X2: Commodity logistic software help

Moderator: DJ Die

Post Reply
Duptor
Posts: 6
Joined: Thu, 25. Jan 07, 22:28

X2: Commodity logistic software help

Post by Duptor » Tue, 12. Aug 08, 20:23

Prosim, můžete mi tu někdo dát návod ( nejlépe detailní a blbuvzdorný ) na pouožití Cls? Mám s ním problémy, potřebuju rozjet jeden výrobní řetěz a nemůžu ten soft rozchodit.

Duptor
Posts: 6
Joined: Thu, 25. Jan 07, 22:28

Post by Duptor » Tue, 19. Aug 08, 21:07

To se vážně nikdo nenajde?

JanAntonin
Posts: 3
Joined: Wed, 30. Jul 08, 21:20

Post by JanAntonin » Wed, 20. Aug 08, 10:14

ne :(

MilanaliM
Posts: 16
Joined: Sat, 3. Dec 11, 19:00
x3tc

Re: X2: Commodity logistic software help

Post by MilanaliM » Thu, 8. Dec 11, 21:18

Duptor wrote:Prosim, můžete mi tu někdo dát návod ( nejlépe detailní a blbuvzdorný ) na pouožití Cls? Mám s ním problémy, potřebuju rozjet jeden výrobní řetěz a nemůžu ten soft rozchodit.
...sice je tvuj prispevek Založen: 25. 01. 2007, ale i v dnesni dobe tuto hru stale hraje dost lidi ci ji teprve hrat zacalo, kdyz nalezli kouzlo stare dobre X2: the treat... ...jak jsem nedavno zjistil, tak muj soused tuto X2 hraje s prestavkama dva roky a teprve tedka prisel na spousty vychytavek - doposud pry prevadel penize z uctu svych desitek tovaren rucne, kdyz jsem mu ukazal jak a kde se zadava automaticky prevod penez tak si sel dat obklad na hlavu :wink:

...nicmene odpoved sem napisi - ty uz jsi na to po peti letech nejspis prisel, ale i jini by radi mohli znat odpoved...

*****

Komoditní logistický software typu 1

Účel
Tento software pomáhá pilotovi koordinovat interní výrobní logistiku. Shromažďuje požadavky různých zákazníků a porovnává je s nabídkami zvolených dodavatelů. Tento software původně vyvinul argonský softwarový inženýr, ale poté ho získala paranidská obchodní flotila, která ho nyní prodává.

Zákazníci budou obvykle seřazeni a zásobováni podle naléhavosti, s níž potřebují zboží. Stanicím se začne dodávat, budou-li mít zaplněno méně než 90% skladovacího prostoru. Stejný princip platí i pro vaše výrobce, kteří budou moci prodávat zboží, pouze když jejich sklad bude zaplněn z deseti a více procent. Jinak řečeno, stanice nedostanou zboží, budou-li téměř plné, a dodavatelé nebudou odesílat zboží, budou-li mít téměř prázdno.

Postupem času se pilot naučí používat tento software s větší efektivitou, protože žádný učený z nebe nespadl. Navíc se také pomocí rozšíření obchodního systému může účastnit speciálních výcvikových kurzů. Tyto výcvikové kurzy jsou vypisovány na domovské základně pilota ve stanovených časových intervalech.

