyce to je tim ze hru uz nedelali bioware ale delala ji v podstate EA ktera si muze diktovat co chce a jak to chce a bioware uz to jen udelala.....
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Fri, 22. Apr 11, 21:17

To jo, s tím pomalejším ziskem souhlasím, v TC je to až moc lehký. Nicméně, stejně by se to mohlo aspoň trochu přiblížit reálnému světu v možnostech krachu atd., prostě aby tak nějak všechno záviselo na všem. Taky nějaké ty menší odvody peněz na poplatky, případné krachy menších firem, prostě aby byla možná ta lákavá vidina cíle doslova a dopísmene ovládnout intergalaktický trh. Taky by byla fajn možnost kupovat věci v aukcích, třeba když už někdo nemá zájem o stanici nebo o křižník. Stejně tak by možná byl zajímavý černý trh s nedostatkovým zbožím. Zase by to hru přiblížilo reálnému světu, pokud tedy je něco takového cílem a myšlenkou Egosoftu.

Jinak varianta MP je pouhý souboj dvou flotil, nemusí tam být celý vesmír. Pouze malé ateroidové pole, 2 proti sobě válčící stanice, na každé straně menší flotila, možnost oprav na velitelství, jednou za 5 - 10 minut přílet TS/TL dovážející zásoby pro opravu lodí, obranné prostředky atd. Jenom by se za opravy neplatilo, ale čekalo by se tak 2 minuty, než budou opravy provedeny.

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Sat, 23. Apr 11, 09:32

Mira CZ wrote:hele, kdyz uz jsme u toho, jak vlastne skoncila pribehova cast v X BtF? ja skoncil po zniceni te Xenonske M0.
Potom uz jsem nevedel co delat dal
tenkrat jsem anglicky VUBEC neumel (no dnes to neni o moc slavnejsi ) a po zniceni te lode tam cesky nic nebylo co by mne navedlo dal.
Po zniceni M0 jsi mel doprovodit Argon One do Argon Prime a THE END :-)
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Sat, 23. Apr 11, 09:33

No ja zase doufam, ze konecne udelaji alespon nejaky model poskozeni. Lod s 1% trupu a vypada jako kdyz prave vyletla z lodenice je proste divna.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

=mor=
Posts: 20
Joined: Fri, 9. Jan 09, 12:34

Post by =mor= » Sat, 23. Apr 11, 09:38

plynak wrote:No ja zase doufam, ze konecne udelaji alespon nejaky model poskozeni. Lod s 1% trupu a vypada jako kdyz prave vyletla z lodenice je proste divna.
Áno, to je pravda. Najviac hardcore by bolo premňa niečo na štý, ST: Bridge COmmander alebo kompromis v štýle Homeworld 2
CPU: Athlon II 250 MB: GA-Ma770t-ud3p GPU: ATi HD4770 RAM: Patriot 2x1GB DDR3 1600 CL7 HD:Samsung HD502HJ + Silentbox Acutake Darcdisk 2 PSU: Enermax ECO80+ 400W Cooling: Thermalright Venomous X Black, Enermax Magma @5V, Out-take Enermax T.B. Silence
OC: CPU: 3.00 @ 3.7GHz

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Sat, 23. Apr 11, 17:41

no na to uz jsou mody abys napr musel platit najemne za to ze sis postavil stanici atp. ale imho ve vesmiru by neco takoveho ani byt nemelo toho prostoru je tam tolik.....na druhou stranu dneska je zpoplatnene kde co ale kdyz si to tak vezmes tak naklady na zivot v X jsou vlastne minimalni protoze bydlis v lodi a za tu te prece nikdo nebude nutit platit a jidlo zrejme nestoji tolik penez aby to stalo za rec.....vem si ze tuna masa stoji 48cr coz je opravdu zanedbatelne....

aukce nebo spis prodej starych lodi uz tam je ale aukce tusim resi taky nejaky mod

jo cerny trh by mel probihat nekde na piratskych stanicich ale zase co je nedostatkove zbozi?


