X3 TC - Treasure hunt

Moderator: DJ Die

Post Reply
Oslik
Posts: 112
Joined: Tue, 5. Sep 06, 22:49
x3tc

X3 TC - Treasure hunt

Post by Oslik » Sat, 24. Apr 10, 14:55

Ač nerad, jdu škemrat o přímou radu. Našel jsem start, vyřešil první stopu a naprosto jsem uvízl u druhé hádanky. Jsem klidná povaha, ale u toho jsem málem dostal cholerický záchvat :).
Nechápu tam hned několik věcí, začnu zadáním :

X=Minimun jumps from the foundation guild HQ to space of the queen
Y=X-1

Dal Springer 25-1-50

A dotazy :) :

1-pochopil jsem, že X=minimální počet skoků od zmíněného HQ do Queen Space, takže počet sektorů na cestě skrz brány, že ?
Co a kde je ale foundation guild HQ ? Tím myslí co ? Jediné HQ co má spojitost s Borony je Atreus Shipbuilding Currents, to jsem našel, ale nepomohlo mi to. Nebo myslí Terracorp? Moje HQ ???

2-Když tedy zjistím tyto souřadnice, jak zjistím souřadnici Z a hlavně VE KTERÉM SEKTORU mám zmíněné souřadnice aplikovat ??

3- co je číslo 25-1-50 ? Také souřadnice ? K čemu ?

Zkrátka a jednoduše bych potřeboval v tomto bodě pořádně nakopnout. Už mě fakt nic nenapadá :evil: , díky

User avatar
ArboriusCZ
Posts: 195
Joined: Thu, 18. Feb 10, 16:50
x3tc

Post by ArboriusCZ » Sat, 24. Apr 10, 15:59

Když přímou, tak přímou ... V mapě sektoru si můžeš souřadnicový systém přepnout klávesou "insert" nebo ikonkou v rámečku toho okna, vypadá jako křížek. 25 (X) 1 (Y) 50 (Z) ... víme 8) :D

A jinak zkus zapřemýšlet, proč pro určení sektoru nepotřebuješ Z souřadnici :twisted:
"Hope Dies Last, But It Dies..."

Oslik
Posts: 112
Joined: Tue, 5. Sep 06, 22:49
x3tc

Post by Oslik » Sat, 24. Apr 10, 16:14

Ok, ale pořád to neřeší odkud mám spočítat ty skoky a už vůbec ne ve kterém sektoru mám použít ty souřadnice. Ať na hádanku koukám ze všech stran jak chci, nenacházím tam žádné vodítko, to je to co mě vytáčí. A i kdybych se nějakým zázrakem dovtípil odkud ty skoky počítat a tak získal souřadnice, to pak mám lítat po celém vesmíru a zkoušet souřadnice ve všech existujících sektorech ? Trochu utopie ne ?

User avatar
ArboriusCZ
Posts: 195
Joined: Thu, 18. Feb 10, 16:50
x3tc

Post by ArboriusCZ » Sat, 24. Apr 10, 16:21

A podíval ses na ten link?!
"Hope Dies Last, But It Dies..."

Oslik
Posts: 112
Joined: Tue, 5. Sep 06, 22:49
x3tc

Post by Oslik » Sat, 24. Apr 10, 16:39

Aha, promiň až teď jsem zjistil jak to funguje :). Vždycky jsem si říkal proč to sem lidi cpou, dva panely "spoiler" a nic víc :). Přiznam se, že jsem už docela vzteklej párkrát zuřivě kliknul mezi s tim že okno zavřu a půjdu se raději projít ven .... když se označil neviditelný text mezi.

Takže díky ti a jdu to omrknout :)

Oslik
Posts: 112
Joined: Tue, 5. Sep 06, 22:49
x3tc

Post by Oslik » Sat, 24. Apr 10, 17:14

Jo tak to moc pomohlo, ještě jednou dík. Hraju hry bez návodů, ale tady jsem se neměl čeho chytit.
Ostatní otázky už jsou i bez návodu (alespoň zatim) hračka.

Jen mě pořád žere, že tu 2. jsem bez pomoci nevyřešil a ani když jsem dostal řešení pod nos, tak mi to nedocvaklo a pořád mi neni jasný, jak na to přijít.
Uniká mi ze hry něco ? Nebo jak jinak se dovtípit, že Foundation HQ je v sektoru XXXX ?
Druhá věc, spočítat skoky odsud už je hračka a tím získat souřadnice. To jak jsem pochopil nejsou souřadnice v daném sektoru, ale souřadnice sektoru samotného. Co udává souřadnice sektoru ? Když totiž dosadim zíkané hodnoty, tak mi to na sektor xxxx stejně neukazuje.

Jako pomyslný roh souřadnicového systému s hodnotami 0;0 jsem použil Kingdoms End.

