Vyextrahování lodí z X3

Moderator: DJ Die

Post Reply
User avatar
StandaJunior
Posts: 189
Joined: Mon, 2. Jan 06, 10:29

Vyextrahování lodí z X3

Post by StandaJunior » Sun, 17. Feb 08, 20:00

takže zájímalo mě jak vyextrahovat lodě z X3 protože mě nikdo nedokázal odpovědět :cry: tak jsem to zkusil rozlousknout sám
ze začátku jsem napsal strýčku googlovi :lol: co mě o tom řekne a našel jsem jednu stránku kde borec má popis co a jak a nějaký hračky na extrahování

http://www.doubleshadow.wz.cz/

tak jsem to hned vyzkoušel na kha'ackým destroyeru a tady je můj výsledek

zepředu

[ external image ]

z boku

[ external image ]

a zezadu :D

[ external image ]

dobrý ne ?

takže na to aby jste to mohli udělat také musíte mít

3DS Max/Gmax (gmax zadara) s nainstalováným skriptem DBOX2
X3 Model Viewer (na určení jména souborů a textur v .cat)
X3 Mod Manager (na extrahování souborů a textur z .cat) :!: neplést si s plugin manager :!:

Trpělivost !! :D (neplést s vytrvalostí abyste u toho neshnili celou noc :D :D)

Zrovna chci pracovat na Nově a dalších argonských lodí
Napište svůj názor !! a pochlubte se s svými výtvory

User avatar
Sir_Thomas
Posts: 696
Joined: Wed, 23. Aug 06, 18:25
x4

Re: Vyextrahování lodí z X3

Post by Sir_Thomas » Mon, 18. Feb 08, 07:40

StandaJunior wrote: Zrovna chci pracovat na Nově a dalších argonských lodí
Napište svůj názor !! a pochlubte se s svými výtvory
Pěkný, pěkný a co s tím zamýšlíš dále? :)
INTEL Core(TM) i9-13900K@3,00GHz, MB GIGABYTE Z790 Aorus Elite AX - Intel Z790, GIGABYTE VGA NVIDIA GeForce RTX 4090 GAMING OC 24G, 2x kingston fury 16gb ddr5 &6000mts, Kingston FURY Renegade NVMe 1TB, 49” Super Ultra-Wide Dual QHD 32:9 Gaming monitor ...

User avatar
StandaJunior
Posts: 189
Joined: Mon, 2. Jan 06, 10:29

Re: Vyextrahování lodí z X3

Post by StandaJunior » Mon, 18. Feb 08, 09:08

Sir_Thomas wrote:Pěkný, pěkný a co s tím zamýšlíš dále? :)
asi nějakou bitku :twisted: ale nejdřív asi všechny lodě vyextrahovat potom vám je tady dát na stáhnutí kdyby jste měli zájem a pak se pustím do stanic to bude masakr :x

PS.:chcete taky tutorial jak na to ?

User avatar
Sir_Thomas
Posts: 696
Joined: Wed, 23. Aug 06, 18:25
x4

Re: Vyextrahování lodí z X3

Post by Sir_Thomas » Mon, 18. Feb 08, 09:18

StandaJunior wrote:
Sir_Thomas wrote:Pěkný, pěkný a co s tím zamýšlíš dále? :)
asi nějakou bitku :twisted: ale nejdřív asi všechny lodě vyextrahovat potom vám je tady dát na stáhnutí kdyby jste měli zájem a pak se pustím do stanic to bude masakr :x

PS.:chcete taky tutorial jak na to ?
Proč né, člověk nikdy neví k čemu se to bude hodit. Za chvilku si budem mastit vlastní příběhy. :D
INTEL Core(TM) i9-13900K@3,00GHz, MB GIGABYTE Z790 Aorus Elite AX - Intel Z790, GIGABYTE VGA NVIDIA GeForce RTX 4090 GAMING OC 24G, 2x kingston fury 16gb ddr5 &6000mts, Kingston FURY Renegade NVMe 1TB, 49” Super Ultra-Wide Dual QHD 32:9 Gaming monitor ...

honza-l
Posts: 159
Joined: Mon, 27. Nov 06, 21:59
x3tc

Re: Vyextrahování lodí z X3

Post by honza-l » Mon, 18. Feb 08, 09:52

StandaJunior wrote: PS.:chcete taky tutorial jak na to ?
Určitě - já bych chtěl vyextrahovat lodě z DDRS 2.5 a z New Horizons Mod

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Re: Vyextrahování lodí z X3

Post by DJ Die » Mon, 18. Feb 08, 12:51

honza-l wrote:
StandaJunior wrote: PS.:chcete taky tutorial jak na to ?
Určitě - já bych chtěl vyextrahovat lodě z DDRS 2.5 a z New Horizons Mod
pokud s nima ale neco chces delat tak se musis zeptat na svoleni autoru at nemas problemy :wink: ale pokud to budes delat jen pro vlastni potrebu tak by to nemel byt problem jen je nesirit
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

honza-l
Posts: 159
Joined: Mon, 27. Nov 06, 21:59
x3tc

Post by honza-l » Mon, 18. Feb 08, 12:54

Jde mi jen o to, že ani jeden z těchto modu není kompatibilní z XTM a hrát vše znovu se mi nechce. Přesto bych si rád vyzkoušel nějaké nové lodě.

