X Rebirth

Moderator: DJ Die

tomason
Posts: 39
Joined: Fri, 27. Jan 06, 00:52

Post by tomason » Fri, 5. Jun 15, 21:41

Earth Ultimatum IV. wrote:Aj ja som čítal rozhovor s "vývojárom", chceli tento nový engine pripraviť aj pre konzoly.
Ale zrušili to. Ani poriadne nezačali.

Neviem či počítam správne, ale na tom engine robili od 2007/2008, takže keď chceli engine spraviť aj pre konzoly, vtedy pravdepodobne ani X3TC nebol ešte vonku.
Nevidím v tom nič negatívne a podlé, konzoly majú veľmi dobré výhody, a sám by som si kúpil konzolu keby tam boli produkty Egosoftu. A okrem toho, tento nápad zadupali ešte v koreňoch, pochybujem že vôbec niečo z toho vzniklo.

Egosoft má rád gamepady. Ja som ich neznášal, ale kvôli X3AP som si gamepad kúpil. Neskôr som na ňom hral aj Rebirth, a je to fajn vec. Vyrieši to problémy s chrticou a je z toho lepší pocit ako z klávesnice.
No hlavne, podle velikosti nove pridanych textu jim to uz doslo, ze fonty je treba zvetsit. Trikrat hura. Takze dalsi dil uz bude mit fonty normalni velikosti. Ted jeste prisbusobit UI 1080p, a budu spokojeny.
Mam i5 3100, gtx 760, 8 giga ram a v nekterych sektorech, hlavne kde je hodne asteroidu. mi fps pada i pod 10(pri boji).
Sice to neni uplne top sestava, ale spis by mohli omezit pocet objektu.
Pripada mi, ze to moc netestujou.

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Fri, 5. Jun 15, 22:16

[quote="tomasonMam i5 3100, gtx 760, 8 giga ram a v nekterych sektorech, hlavne kde je hodne asteroidu. mi fps pada i pod 10(pri boji).
Sice to neni uplne top sestava, ale spis by mohli omezit pocet objektu.
Pripada mi, ze to moc netestujou.[/quote]

Aj ja som navrhoval nejaké grafické zjednodušenie. Nemám nejaký ultraPC.
Menej objektov alebo také dačo.
Ale nečakám že X4 bude menej náročná ako XR, lebo vyzerá to tak že väčšina komunity je spokojná s tým ako hra beží.

No osobne stojím vždy za názorom "60 FPS > graphics".
Grafika ohúri na prvé dve hodiny - plynulý a pohldný gameplay navždy.

tomason
Posts: 39
Joined: Fri, 27. Jan 06, 00:52

Post by tomason » Fri, 5. Jun 15, 22:32

Earth Ultimatum IV. wrote:[quote="tomasonMam i5 3100, gtx 760, 8 giga ram a v nekterych sektorech, hlavne kde je hodne asteroidu. mi fps pada i pod 10(pri boji).
Sice to neni uplne top sestava, ale spis by mohli omezit pocet objektu.
Pripada mi, ze to moc netestujou.
Aj ja som navrhoval nejaké grafické zjednodušenie. Nemám nejaký ultraPC.
Menej objektov alebo také dačo.
Ale nečakám že X4 bude menej náročná ako XR, lebo vyzerá to tak že väčšina komunity je spokojná s tým ako hra beží.

No osobne stojím vždy za názorom "60 FPS > graphics".
Grafika ohúri na prvé dve hodiny - plynulý a pohldný gameplay navždy.[/quote]

Mi to jede vetsinou pres 30 fps, i v boji. Ale mohli by se zamyslet, jestli je dobre delat nektere sektory tak silene narocne.
Nebylo pred nejakou dobou v grafickem nastaveni zhorsovani kvality grafiky v zavislosti na vzdalenosti?
Ted to tam nemuzu najit.

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Fri, 5. Jun 15, 23:12

Je tam nastavenie "Render distance" a "LOD", a ešte "Effect distance".



Ja mám celkom fajn FPS, akceptovateľné, väčšinou okolo 35-50.
No rád by som natáčal videá s komentárom, po anglicky, ale počas natáčania je FPS už nehrateľné (okrem DeVries - ale nemôžem všetky videá natáčať v DV, to by bola nuda).

Bol nejaký mód ktorý odstránil hmloviny, vesmírny prach, policajné lietadielka a civilné vozy. Výrazne zvyšoval FPS. Ale je už starý, pravdepodobne nepoužiteľný na najnovšej verzii hry.

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Sat, 6. Jun 15, 09:40

já to hraji na čtyřjádru i7, 16 gb ram, GTX 760 s 8 GB na W10, mám to nastavený na vysoký, ale je pravda že tam mám místy velké propady fps, např. když jsem blízko elektrárny a podívám se na na ty panely, nebo u té skryté základny splitů v té mlze

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Sun, 7. Jun 15, 12:48

Ještě jedna věc, je škoda že spliti v X:R nevypadají podobně jako v X3. Oranžový až do červena, podobně jako postava z fantastický 4, ta z "hlíny". Já bych uvítal předělání postav splitů, aby vycházeli vzhledově z předchozích dílů. Ohledně X4, mě by se líbilo, aby tam dali do encyklopedie všechny rasy, popisky k nim, to znamená i khacků. U těch by akorát zmínili, že byly v tom a tom roce vyhlezeni. Rozhodně by tam mohli dát do příběhu pátrání po rase, co vytvořila brány, touha po poznání, jaká to rasa je vytvořila. Možný konec, že by je našli nebo zjistili přesně, co se snima stalo.

