X3 Reuinion - Konzole

Moderator: DJ Die

Post Reply
teerraan
Posts: 2
Joined: Sat, 19. Mar 11, 01:30

X3 Reuinion - Konzole

Post by teerraan » Sat, 19. Mar 11, 01:44

Ahoj
konečně jsem pořídil X3 ale tak trochu zklamaný. Proto jsem se rozhodl hru zpestřit pomocí scriptovací konzole.

Jakožto člověk, který uspěšně dohrál X2 (a následně se bavil přes konzoli) mě u X3 trochu "sklaplo" protože to je trochu jinak.

Díval jsem se po netu a návodů "pár" je.
Díval jsem se i tady na fóru (ale sami sjte v pár topicích uvedli, že se tu nevznáte, natož nováček) docela bych tedy ocenil trochu výpomoc...

1) jako jméno pilota se v X3 Reuinion uvádí: Thereshallbewings
2) kde nebo jak spustím konzoli?

Na netu jsem našel "návod pro blbý" (ale asi jsem blbější protože nechápu, jak tu konzoli spustil...
Viz. linky

Povolení script editoru link
Tvorba scriptu link

Ale jak se na tu konzoli dostat?

U X2 to bylo jednoduché, stačila kombinace (někde ve vesmíru) kláves SCS a konzole se zapla, jak to je tedy u X3?

Podle návodu by to mělo být někde nevím kde (asi příkazy, ale tam nic není)

Verze hry je 2.5

Prosil bych tedy o radu JAK se dostat na konzoli...

díky

P.S.:
Spoiler
Show
Co jsem koukal, tak sposuta lidí má ve zvyku postovat i mimo téma...
Tak jen stručně...
ANO jsem si vědom, že si tím "zkazím dojem ze hry"
ANO jsem si vědom, že je potřeba reputace u ras, kvuli nákupu lepších lodí
ANO časem možná zahraju i bez scriptů, ale chci se prostě jen vyblbnout a hlavně se mi nechce čekat týdny a týdny, než našetřím na všechny lodě abych koukl jak to vypadá, jak se snimi lítá apodobně.

NE nemám dohráno
P.S.1:
Omlouvám, se jestli jsou zakázané aktivní linky

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Sat, 19. Mar 11, 10:40

no tak predne todle co jsi tu psal,tak je na UPRAVU stavajicich scriptu.
na to aby jsi si mohl nahrat nejake scripty si musis stahnout Script editor od Cycrowa
http://cycrow.thexuniverse.us/
potom si stahnes scripty,kterych jsou mraky a pres ten editor je nahrajes
pokud se nudis,tak si stahni i XTended mod,je to paradni vylepseni

teerraan
Posts: 2
Joined: Sat, 19. Mar 11, 01:30

Post by teerraan » Fri, 25. Mar 11, 18:33

Tak jsem to pořešil trochu jinak tak jestli chcete tak pak někam okopněte jako případný "návod" pro nováčky, kteří nejsou (jako já) příliž obchodně založení :)

Zkusil jsem to co jsem udělal když jsem hrál (děj) v X2 TT a funguje to i v X3 Reunion


1) při nové hře jsem (jako jiní) měl bourače, což fajnko. za přiložených 100.000 cr jsem koupil zbylá dvě děla (abych měl plno)

2) vyrazil jsem do Brenanova triumfu (dál BT)

3) s několika loady (ukládáno na stanicích v BT) jsem ničil piráty (zabavené lodě prodával a stejně jako v X2 jsem se navážel i do gonerů (velice pěkný prašule při prodeji jejich kocábek, cena se různí od poškození) nejednou se mi povedlo (celkem 3x) zajmout i se štíty takže v servisním doku prodal i štíty) o reputaci u Gonerů jsem si nikdy nedělal iluze :)

4) Když bylo dostatek kreditů, nakoupil jsem licenci v ArgonePrime a změnil výzbroj z částicových (ty jsem si nechal) na projektilová + minuce)

5) zničil jsem hafo pirátů (po ruznu po sektorech) s odřenýma ušima a několika loady hry i menší svazky Khaaků a reputace u Argonů (občas i Boronů atd. asik podle toho pilotoval ohrožené plavidlo) mi reputace stoupla hóódně vysoko)

6) koupil jsem zapráskanou novu v AP (protože jsem nikde nenašel žádnou opuštěnou jak je tu na foru někde mapa-kterou jsem taky nenašel) nahodil jsem do novy projektily a munici, bourače jsem označil jako wingmana a doprovázel mě.