co se tyce takoveho MP to je zbytecne vyhozeny cas ktery by mohli pouzit na vylepseni hry v SP
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

=mor=
Posts: 20
Joined: Fri, 9. Jan 09, 12:34

Post by =mor= » Sat, 23. Apr 11, 17:43

DJ Die wrote:

co se tyce takoveho MP to je zbytecne vyhozeny cas ktery by mohli pouzit na vylepseni hry v SP
Za to sa myslím všetci podpíšeme :)
CPU: Athlon II 250 MB: GA-Ma770t-ud3p GPU: ATi HD4770 RAM: Patriot 2x1GB DDR3 1600 CL7 HD:Samsung HD502HJ + Silentbox Acutake Darcdisk 2 PSU: Enermax ECO80+ 400W Cooling: Thermalright Venomous X Black, Enermax Magma @5V, Out-take Enermax T.B. Silence
OC: CPU: 3.00 @ 3.7GHz

User avatar
Rosta
Posts: 527
Joined: Fri, 8. May 09, 15:39
x3

Post by Rosta » Sat, 23. Apr 11, 17:46

DJ Die wrote: jo cerny trh by mel probihat nekde na piratskych stanicich ale zase co je nedostatkove zbozi?
no tak treba nejake lasery nebo stity apod.
Seasonic 500W, MSI Z77A-G45, Intel Core i5 3570K 3,40 GHz, 8 GB Dimm DDR 3 1600 MHz, NVidia GeForce GTX 560

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Sat, 23. Apr 11, 18:50

Rosta wrote:
DJ Die wrote: jo cerny trh by mel probihat nekde na piratskych stanicich ale zase co je nedostatkove zbozi?
no tak treba nejake lasery nebo stity apod.
no ono vzhledem k tomu ze je muzes klidne vyrabet tak neni duvod mit cerny trh protoze co se vyrobi tak se i normalne proda jedine ze by nejake zbrane byly omezene a prodavaly se jen u piratu
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

User avatar
Rosta
Posts: 527
Joined: Fri, 8. May 09, 15:39
x3

Post by Rosta » Sat, 23. Apr 11, 18:55

jako treba IBL ke kterym pristup nemam
Seasonic 500W, MSI Z77A-G45, Intel Core i5 3570K 3,40 GHz, 8 GB Dimm DDR 3 1600 MHz, NVidia GeForce GTX 560

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Sat, 23. Apr 11, 19:02

no tak co treba prepasovani nejakeho nakladu ze sektoru A do cektoru B.
prijmes takovou mysi a po dobu trvani myse nelze pouzit skokovy pohon-bude zablokovanej.
na trase celni hlidky
a delej co umys

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Sat, 23. Apr 11, 20:07

Jak správně poznamenal Rosta, nedostatkové zboží můžou být třeba štíty, lasery apod., ale taky třeba by byly některé suroviny limitované, třeba že by bylo možné dosucha vytěžit asteroid. Pak je to lehké. Není ruda, křemík → nejsou krystaly → nejsjou energetické články, zbraně.... → pomalu dochází všechno. Samozřejmě by se musel nějak vymyslet způsob, jak by se objevovaly nové asteroidy, například že by se pohybovaly a průběžně mizely a znovu se objevovaly v sekorech jiné, nebo tak nějak. Jinak určitě by se mělo udělat něco s modelem poškození lodí a stanic a taky by to chtělo rozčlenit loď na pár částí a každá by se poškozovala samostatně.

Nákladnější "život" by se dal udělat, kdyby lodě spotřebovávaly palivo na pohyb, nabíjení zbraní a dobíjení štítů. Taky kdyby se kupoval kyslík do lodě a do skafandru, popřípadě čas od času jídlo a voda. Stejně by bylo fajn, kdyby se lodě a věci postupně opotřebovávaly.

