Xtended-Mod Public Beta 0.7a Phase I "Revelations"

Moderator: DJ Die

User avatar
Eskymak
Posts: 81
Joined: Sat, 23. Jun 07, 10:39

Post by Eskymak » Tue, 3. Mar 09, 13:38

aha proto se mi ty sektory nezobrazujou, tak to teda někam prosím uploadni, třeba to využije víc lidí :)

Berkys
Posts: 134
Joined: Thu, 1. May 08, 15:09
x4

Post by Berkys » Tue, 3. Mar 09, 14:14

Eskymak wrote:aha proto se mi ty sektory nezobrazujou, tak to teda někam prosím uploadni, třeba to využije víc lidí :)
Jak nezobrazujou? Ukazou se ti jen sektory, ktery mas objeveny... vlastne vidis to samy co ve hre, jen vidis vsechno zbozi na vsech objevenych stanicich a muzes vyhledavat... Neuvidis sektory co si neobjevil...
Tady je ten .exe soubor pro cesky X3:

Code: Select all

http://uloz.to/1395599/X3_map.exe

User avatar
Eskymak
Posts: 81
Joined: Sat, 23. Jun 07, 10:39

Post by Eskymak » Tue, 3. Mar 09, 18:37

Díky, no vidim na tej mapě jen sektory původní, z X-tended tam nejsou, objevený je ve hře mam

EDIT: tak jsem konečně sehnal Antimatter Missile, jenže ted mam problém s jednim xenonským K, když ho zničim hra spadne-pokaždý a jenom u tohohle K :(

spraveno restartem kompu :D

Berkys
Posts: 134
Joined: Thu, 1. May 08, 15:09
x4

Post by Berkys » Tue, 3. Mar 09, 22:25

Eskymak wrote:Díky, no vidim na tej mapě jen sektory původní, z X-tended tam nejsou, objevený je ve hře mam
Ted hraju X3:TC, takze scorp map nepouzivam, ale kdyz sem hral X3:R, hral sem s XTM a sem si jistej, ze scorp mapa fungovala... Ani na foru sem nenasel zminku ze by bylo potreba delat neco extra

Code: Select all

http://www.thexuniverse.com/forum/showthread.php?t=10642
Pokud mate nekdo nejaky napad cim to je, sem s nim...

Jinak pro ostatni, prave sem zjistil, ze je verze scorp mapy i pro TC...

EDIT: Neco sem nasel:
spoidz wrote:build it myself,

Okay that may be a problem.

That switch in Scorp's map "should" be showing all the XTM sectors if they are loaded in your game.

If it doesn't it sounds like a bad install, or you didn't start a NEW game with XTM. You have to start a NEW XTM game to get the sectors to initialize.

You other option is to run LV cheats to view all or there is also a script in the Script Editor for XTM that reveals all sectors.

But again, Scorp's should be showing all if that switch is thrown.


Here's the XTM Map page

http://www.thexuniverse.com/forum/showthread.php?t=3414


And here is an online interactive map with a switch for XTM sectors


http://home.planet.nl/~nijs0240/
Prelozeno:
... jestlize ne, vypada to na spatnou instalaci nebo jsi nezacal s XTM novou hru...

Zdroj:

Code: Select all

http://forum.egosoft.com/posting.php?mode=quote&p=2405896

User avatar
Eskymak
Posts: 81
Joined: Sat, 23. Jun 07, 10:39

Post by Eskymak » Wed, 4. Mar 09, 14:50

Hmmmm novou hru jsem začínal a v instalátoru jsem nic nemělnil

když spouštim tu mapu tak ze začátku se zobrazí "Defaut map loaded"

online mapa je hezká ale ne tak podrobná, když hledam vlečnej paprsek označí to sektory (2) a ani v jednom neni alespon ne s XTM

Antimatter missile jsem našel u pirátů, tam bych je v životě nehledal, když je maj mít paranidi v doku a maj i továrnu, vlečnej paprskej zkušim hledat u xenonů a zároven testuju ty střely :lol:

X3:TC zatim na to nemam HW, sice mam grafiku 9800GT ale jen jednojádro procák takže se mi to i tak kouše takže hraju Reunion :)

Berkys
Posts: 134
Joined: Thu, 1. May 08, 15:09
x4

Post by Berkys » Wed, 4. Mar 09, 21:38

Eskymak wrote:když spouštim tu mapu tak ze začátku se zobrazí "Defaut map loaded"
A sme doma :D Nevybral jsi log000001.txt nebo jak se to jmenuje... Musis vybrat soubor, ktery se vytvori pote, co ve hre "proskenujes svet" - klavesa, kterou si sam navolis. Ten txt soubor se ti pak ulozi do:
1)Slozky, kde mas X3:R nainstalovany
2)Nebo do slozky, kde jsou i savy pro X3:TC
Kdyz spustis scorp mapu a das F2, tak uplne dole se zadava cesta k .txt
Tohle by melo byt ono...