7) hrdinsky jsem "loupil" lodě gonerů (až když se začli opakovat tak jsem na to dlabal) a piráty a piráty a piráty (mimochodem jejich bourač je velice pěkná loďka, pirátksá nova se mi zdá taková "nedodělaná" oproti bouračovi)

< mezitím jsem naškudlal na centaura, a doporučuju NEKUPOVAT, vypadá pěkně, ale to je takový nemehlo. když jsem sním nalítl na skupinu pirátů "Nova, Nova, Sokol, Chrt" tak kentaur bouchl ani nevím jak když jsem na stejnou skupinu naběhl s novou tka lehli oni (max do 40% štítů) a ani memrkli

Nově, je tedy šílený zabavovat lodě, jednou semi povedlo uprostřed boje v (BT) zabavit káně, ale vřele nedoporučuju.

8) pokud rádi bojujete a neradi obchodujete, tak si prohlédněte sektory v okolí Argone Prime jich je hafo, co nemají Solární elektrárny

9) NAJÍMEJTE Mamuta (2.500 kreditů za průle brány) nemá smysl kupovat, tedy časem jo, když pak kolonizujete a "spěcháte" jinak nemá smysl vubec

10) postavte "komplex" (mam se třemi elektrárnami) naškudlete (nakraďte) na tři posly, nastavte v komplexu a vesele jděte někam do pryč opět likvidovat piráty)

11) aniž bych něco tušil (dočetl jsem se tu na foru, že je potřeba zabíjet Q piráty pro paranidy nebo něco v tom smyslu) tak jsem bezproblému přistál na jejich základnách.

12) bohužel Eclipse, Meduza a Chimera (nenašel sjem zatím sektor kde by prodávali těžké stihače Boroni a Teladi) jsou mimo mě, jelikož jsem měl hru EN a stáhl češtinu, tak jsou jaksi neviditelné (tedy zkusil jsem to u Eclipse a Meduzy, ale předpokládám, že to bude všade) ale neřeším protože jsem i v Eclipse dostal takovej výklep, který jsem v nově nikdy nedostal (pro info novu jsem časem vyměnil zanovu sentinela - sice ukrutná brzda, ale ten 25MW štít navíc jde poznat)

13) právě JEN (zatím) s novou sentinelem (8x projektil vepředu, 1x VP alfa vzadu) zcela bezproblému prorážím i velké Khaak svazky (styl vám neřeknu, ale během 20 vteřinek není co řešit :) a raketami to není protože rakety jsou orpavdu zbytečnost.

14) zapomněl jsem zmínit, SBÍREJTE různé "harampádí" (ale asi nemá smysl nikterak říkat :))


No stímto nyní v X3 Reunion
mam letku nov (já Sentinel a 3x Útočník) pár stíhačů ve stanicích (dnes v noci jsem konečně koupil mamuta (paradoxně) al ene pro stavby, ale pro dopravu na velké vzálenosti a taky jako "mobilní" opevněnou základnu.

Reputace: (přesné názvy nevím)
Argoni: Strážce federace ?
Boroni: Královnin rytíř ?
Pranidi: Obránce krále ?
Split: Vznešený nebo vzácný ???? (no zachvíli budu moct kupovat mamby
Telanid: Podílník ?

Yako - asik reputace není? Našel jsem jejich jeden sektor zatím tedy...

Celkově nalezeno 144 sektorů, přes 660 použítých bran ... etc

Což slušné za 6 dní ne? :)) a myslím opravdu 6 dní s komplet asi 8 hodinami spánku, nechtěl jsem to hrát-příběhem, ale nějak mě to chytlo)

Tedy až na to ukládání hry na stanicích (ale už mam pojištění, nějaká) a víra u Gonerů stále a stále a stále a stále "Věřící" ať je kosím jak je kosím - opakuju jen v piráty ovládáaných sektorech, protože jsem to zkusil v argone prime a nějak mě zezadu polechtal Kolos :D

Teď se chystám na ukol od Bala Giho (cž taky na foru pár témat "řeší" spíše okecává, takže se nazávěr "kratšího" postu zeptám

Když už mě ta/ten hnid poslal do Výnosné směny

1) někde po cestě jsem dostal zprávu, že tam míří i jeden zaměstnanec od Bala Gi) - Předpokládám, že to je "jen" pro info aby hráči měli koho sledovat aby se neztratili, že? (Bo já ho nehledal ale nějak tam zabloudil, ale Výnosnou směnu vím kde je)
2) co teď? Prolítal jsem ty dvě solár elektrárny, koukal po lodích, koukal po stanicích, jestli si tam nikde nedává šlofíka, ale není tam. Vrátil jsem se do Širokýho příkopu, pak do Hranice království a jsem stále namrtvým bodě...

nikde není, nikdo nekomunikuje (na Bala Gi téma)

Mno nic počkám si na odpověď :)
Jdu zase polapat pár pirátů

P.S... Nemesisi taky hrůza jako kentaur, ale už se těším (cca alespoň myslím) 50% do nákupu Draka , ten má projektily taky, je rychlejší a manévrování má taky lepší než kentaur tak zkusím.... ikdyž obávám se, že než bude M1/M2 bude všechen čas věnován
Nova Sentinel ( ... tedy Nova Ochránce ... grrr nesnáším nahánění chrtů )

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”