A zdá se mi to, nebo v tom traileru jsou něco jako přistávací plochy? Ne že bych měl něco proti současnému dokovacímu systému, ale kdyby byly přistávací plošiny a přibyl podvozek, nebylo by to tak lehké, přistát s lodí. A co se týče samotného pohybu, docela by se mi líbilo, kdyby loď při prudších manévrech alespoň částečně ztratila část rychlosti, protože i ve volném vesmíru působí různé síly a zas tak velký vzduchoprázdno tam není, takže není důvod část rychlosti neztratit. Ne moc, ale trošičku.

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Sat, 23. Apr 11, 23:12

no ono sice je nedostatkove protoze se nevyrabi dost ale neni zakazane ho vyrabet nebo prodavat i kdyz by asi bylo zajimave kdyby se prodavalo podstatne draz na piratskych stanicich s tim ze by nebyla potreba reputace ale jen ty penize

kdyby vsechno dochazelo tak ekonomika velice rychle zkrachuje ale v asteroidech je opravdu temer neomezene mnozstvi materialu a treba jeden velky kovovy asteroid by stacil pokryt veskere potreby cele zeme na nekolik desitek mozna az stovek let protoze k cemu by nam bylo 20miliard tun zeleza ze? :lol:

jo s tim poskozenim to urcite nejak udelat jde ale zase lode jdou bez stitu dolu tak rychle ze se s tim mozna ani nebudou obtezovat

kyslik nekupujes ten se recykluje a to i dnes natoz nekdy v budoucnu a to jidlo jak uz jsem rikal 1tuna masa stoji 48cr +- coz je opravdu pakatel ne? 8) a palivo ani vlastne nevim na co litaji lode v X vesmiru ale asi na neco jako vodik coz je taky velmi levna zalezitost
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

willypokorny
Posts: 607
Joined: Fri, 28. Aug 09, 09:27
x4

Post by willypokorny » Sun, 24. Apr 11, 09:53

i ta nejmenší loď v X má pohon založený na termonukleárním reaktoru :)

Jinak mě osobně velmi potěšila zjevně detailnější grafika, nový způsob cestování těmi novými branami a vůbec že to celé překopali azačali od začátku. Přece jen už od XBtF (taky jsem nehrál :)) až vlastně k TC se to všechno točilo kolem nějakého Brenanna, ikdyž v TC už o něm byly jen zmínky a pak ste ho vytáhli z HUBu. zajímalo by mě co je pravdy na tom novém interfaacu atd. protože jak už bylo častokrát prohlášeno, autopilot a systém ovládání flotil nebo třeba jen větších jednotek stíhačů potřebuje překopat :)

snad se jednou podělíme o zážitky z nového X.

MP bych do X nedával, dle mého skromného osobního názoru by to hře ubralo na kvalitě coby vesmírnému simulátoru. Nic proti MP nemám, ale do už tak rozsáhlé "staré" série a podle keců ještě rozsáhlejšího Rebirth dávat navíc MP by bylo trochu moc náročné na HW. A jak řekl DJ, aspoň tě v X nikdo neotravuje :)

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Sun, 24. Apr 11, 10:46

U těch asteroidů jsem myslel, že ne že by to došlo okamžitě, ale že se vytěží tak 80 - 90 tisíc jednotek rudy, křemíku nebo nividia (jestli tam bude) a pak prostě asteroid zmizí. Co se stanicí nevim, ale krizi to určitě nezpůsobí. Vemte si, kolik asteroidů je v celým TC. Tenhle váš krizový náhled by byl opodstatněný, kdyby v každým sektoru byl tak 1 asteroid.

Jo, jídlo stojí pakatel, ale když trošku zvednou ceny, už to pakatel nebude. K pohonu bych rád dodal, že to sice pravda nejspíš bude, ale to palivo by být mohlo, bylo by třeba nad tím trochu rozmýšlet, víc plánovat. A levná záležitost ohledně vodíku by to byla taky, jenže teď za to nic neplatíš. A pak ve výsledku to zas tak levná záležitost nebude.

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Sun, 24. Apr 11, 10:58

a tim se zase vracis na zacatek: zvedni ceny za jidlo a palivo a kdyz to budes vyrabet, tak zase budes mit creditu ze s nema muzes dlazdit-ergo cena to nevyresi

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”