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Mon, 18. Feb 08, 13:22

mno pokud vim tak velka cast tech lodi z DDRS jsou i volne ke stazeni par jich je myslim tady: http://www.blackpanthergroup.de/x3/XSP-Schiffe/
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

honza-l
Posts: 159
Joined: Mon, 27. Nov 06, 21:59
x3tc

Post by honza-l » Mon, 25. Feb 08, 08:53

Na těch stránkách je spousta lodí :wink: díky.
Äle mám ještě jeden dotaz. Vím že někde byl nějaký nástroj na "vybalancování lodí", ale nějak ho nemůžu najít :gruebel: . Některé lodě jsou totiž doslova nesmrtelné. :skull: Např. když takovou Battlestar Galacticu BSG 75 pošlu do xenonskýho sektoru, tak ho bez problémů vymlátí. (rychlost 220; štíty 12x10G; zbraně 68ks cokoliv)

User avatar
syk
Posts: 463
Joined: Mon, 6. Feb 06, 18:28

Post by syk » Mon, 25. Feb 08, 16:16

od cycrowa ship creator

jsem fanda BSG, lode jsem testoval taky jsou opravdu moc silne...
pegasus je jeste drsnejsi nez galactica
Athlon 64X2 5000+ BE o/c 3.2GHz, 2x1GB DDR2 800, Asus 8800GTS 512MB, Ageia PhysX, cca 2TB in SATA2 HDD's, SBAudigy2, Thermaltake 450W

User avatar
Marien
Posts: 38
Joined: Mon, 14. Jul 08, 19:12
x3tc

Post by Marien » Wed, 28. Jul 10, 20:07

Zdravím,
nerad bych byl hrobařem starých topiků, ale potřebuji poradit. Svého času jsem hrál X3:R a chtěl jsem si přidat nějaké lodě do hry, což se mi nedařilo až tak, že jsem hru přestal hrát (rozhodil jsem si různým laborováním savepozici, kde jsem byl už takřka na konci příběhu, a to mě dostalo). Ted jsem si koupil X3:TC a řekl jsem si, že nejdřív dohraji X3:R kvůli příběhu a opět mě brzdí problém s loděmi přidanými do hry.

Ze stránek Cycrowa jsem si stáhl pár lodí (Thor, Mjollnir a Valkyrie) a přes managera je šoupnul do hry, vše vypadá v pořádku do okamžiku, než si lod koupím a nastoupím na ni. Jednak není vidět a druhak mi blikají všechny ikonky továren a lodí, které se pohybují po okraji monitoru. Evidentně dělám něco blbě, ale nemůžu přijít na to co. Pokud by tu někdo hodil funkční postup (polopatisticky) jak vkládá lodi do hry přes managera, byl bych mu vděčný. Nejvíc mě štve, že jsem sám přeložil řadů plugů zapakoval do spk a úspěšně je používá řada lidí, ale problém z vloženýma loděma mě irituje.

Používám českou verzi X3:R 2.5 bonuspack 3.1.7, pár osvědčených plugů od Cycrowa, toť vše.

Předem díky za konstruktivní návod....

Doplnění:
Takže jsem zjistil, že lodě se v pořádku načítají pokud po jejich instalaci přes managera PC restartuji, nesmí se zapomenout v modech označit PlugMan. jako mod, jinak to nefachá. X3 je hrozná mrcha co se týká reinstalu a odinstalu. Zůstává po ní v systému spousta fragmentů. Safra proč neudělají pořádný Uninstaller...?
Last edited by Marien on Thu, 29. Jul 10, 09:04, edited 2 times in total.
First Elite2 Frontier on Amiga, now X3 on i5-3.4GHz, 8GB DDR3 1600, 1TB Seagate HDD with SSD, Ati HD6870 1GB, Samsung 24" 1920x1080

fanda serie X
Posts: 654
Joined: Fri, 21. Aug 09, 21:01
x3tc

Post by fanda serie X » Wed, 28. Jul 10, 22:18

Ja vim, ze uz jsem otravnej a vytahuju to tady uz ponekolikaty, ale v jakym (pokud mozno stahnutelnym free) programu se da udelat celkem obstojna podoba lode? V GIMPu se tezce nevyznam a dost pochybuju, ze to v nem jde. Blender mi zase prijde az zbytecne slozitej. Mozna neni, ale ja se v nem moc nevyznam.

User avatar
Rosta
Posts: 527
Joined: Fri, 8. May 09, 15:39
x3

Post by Rosta » Thu, 29. Jul 10, 21:08

fanda serie X wrote:Ja vim, ze uz jsem otravnej a vytahuju to tady uz ponekolikaty, ale v jakym (pokud mozno stahnutelnym free) programu se da udelat celkem obstojna podoba lode? V GIMPu se tezce nevyznam a dost pochybuju, ze to v nem jde. Blender mi zase prijde az zbytecne slozitej. Mozna neni, ale ja se v nem moc nevyznam.
jak uz tady psal standa bud gmax a k tomu dbox 2 a mrbo 3ds max ten je placeny ale ma mnohem vic funkci ale pokud vis kde ho stahnout tak neni problem si ho zdarma stahnout :lol:

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”