Konkrétnější multiplayer v TC

Moderator: DJ Die

Chcete do X3 TC multiplayer?

Ano - v patchi
17
40%
Ano - v datadisku
14
33%
Ne
12
28%
 
Total votes: 43

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Wed, 22. Feb 12, 20:45

Popřípadě by se mohly zavést základní scripty rovnou do hry pro všechny - MARS apod. Nicméně, nedávno jsem opět narazil na takovou obchodní strategii, Port Royale, jestli to někdo znáte. Tam je MP řešenej tak, že může hrát na jednom serveru maximálně 8 lidí. No, řekněme, že by se to tady rozšířilo tak na 15, aby to bylo o trochu zábavnější (a taky dneska jsou na tom o kousek líp s vývojem her), možnost uložit, a můžete hrát prakticky jenom s lidma, který znáte a se kterejma chcete. Akorát by mohla vzniknout možnost zadávání úkolů ostatním a další takovéto "vychytávky", např. předávání peněz, lodí...

Solier.Trix
Posts: 106
Joined: Wed, 25. Jan 12, 07:24

Post by Solier.Trix » Thu, 23. Feb 12, 06:54

No, mě napadlo že by se prostě vytvořila síťová hra mezi několika pořítači. Každý hráč by dostal svoji loď, nějaké peníze podle toho jaký by si zvolil začátek. Poté by je to vypustilo do vesmíru a nechalo je to hrát všechny s vlastním kontem, majetkem apod. Jenom bych upravil možnost převodu kreditů a majetku někomu jinému. A ještě abych nezapomněl. Normánlí NPC lodě tam musí být také. A protože X nejsou hry na jeden večer tak by se MP mohl uložit a poté pokračovat třeba i s menším počtem hráčů, protože onoho odpadlíka by si zatím vzal na starost počítač. Pak by ale mohl opět pokračovat.


P.S. Snad mě chápete :D

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Thu, 23. Feb 12, 18:50

Solier.Trix MP jako MP je hloupost, už proto, že by začli třeba 4 lidi spolu, přidal by se jiný (ten by neměl nic, ikdyž by mu mohli vypomoct jiní, ale to už ztrácí to kouzlo se o něco starat) pak by dva hrát nemohli a ten zbytek lidí by jim majetkem atd utekl.... což postrádá smysl o něco s se snažit, když se mohu "srovnávat" jen s pár lidmi.

Online MP sice složitější na provozuschopnosti, ale nic nemožného, stačí domyslet detaily a ikdyž by se hra musela ve sposutě věcí "omezit" tak si myslím, že by to stejně hrálo hafo lidí.

Srovnám-li to s jinou hrou
Spoiler
Show
Mass Effect 3
vzhledem k "omezenosti" příběhové linie, tedy že nemá volnost, a vzhledem k tomu jak je udělaný (skupina hráč + 2xNPC) je pak logické, že v MP je nastaveno "omezení" připojených hráčů (tuším že maximum je 16)
v MP MS3 je možnost hrát hlavní linii společně a vzhledem k vybavení, vcelku hráčovi (který zamešká) nebude vadit, jestli se připojí tam kde byl, nebo tam kde jsou hráči právě teď. Zbraní tam je pár a podle specializace postavy je jedno jestli budu zabíjet kolektory nebo Ghety stejným samopalem.
Tím chci říct, že jelikož je děj časově omezen je to jiné než v X-Universu.

Dalším příhodným příkladem je MP stylu Deatmatch (Team Deatmatch)
kdy se hráč doloaduje do hry, systém automaticky doplní zbraně, nebo je to na hráčovi co si rychle obstará. Vzhledem k určitému cíli to možné je.
a opět se vracím k tomu, že X-Universum je strašně dlouhodobé, proto klascikyý MP pokud by nebyl udělaný právě formou
Deatmatch, Team Deatmatch (letka) nebo obrahování/dobívání sektoru chráněné hráči (nepravděpodobné kvuli případnému omezení) by se hra opět musela omezit jen na určité zbraně a lodě.

Tudíž by "vítězil" online multiplayer s podobnými omezeními co jsem psal na předešlých stránkách, který by hráči umožňoval větší volnost než pevný MP pro pár lidí i za cenu omezení určitých věcí (také na předešlých stránkách)


Dj Die:
Od toho máš na výběr více typu lodí, od toho existuje manévrování.
Já vezmu-li že používám Anacondu a mít na ni Mars, nebo si loď upravit dle svého (v rozumné míře) pak bych po vstupu do Xenon sektoru nemusel vubec nic dělat. Nechal bych loď jen tak plout k protější bráně a nic by se mě neteklo. TO je přeci blbost, od toho přeci moho manevrovat, uhýbat se apodobně.
MARS jsem nezkouošel, neříkám , že je to blbost, nebo že je to dobrá věc, nejspíš by se mi zalíbil, že bych nemusel mít pevně nastavené Fotony a Flaky, ale brzy by mě to omrzelo, jelikož bych nemusel dělat vubec nic.