User avatar
Eskymak
Posts: 81
Joined: Sat, 23. Jun 07, 10:39

Post by Eskymak » Thu, 5. Mar 09, 17:50

Objevilo se Custom map loaded což asi mělo ale pro změnu nevidim na mapě vůbec nic :/

Berkys
Posts: 134
Joined: Thu, 1. May 08, 15:09
x4

Post by Berkys » Thu, 5. Mar 09, 21:35

Eskymak wrote:Objevilo se Custom map loaded což asi mělo ale pro změnu nevidim na mapě vůbec nic :/
Custom map je dobre, nic ne...
1)Mas ceskou nebo angl. verzi?
2)Dojelo skenovani ve hre na 100% (blba otazka, co?)
3)Opravdu vybiras .txt ze slozky se hrou, ne ze slozky s X3 mapou? (s tim sem valcil ja :D )
4)Zkus zaskrtnout "show the sectors unknown to player"
5)Zkus preinstalovat X3 scorp map
6)Dochazi mi napady...

User avatar
syk
Posts: 463
Joined: Mon, 6. Feb 06, 18:28

Post by syk » Fri, 6. Mar 09, 12:31

me docela potrapila vlastni hloupost, kdyz jsem nacital txt z foldru x3r misto x3xtd... jak jsem si to pojmenoval a byl sem desne presvedcenej, ze mam vse ok...
Athlon 64X2 5000+ BE o/c 3.2GHz, 2x1GB DDR2 800, Asus 8800GTS 512MB, Ageia PhysX, cca 2TB in SATA2 HDD's, SBAudigy2, Thermaltake 450W

User avatar
Eskymak
Posts: 81
Joined: Sat, 23. Jun 07, 10:39

Post by Eskymak » Fri, 6. Mar 09, 17:06

1) anglickou, s češtinou
2) no když sem to zap, chvilku se hra kousala pak přestala takže to něco dělalo a pak přestalo, soubor má něco přez mega název log00001
3) jo, ten ze složky s mapou je ten default a když ho nahraju tak funguje/vidim defaul tampu
4) zaškrtnuto
5) už jsem několikrát zkoušel, nepomohlo
6) mě taky

Berkys
Posts: 134
Joined: Thu, 1. May 08, 15:09
x4

Post by Berkys » Sat, 7. Mar 09, 14:45

Anglicka s cestinou - potrebujes upraveny soubor, ktery sem uploadoval - odkaz je nekde nahore.
Pokud mas X3:R, mel bys dokonce videt procentualni prubeh scanovani, v TC prubeh nevidis..:
Pokud ti mapu nacte, ale nezobrazi, zkus jeste neco naijt (pres F3 myslim),
treba se ti mapa zobrazi ale odscrollovana nebo odsunuta pres kraj...

User avatar
Eskymak
Posts: 81
Joined: Sat, 23. Jun 07, 10:39

Post by Eskymak » Sat, 7. Mar 09, 15:20

bohužel ani s upraveným souborem to nejde, hledání nic nenašlo

Berkys
Posts: 134
Joined: Thu, 1. May 08, 15:09
x4

Post by Berkys » Sat, 7. Mar 09, 15:42

Hm, tak to sem z toho jalovej... Ja jsem to pouzival u XTM jakou dobu, a vse absolutne bez problemu... Jen mi obcas nechtel najit fabriky v shipyardech...
Posli mi na berkys@email.cz ten log00001.txt, zkusim co tomu rekne u me...

User avatar
Eskymak
Posts: 81
Joined: Sat, 23. Jun 07, 10:39

Post by Eskymak » Sat, 7. Mar 09, 23:42

No fabriky mě tolik netrápí, shipyardů zas tolik neni, ale sehnat vlečnej paprsek je problém, mam dva doly s výtěžbostí 64 a potřebuju je dotáhnout ke komplexu

odesláno

Berkys
Posts: 134
Joined: Thu, 1. May 08, 15:09
x4

Post by Berkys » Sun, 8. Mar 09, 10:38

Posledni co me napada, jakou mas verzi... Jestli sis nahodou nestahl tu verzi pro TC... Popripade zkus znova stahnout tu starsi verzi a reinstall... ja se zitra podivam na ten log cos mi poslal...