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Thu, 11. Jun 15, 19:40

Udělat si zase kladnou reputaci u Uguras Armaments, tak to je takřka nemožné, protože xenoni moc k jejich stanicím nechodí a úkol, který je poblíž jejich stanice mi nechtí dát.

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Sat, 13. Jun 15, 21:39

asi po týdnu se mi to konečně povedlo, udělat si kladnou reputaci u Uguras Armaments. povedlo se mi natáhnout Xenonský K k jejich stanici, zničit jí pohony, věže a pak zabít. Mohli by konečně něco zveřejnit ohledně další aktualizace, co bude obsahovat. Přeci komunita je velmi zvědavá, snad by se mohla objevit nějaká nová galaxie, loď, trochu by mohli upravit obchodování. Snad už nějakou informaci uvolní.

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Wed, 17. Jun 15, 20:11

Já mám dosti zajímavou otázku, podporuje hra Oculus Rift?

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Thu, 18. Jun 15, 09:12

Ales_CZ wrote:Já mám dosti zajímavou otázku, podporuje hra Oculus Rift?
Momentálne nie, hoci sa o tom niečo šuškalo. Majú v pláne podporu pre TrackIr.



Btw zabudol som sa zmieniť, nový update je už dosť blízko. Admini povedali že plánujú prezradiť čo bude obsahovať, tento týždeň.

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Fri, 19. Jun 15, 15:13

to je super zpráva, protože X:R v současné době už na velmi dobré úrovni, hodně věcí je opraveno, jonom pi pořád vadí v Fields of oportunity, že i když mám UA jako spojenec, tak útočí na mé lodě. To by chtělo opravit. Sice né tak často, ale už mi zas jednu zničili

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Fri, 19. Jun 15, 16:01

Ales_CZ wrote:to je super zpráva, protože X:R v současné době už na velmi dobré úrovni, hodně věcí je opraveno, jonom pi pořád vadí v Fields of oportunity, že i když mám UA jako spojenec, tak útočí na mé lodě. To by chtělo opravit. Sice né tak často, ale už mi zas jednu zničili
Hmm, ale to tak má byť.
Jediná možnosť je si zohnať dobrých mariňákov, a odchytnúť si jedného Pirate Phoenix (vyzerá ako obyčajný phoenix, ale červenej farby).
Piráti napádajú len lode ktoré sú v encyklopédii označené ako "TRADE".
Výhoda tohto pirátskeho phoenixa je v tom, že napriek tomu že má nákladný priestor, je označený ako "FIGHT".
Alebo začať používať Lyramekrony, od argonov - majú obrovský nákladný priestor a silu & život ako M2

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Fri, 19. Jun 15, 21:02

Tak už jsem si obsadil 2 Titurely, abych si ještě trochu procvičil vojáky, a 2 Pirate Phoenixi. Já jsem nevěděl, že Phoenix může být i jako obchodní loď a také, že piráti napadají obchodní lodě, i když jsou přátelský. V tom mi to trochu vadí.

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Fri, 19. Jun 15, 21:11

já jsem se podíval na steamu na achievementy a tam je The Rising Tide mission, nevíš náhodou, co je to za misi a jak jak se dá udělat?

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Sat, 20. Jun 15, 13:06

Ales_CZ wrote:já jsem se podíval na steamu na achievementy a tam je The Rising Tide mission, nevíš náhodou, co je to za misi a jak jak se dá udělat?
Nájdi základňu frakcie Uguras Armaments
Spoiler
Show
Serpentine haze - Hissed Syllable (pozor na míny!)
Na ich základni sa náhodne spawnuje tá misia, Rising Tide. Proste ju vezmeš a dokončíš. Je trochu zdĺhavá a možno ťa bude stáť reputáciu, lebo vyžaduje sabotáž stanice.
Odporúčam uložiť hru pred akceptovaním tej misie - keď ju dokončíš a dostaneš achievement, reloadni späť.

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Sun, 21. Jun 15, 11:49

zatím žádné info o další aktualizaci?

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Sun, 21. Jun 15, 12:30

Ešte nič, napíšem sem hneď ako sa niečo vyskytne

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Sun, 21. Jun 15, 13:43

kam že to přesně píšou info o blížící se aktualizaci?

User avatar
Earth Ultimatum IV.
Posts: 5280
Joined: Mon, 3. May 10, 14:39
x4

Post by Earth Ultimatum IV. » Sun, 21. Jun 15, 14:46

Ales_CZ wrote:kam že to přesně píšou info o blížící se aktualizaci?
To ešte uvidíme, očakávam že to nebude žiadny veľký announcement, len to proste niekam hodia na fórum nech sa kuknú ľudia čo idú okolo. :mrgreen:

Ales_CZ
Posts: 199
Joined: Fri, 26. Jul 13, 13:58

Post by Ales_CZ » Sun, 21. Jun 15, 15:06

no právě, já bych se nedivil, kdyby přidali zase nějaké nové typy úkolů, očekával bych nějaký nový plot a úpravu pirátů, tak aby neútočili na mé nákladní lodě, když je mám za spojence

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”