Já scripty nepoužívám (opakovaně) a hru si užívám.
bylo by snad něco lepší kdybych je používal, co by mi hru posléze neznechutilo?
Design lodí Aegir apod. jsem vyřešil X-Tra packem.
Ano mohli by být trochu jinak udělané (já momentálně z ATF používám jen Verdandi a Vidar mi sedí v HUBu)


Když jsem měl spuštěnou konzoli zkončilo to následovně
M7 Hakata
1) přidané štíty (50x 2GJ) + zvednut generátor na obnovu (paradoxně nešli nikdy sundat dolů)
2) přidané lasery, zvýšený generátor a generátor dobíjení. Výsledek mohl jsem pálit kdekoliv kdykolov, jak dlouho jsem chtěl a nikdy nedošla energie.
3) zvýšena rychlost (vubec mě nebavilo to pomalé létání) takže rychlost šla na 1000m/s stím jsem spojil i manevrovatelnost (podobná co je u M3)

doprovodné stíhače atd (což jsem vubec nepotřeboval jsem upravil také)

Zásobovací lodě do komplexu létali po 500m/s a nesundalo by je milion vypálených hamerheadu najednou.
Hra mě samozřejmě nebavila. A to i přesto, že jsem nekupoval jedinou loď.
(všechny byli vloženy přes scriptovací konzoli)

Jedinou výhodou scriptovací konzole je, že bych si přes ni mohl vložit Grifoona (nedostal jsem ho z ukolu) a popřípadně si vložit jednoho kentaura ochránce a draka ochránce, jelikož by měli jít koupit, ale nejdou)

K balancování lodí
Pokud myslíš, třeba detaiyl jako
Nova Ochránce (má stejný počet štítů jako ostatní verze Nov) a přitom ochránci mají o jeden štít navíc, tak jej dodat.
nebo snížit manevrovatelnost velkým lodím, protože to jak se rychle otáčí (kromě třídy TL) je prostě kravina. Nejrealistyčtější manevrovatelnost velké lodě má Mobilní dílna (nejde koupit) tak topak takové balancování beru

Mě nejvíc v X-Universu štve, když letím velkou lodí pár věcí
1) UI NPCček. Tak ma velkou loď letím k bráně no a nenas...re se mi tam blbec s nějakým malým křápem ? Já už vždy posílám přes bránu pruzkumnou loď abych věděl co je na druhé staně (to by měli M1/M1/TL/M7M/M7 dělat automaticky) nebo by měli NPC opravdu prostě jít bokem.
U skoků musím vždy raději volit save, protože v 70% tam ma vždy nějakého hňupa kterýho sestřelím...

2) hrozně mi vadí takový ty "čárky" (asi vesmírný prach) když letíte, jak letí proti vám.
No letím si to závratnou rychlstí 78m/s (metrů za sekundu?) no ty čárky se sotva vlečou...
Kdyby tenhle efekt byl rychlejšía početnější no nabylo by to jiného dojmu. Tedy že opravdu letím (hlevně v prázdných sektorech)
Je fakt, že u rychlých stáhačů by bylo asi prd vidět, ale když si vezmu záběry z kokpitu formule (320km/h) také vidím hlavně dopředu, okolí je rozmazané...


:D jžš kdo to zas bude číst :D

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Thu, 23. Feb 12, 21:00

Jo, bylo by na nic, kdyby začali tři hráči a přidal se řtvrtý, který nic nemá. Právě proto by se třeba muselo dohodnout třeba 10 hráčů,ti by hráli. Pak musí někdo z nich skončit, tak se hra uloží, ale zase si nikdo nezahraje, dokud zas nebudou všichni moct. Nebo by všichni hráči měli společný majetek, veškeré transakce nad dejme tomu 250.000 cr by museli schválit ostatní. Když někdo potřebuje odejít, zadokuje loď na stanici a pak tam bude začínat, až bude potřebovat. Pak by to mohl zůstat částečný singleplayer, nebo by bylo hráčské minimum (např. 3), a když musí i někdo z těch posledních tří skončit, skončí všichni ostatní.

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Fri, 24. Feb 12, 08:58

Ja nechapu tuhle nutnost lidi cpat MP do ciste SP her, tudiz jsem hlasoval ne.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”