Hodnostní stupně
Učedník
Učedník dokáže shromažďovat zboží od jednoho dodavatele a doručovat ho až třem zákazníkům (s výjimkou servisních doků a obchodních stanic). Učedník si ve vašem podniku odbývá svou praxi a během této doby nedostává žádný plat.
Pomocný kurýr
Pomocný kurýr dokáže shromažďovat zboží až od dvou dodavatelů a doručovat ho až pěti zákazníkům. Navíc dokáže doručovat zboží do servisních doků a obchodních stanic. Pomocný kurýr dostává zaplaceno 10 kreditů za každou mizuru letu, splatných po dokončení každé cesty.
Kurýr
Kurýr dokáže shromažďovat zboží až od tří dodavatelů a doručovat ho až pěti zákazníkům. Pro rychlejší cestování vesmírem bude navíc používat moderní skokový pohon. Kurýr dostává zaplaceno 15 kreditů za každou mizuru letu, splatných po dokončení každé cesty.
Nákladní pilot druhé třídy
Nákladní pilot druhé třídy dokáže dodávat zboží od pěti dodavatelů deseti zákazníkům. Navíc věnuje pečlivou pozornost obchodní rádiové síti a nevstoupí do žádného sektoru, v němž byl hlášen výskyt nepřátelských lodí. Nákladní pilot druhé třídy dostává zaplaceno 20 kreditů za každou mizuru letu, splatných po každé cestě.
Nákladní pilot první třídy
Nákladní pilot první třídy dokáže dodávat zboží od pěti dodavatelů deseti zákazníkům. V případě potřeby navíc navštíví sám od sebe loděnici a nechá opravit svoji loď. Nákladní pilot první třídy dostává zaplaceno 25 kreditů za každou mizuru letu, splatných po každé cestě.
Nákladní pilot
Nákladní pilot dokáže dodávat zboží od deseti dodavatelů dvaceti zákazníkům. Navíc je kvalifikován k zásobení přepravních lodí třídy TL. Nákladní pilot dostává zaplaceno 30 kreditů za každou letovou mizuru, splatných po každé cestě.

Vybavení a požadavky
Požadavky pro lodě tříd TS a TP (použitelné pro doručování mezi továrnami):
- duplexní a triplexní skener (volitelné: snižuje minimální počet skoků o jeden sektor)
- skener nákladu (volitelné: ovlivňuje strategii shromažďování zboží)
- rozšíření obchodního systému (volitelné: nezbytné pro účast ve výcvikových kurzech)
- navigační řídicí software typu 1
- skokový pohon (volitelné: lze ho používat po absolvování speciálního výcvikového kurzu)
- komoditní logistický software typu 1

Požadavky pro korvety (lodě třídy M6) (použitelné pro doručování mezi servisními doky):
- pilot musí být minimálně na stupni "nákladní pilot"
- maximální štíty i zbraně (např. u argonského Kentauru 2 x 125MW štít, 2 x vysokoenergetický plazmomet gama, 2 x vysokoenergetický plazmomet beta)
- duplexní a triplexní skener (volitelné: snižuje minimální počet skoků o jeden sektor)
- skener nákladu (volitelné: ovlivňuje strategii monitorování a vyčkávání)
- navigační řídicí software typu 1
- skokový pohon (volitelné: lze ho používat po absolvování speciálního výcvikového kurzu)
- komoditní logistický software typu 1

Použití s loděmi tříd TS/TP (logistika mezi továrnami)
Za domovskou základnu vaší lodě třídy TS/TP určete jednu ze stanic, která bude dodávat zboží skupině stanic, které chcete řídit. Software se bude snažit prodávat výrobek domovské základny vaší lodě, takže určit správnou domovskou základnu je důležité. Když budete spouštět tento software poprvé, je možné, že na palubě bude pouze zboží domovské základny (které je potřeba někam doručit), nainstalované zbraně a štíty, řízené střely třídy Moskyt, stíhací roboti a energetické články (pro skokový pohon).

Hlavní příkaz se spouští z obchodního menu. Příkaz "Spustit komoditní logistiku" se objeví, jakmile bude nainstalován komoditní logistický software typu 1 a navigační řídicí software typu 1. Po spuštění softwaru musíte zadat číselný parametr. Tento parametr určuje cenu, za kterou bude zboží převáděno mezi stanicemi. Zadáte-li hodnotu '0', nepřevedou se žádné peníze. Zadáte-li hodnotu "-1", určíte, že na každé stanici se má používat aktuální cena zboží.

Třebaže jste spustili hlavní příkaz, vaše loď zůstane stát na místě. To proto, že nyní musíte vytvořit seznam stanic, které se mají zahrnout do zásobovací sítě.