EDIT: Zkusil sem ten log jen v X3 mape, bez instalace a nenasel nic...
Kdyz sem ten log otevrel normalne v textaku, tak byl plnej READTEXTu, coz podle me znamena, ze mas nespravne nainstalovanou hru, popr. scripty.
Pise ti nekdy i ve hre misto textu jen "readtext"? A pokud tam mas cestinu, mel bys ve slozce "t" mit stejne souboru zacinajicich "42" (-cesky) jako "44" (-angl.). Pokud nemas, mel bys je vytvorit - tzn. vzit soubor 44xxx.xml, naklonovat a prejmenovat na 42xxx.xml, a v notepadu upravit, aby na zacatku bylo "language=42".
Takhle nejak to myslim bylo, pisu to zpameti.
Doufam ze to co sem napsal neni absolutni blbost.
Zitra se kouknu do mojeho logu jak to v nem vypada a pokud najdu nejakej log z XTM, poslu ti ho

P.S.: Co se tyce tractor beamu, zkousel si v Aladna hill u OTAS, nebo kde to sidli? Myslim na tech stanicich co sou strasne zastrceny (uplne krute vlevo dole)

User avatar
Eskymak
Posts: 81
Joined: Sat, 23. Jun 07, 10:39

Post by Eskymak » Sun, 8. Mar 09, 10:47

No všechny texty ve hře mi fungujou normálně česky, nikdy jsem s tim neměl žádnej problém. Zkusim se na to podívat.
no stěma souborama je to tam trošku těžší protože XTM taky nějaký přidává
zatim 6*42 a 10*44
počítal sem soubory v XML jsou tam i PCK

Berkys
Posts: 134
Joined: Thu, 1. May 08, 15:09
x4

Post by Berkys » Sun, 8. Mar 09, 12:45

ja si prave rikam, jestli neni problem v ty cestine... Treba ten script taha jen ze 42, protoze mas cestinu... a netusi, ze par souboru je jen ve 44... hre to vadit nemusi, mape jo. Zkus dodelat ostatni na 42 jak sem psal a vygenerovat ten log znova. Ja sem mel vzdycky vsechny ve 42, ale me to pok delalo problemy i ve hre...
Je tu jeste nekdo kdo puziva x3 scorp map? muze nam nekdo rict jak vypada jeho log? je to taky plny readtextu?

EDIT: No ja sem fakt tatar... vzdyt jeden log je primo v X3 scorp map... schvalne se eskymo koukni na nej a na ten tvuj... oba sou uplne jiny... problem teda neni v mape, ale v generovani logu...
Mas moznost docasne vypnout cestinu a vygenerovat log anglicky? Treba by to pak slo a vedeli bysme, ze problem je s cestinou...

EDIT 2: Na strankach scorpa je dotaz na ten samy problem.
Odpoved: Spatny log.
Reseni: Neaktualni verze nebo nekompatibilni mod.

Jaky mody ci scripty krome XTM pouzivas?

User avatar
Eskymak
Posts: 81
Joined: Sat, 23. Jun 07, 10:39

Post by Eskymak » Sun, 8. Mar 09, 15:23

použávam jen XTM a ofic. bonuspack vše na nejnovějším patchy, no češtinu vypnout můžu, snad reinstalací

takže co mam přepsat? obsah souboru na 42(nebo 44) nebo v názvu nebo obojí?

taky tam mam další jazyky jako ruštinu atp

Berkys
Posts: 134
Joined: Thu, 1. May 08, 15:09
x4

Post by Berkys » Sun, 8. Mar 09, 15:35

Mas soubor 44xxx.xml
Vytvor ten samy s nazvem 42xxx.xml (kopirovat-vlozit-prejmenovat)
Otevri ho v notepadu
Hned nekde nahore je neco jako "language=44", tak 44 zmen na 42
takhle to udelej aby si mel stejne 44 jako 42...
Ja sem hral jedine XTM, spousta lodi a scriptu, s cestinou a vsechny xml s 42...
Nenapada me nic co bych mel jinak...
Vyhledavani lodi ve hre ti funguje?

User avatar
Eskymak
Posts: 81
Joined: Sat, 23. Jun 07, 10:39

Post by Eskymak » Sun, 8. Mar 09, 19:48

4 soubory se přidaly, zbytek se chtěl nahradit.
už to funguje, i při skenování světa se zobrazily procenta.
díky moc

no a paprsek měly fakt ty Otas, vedle aladna hill, sou tam pěkně zašitý musel jsem sledovat kam lítaj lodě abych je našel :lol:

takže díky za pomoc :)

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”