X3 TC: Komplexy - rady a tipy

Moderator: DJ Die

User avatar
ArboriusCZ
Posts: 195
Joined: Thu, 18. Feb 10, 16:50
x3tc

Post by ArboriusCZ » Sat, 1. May 10, 21:17

Vidím tam SPP (Solar power plant) L :twisted:

Jinak nedoporučuju stavět komplex co je na předchozí stránce, ten gigant za 1,3 mld cr. Většinu lodí, co přiletí nakoupit, sejmou Yaki a ani tak jich tam moc nelítá :)
Last edited by ArboriusCZ on Fri, 7. May 10, 09:55, edited 2 times in total.
"Hope Dies Last, But It Dies..."

willypokorny
Posts: 607
Joined: Fri, 28. Aug 09, 09:27
x4

Post by willypokorny » Tue, 4. May 10, 07:59

by mě zajímalo kdo by takovou obrovitánskost :) postavil :D

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Tue, 4. May 10, 15:26

Ja uz jen nevim, co bych ke komplexu pripojil. Mam tam sice jen 2x psenici, 1x SPP L, uvazuju o dalsi SPP a krome toho asi taky 2x dobytci farmu a 1x Cahoona. Tohle by snad melo jit, kdyz k tomu dohodim krystalarnu a kremikovy dul, ne?

willypokorny
Posts: 607
Joined: Fri, 28. Aug 09, 09:27
x4

Post by willypokorny » Tue, 4. May 10, 16:29

SE6Eň si XADRIAN a nešpekuluj tady :D. Já sem dřív taky špekuloval a teď bez něj ani krok :D ;)

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Wed, 5. May 10, 13:34

lidi,mam Malej problem.mam komplex,kterej funguje uplne sam.chtel jsem k nemu pripojit dalsi moduly na koncove produky(zbrane,stity,...)jenze kdyz to udelam,tak se mi ten komplex totalne rozpoji a uz nejde dat do hromady

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Wed, 5. May 10, 19:46

Xadrian? Co a k cemu mi to bude?

willypokorny
Posts: 607
Joined: Fri, 28. Aug 09, 09:27
x4

Post by willypokorny » Thu, 6. May 10, 12:27

je to java program pro výpočet komplexů, ve smyslu "budou mi stačit dvě SPP L, nebo ne?" atd. atd. hodně ti to pomůže zjistit, jaké stanice budeš potřebovat a za kolik, kde je seženeš nejblíž atd.

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Tue, 11. May 10, 17:54

Tak jsem si rozsiril svuj komplex a uz nyni je samozasobitelsky:
Omicron Lyrae:
1x SPP
2x Farma na Delaxianskou psenici (konecne vyrobky)
1x Kremikovy dul
1x Tovarna na krystaly
1x Dobytci farma
1x Masozavod Cahoona
A zatim mi jenom ubylo strasne jiz nakoupenych krystalu a mam skoro 100 000 energetickych clanku :-D, penez pribylo dost malo

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Wed, 12. May 10, 09:20

na psenici moc nevydelas a zbytek se spotrebuje na cyrobu krystalu a ty zase el.clanku.musis k tomu pridat nejakej jinej konecnej produkt.budto zbrane,stity nebo nejakej prumyslovej polotovar

willypokorny
Posts: 607
Joined: Fri, 28. Aug 09, 09:27
x4

Post by willypokorny » Wed, 12. May 10, 14:23

můžeš k tomu přidat 2x továrnu na tkaninu rimes, spotřebuje to sice všechnu pšenici, ale je to mnohem lépe placenej produkt.

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Wed, 12. May 10, 15:09

Jo, diky moc. Asi to tam pridam. I kdyz na psenici jsem vydelaval celkem dost. Ze 100 000 se to v pohode za 2 - 3 dny dostalo na 2 mil., ale ta tkanina je lepsi.

willypokorny
Posts: 607
Joined: Fri, 28. Aug 09, 09:27
x4

Post by willypokorny » Wed, 12. May 10, 15:17

jen si zkontroluj clanky, uz v nejednom minulem zivote mi komplex prestal pracovat, protoze dosly clanky. pak vzdycky sranda sehnat vsechny obchodniky, nekde je nalozit clankama a sup do komplexu :D

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Wed, 12. May 10, 16:10

Nehrozi. Mam jich tam ted pres 70 000.

Mahes_cz
Posts: 6
Joined: Fri, 7. May 10, 11:31

Post by Mahes_cz » Wed, 12. May 10, 16:56

Mohl by mi nekdo poradit cim to je, ze mi nikdo nenakupuje v moji tovarne? Poridil sem si cattle ranch, umistil ho do sektoru kde je tovarna ktera to maso zpracovava, nastavil sem aby u mne mohli nakupovat jiny rasy, a i kdyz sem nastavil cenu hluboko pod vyrobni naklady, spustil sem SETA a sel sem na dve hodiny pryc, stejne si ode mne nikdo nekoupil vubec nic :( Nejakej bug nebo co?