User avatar
ArboriusCZ
Posts: 195
Joined: Thu, 18. Feb 10, 16:50
x3tc

Post by ArboriusCZ » Sat, 24. Apr 10, 17:26

No v tom návodu je napsaný, že o The Foundation Guild HQ je zmínka v popisu toho onoho sektoru (The Hole) ... Ale jako sám bych na to taky nepřišel i když si čtu popisy všech sektorů :) ... no každopádně přijít se na to dá těžko :)

Tak jo zkusím to shrnout, tak předem sorry jestli budu opakovat věci co už víš :)

Hádanka:
X=Minimun jumps from the foundation guild HQ to space of the queen
Y=X-1

Foundation Guild HQ je v The Hole (To jsem popsal výš), X (pro sektory)= počet skoků z The Hole do Queen Space = 4
Y = 4-1 = 3
Kingdom End = (X)0 (Y)0

Takže 4 sektory od KE vodorovně a pak 3 sektory svisle a máš cíl (pak jen doletíš na souřadnice v sektoru, ty už obsahují i souřadnici Z).

Nooo jestli má někdo něco proti ať klidně napíše :D :)
"Hope Dies Last, But It Dies..."

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Sun, 25. Apr 10, 06:49

no tak ja se pridam,jestly mi muze polopaticky a na rovinu nekdo rici kde najdu tu .... Pirátskou lodenici Marauder,ktera se pridava pres script.
zkousel jsem ji najit i tak ze jsem rozstrilel asteroid v ore belt (kde udajne mela byt dalsi zprava) a nic.

User avatar
ArboriusCZ
Posts: 195
Joined: Thu, 18. Feb 10, 16:50
x3tc

Post by ArboriusCZ » Sun, 25. Apr 10, 09:42

Tak to by ses měl spíš kouknout na stránku, kde si ten script stáhl. Určitě tam bude napsaný, kde se ti spawne ta loděnice.
"Hope Dies Last, But It Dies..."

willypokorny
Posts: 607
Joined: Fri, 28. Aug 09, 09:27
x4

Post by willypokorny » Sun, 25. Apr 10, 10:53

Mira CZ wrote:no tak ja se pridam,jestly mi muze polopaticky a na rovinu nekdo rici kde najdu tu .... Pirátskou lodenici Marauder,ktera se pridava pres script.
zkousel jsem ji najit i tak ze jsem rozstrilel asteroid v ore belt (kde udajne mela byt dalsi zprava) a nic.
Marauder (loděnice) se spawne do libovolného pirátského sektoru

Oslik
Posts: 112
Joined: Tue, 5. Sep 06, 22:49
x3tc

Post by Oslik » Sun, 25. Apr 10, 12:35

ArboriusCZ :

Jj jasně, už to chápu, takže nikoliv souřadnicový systém, ale skoky z aktuálního sektoru :). Dík za nakopnutí.

Jinak jsem to už dojel celý, zbylé otázky byly jednoduché. Narazil jsem ovšem na zajímavý bug při hledání těch 7 navigačních bójí.
Krom toho, že bylo docela peklo je najít všechny, už jen proto, že jsem poslal stíhače s příkazem "map sector" což plnili vzorně v osách X a Y, ale drželi se jen v jedné rovině a v ose Z kolísali pouze v rozmezí cca +3000m/-3000m
Já ze zoufalosti - a už z nudy dal plný kotel a letěl jsem pryč ze sektoru. zkoušel jsem jestli je nějaká hranice, tak ano, je. Označil jsem fabriku nejblíže středu abych viděl vzdálenost a nemusel mít otevřenou mapu na které jsem stejně dávno nebyl vidět a letěl. Jak jsem byl něco přes 5000km daleko, tak mi to zahlásilo to co u správné bóje "warning, jump drive system malfunction" srazilo mi to rychlost o cca 70m/s dolu a teleportovalo mě to do Brenans Triumph. Ale dál se nedělo nic. Nemilé překvapení bylo, když jsem zjistil, že mi to o těch cca 70ms srazilo max rychlost a jelikož loď nebyla poškozená, tak už nešla vrátit zpět :) prostě nějaká chybka ..

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Mon, 26. Apr 10, 15:31

willypokorny wrote:
Mira CZ wrote:no tak ja se pridam,jestly mi muze polopaticky a na rovinu nekdo rici kde najdu tu .... Pirátskou lodenici Marauder,ktera se pridava pres script.
zkousel jsem ji najit i tak ze jsem rozstrilel asteroid v ore belt (kde udajne mela byt dalsi zprava) a nic.
Marauder (loděnice) se spawne do libovolného pirátského sektoru
Problem je v tom,ze ten asteroid v ore belt jsem rozbil,ale nic jsem nenasel. ani zprava se mi nedoplnila.takze nevim,kde hledat dal

User avatar
ArboriusCZ
Posts: 195
Joined: Thu, 18. Feb 10, 16:50
x3tc

Post by ArboriusCZ » Mon, 26. Apr 10, 17:28

Žádnej asteroid nikde rozbíjet nemusíš. Ten script přidává loděnici do náhodnýho pirátskýho sektoru. V topicu o X3TC se bavili o Treasure hunt a ty si myslel, že ti odpovídají. Můžete si za to sami, je to tu jak chat, brutální bordel a nepřehlednost ... :idea:
"Hope Dies Last, But It Dies..."

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”