Seznam stanic, z nichž a na něž se má doručovat zboží, se spravuje pomocí samostatného příkazu v menu 'Další příkazy pro lodě'. Když tento příkaz vyberete, budete muset určit jednu ze svých stanic nebo přepravních lodí třídy TL, která má být zahrnuta do zásobovací sítě. Software sám rozhodne, jestli zvolená stanice je dodavatel nebo zákazník. Je-li pilot dostatečně zkušený, aby mohl přijmout víc dodavatelů/zákazníků, příkaz bude přijat a potvrzen zvukovým signálem. V opačném případě se zobrazí chybové hlášení, informující vás o tom, že váš seznam stanic obsahuje právě tolik cílů, kolik jich váš pilot momentálně může zvládnout. Zvolíte-li stanici nebo přepravní loď, která je již na seznamu obsažena, pak tato továrna/přepravní loď bude ze seznamu odstraněna.

Pro zobrazení aktuálního seznamu stanic zásobených lodí zvolte příkaz pro přidání nové stanice na seznam a poté vyberte domovskou základnu lodě nebo loď samotnou. Seznam stanic bude seřazen abecedně. Pro smazání celého seznamu jednoduše zvolte jakoukoliv loď.

Na pořadí zadání dodavatelů a zákazníků nezáleží. Pilot bude obyčejně navštěvovat zákazníky podle toho, jak naléhavě potřebují zboží, a dodavatele v pořadí, v jakém jste je zadali. Je-li na palubě lodi nainstalován skener nákladu, tak budou dodavatelé navštěvováni na základě úrovně zásob (plnější stanice budou navštěvovány dříve).

Upozornění: Upravovat seznam stanic za letu je možné, ale až do zahájení další cesty se k úpravám nebude přihlížet.

Několik poznámek: Při zásobení přepravní lodě třídy TL nedochází k převodu kreditů. Při používání skokového pohonu se pilot bude zásobit energetickými články ze své domovské základny. Pokud se nejedná o bezplatnou cestu, může energetické články koupit i od vnějšího zdroje.

Použití s loděmi třídy M6 (logistika mezi dvěma servisními doky)
Protože korvetě není možné přidělit domovskou základnu, je v příkazovém menu přítomen zvláštní příkaz. Příkaz "Určit domovskou základnu" se objeví, jakmile bude nainstalován komoditní logistický software typu 1 a navigační řídicí software typu 1. Po spuštění příkazu musíte pouze vybrat servisní dok. V obchodním menu se poté objeví příkaz "Spustit komoditní logistiku".

Jakmile určíte za domovskou základnu vybraný servisní dok, můžete software spustit příkazem "Spustit komoditní logistiku". Poté, co zvolíte tento příkaz, budete muset určit druhý servisní dok.

Korvety převážející zboží mezi servisními doky mohou převážet mnoho různých druhů zboží. Jeho seznam se spravuje pomocí samostatného příkazu v menu 'Další příkazy pro lodě'. Po spuštění hlavního příkazu, ještě než loď cokoliv udělá, budete muset zvolit příkaz pro přidání nového zboží určeného k převozu. Po vybrání tohoto příkazu zvolte nejprve požadované zboží. Poté zadejte hodnotu stanovující cenu převodu. Zadáte-li hodnotu '0', nepřevedou se žádné peníze. Zadáte-li hodnotu "-1", řeknete softwaru, ať používá aktuální cenu v servisních docích. Zadáte-li hodnotu "-2", smažete celý seznam zboží. Zadáte-li hodnotu "-3", zobrazí se aktuální seznam zboží.

Upozornění: Upravovat seznam stanic za letu je možné, ale až do zahájení další cesty se k úpravám nebude přihlížet.

Několik poznámek: V korvetě může tento software použít pouze nákladní pilot. Z toho důvodu musíte nejprve takového pilota ke zvolené lodi M6 přiřadit. Když budete spouštět tento software poprvé, je možné, že na palubě bude pouze zboží domovské základny, nainstalované zbraně a štíty, nějaké řízené střely, stíhací roboti a energetické články (pro skokový pohon). Při používání skokového pohonu se pilot bude zásobit energetickými články ze své domovské základny. Nebude je nakupovat od vnějšího zdroje.


:x2: :spam: >> :khaak:

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”