User avatar
ArboriusCZ
Posts: 195
Joined: Thu, 18. Feb 10, 16:50
x3tc

Post by ArboriusCZ » Wed, 12. May 10, 17:53

Být tebou koupím TS loď + obchodní software 2, nastav domácí základnu tu továrnu a zadej příkaz -> prodat zboží za nejlepší cenu a vybereš produkt :) Ale čím by to mohlo být nevím. Ta továrna vedle který si to postavil může mít plný sklady :) A ostatní nakupují jinde ... těžko říct ;)
"Hope Dies Last, But It Dies..."

Mahes_cz
Posts: 6
Joined: Fri, 7. May 10, 11:31

Post by Mahes_cz » Thu, 13. May 10, 10:50

Tak sem se vratil ke starsim sejvum, misto tovarny na maso sem si poridil tovarnu na obili, umistil ji pobliz tovaren na alkehol a uz se ksefty hejbou :) Ta puvodni tovarna asi byla vazne nejaka bugnuta, ani penize do ni mi nesli prevest...
Jeste bych mel jeden dotaz, na kterej sem tady na foru nenasel odpoved. Ze se dat tovarny pomoci tractoru posouvam sem se docet, ale da se timhle zpusobem presunout i do jinyho sektoru? A co asteroidy, s tema soupat taky muzu?

User avatar
ArboriusCZ
Posts: 195
Joined: Thu, 18. Feb 10, 16:50
x3tc

Post by ArboriusCZ » Thu, 13. May 10, 12:08

Na asteroidu stačí postavit důl a pak ho můžeš přesunout kam chceš, ale ani asteroid ani stanice se nedá dostat do jinýho sektoru :)
"Hope Dies Last, But It Dies..."

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Thu, 13. May 10, 15:15

Neni nahodou nejakej soft nebo tak neco, co by se misto me staralo o stanici, treba upravuje ceny vyrobku, kdyz je neceho tezkej nedostatek, dokoupi to, posila lode obchodovat s ruznejma vyrobkama, ktery nejlip vydelaj atd.? V Reunionu neco takovyho bylo, ale v TC jsem to zatim nenasel, existuje to vubec?

Jinak se komplexu dari, prihodil jsem mu jeste jeden kremikovy dul, ale asi budu muset dodat jeste jednu tovarnu na krystaly, protoze uz nezvladam vyrobu krystalu.

User avatar
ArboriusCZ
Posts: 195
Joined: Thu, 18. Feb 10, 16:50
x3tc

Post by ArboriusCZ » Thu, 13. May 10, 22:19

Poradím ti jen se základní hrou, protože scripty, co dělají přesně co chceš, určitě existují, ale v těch se neorientuju :P

Nic nejde zautomatizovat úplně. Když nastavíš cenu jakýhokoliv výrobku na -1 od průměrný ceny, vždycky prodáš (jen u zbraní a štítů mi to nikdy nefungovalo)
Z vlastní továrny můžeš prodávat automaticky tak, že nějaký lodi nastavíš domácí základnu tu továrnu. Loď vybavíš obchodním softwarem 2 a zadáš příkaz "prodat zboží za nejlepší cenu" -> vybereš produkt tvý továrny. Stejně se to dá udělat i s nakupováním. Loď můžeš ještě vybavit skokovým pohonem, zapnout v příkazovym menu autoskok ano a počet paliva k doplnění, pak si ale loď bude brát články z domácí základny (tohle všechno jsem tu už jednou psal)
Pokud si myslel něco jinýho, tak automaticky prodává a kupuje zboží sector/universe trader, to už si najdeš sám :P
A jestli jsem celou dobu mlel o něčem jiným, tak jsem holt nepochopil otázku :evil: :D

No a ještě dodám, že v základní hře není žádnej soft, co by dělal přesně to co si popsal :)
"Hope Dies Last, But It Dies..."

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Fri, 14. May 10, 15:38

Jo, tohle vsechno vim, takze jsi bohuzel "mlel" o necem jinym. Pro ty z vas, kteri neznaji Reunion: v prikazovem menu stanice byla moznost spustit Manazera stanice, ktery se o stanici staral. Dam priklad: mate komplex s psenici a energetickymi clanky a 1 lod. Manazer posilal tu lod jen nekam, treba nakoupit krystaly, ale kdyz mel koplex 91% krystalovejch zasob plnejch, poslal zase tu lod prodavat psenici. To o obch. soft. 2 vim a pouzivam ho.

P.S. V Reunionu pribyl bud s Bonuspackem nebo s patchem, nevim presne, jestli neni i v zakl. hre. Ale za spusteni se platil nejaky poplatek asi 10 000. Jestli v TC neni, tak nic.

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”