X2 - zásobování vlastní továrny

Moderator: DJ Die

Post Reply
69
Posts: 5
Joined: Sun, 25. Mar 07, 22:05

X2 - zásobování vlastní továrny

Post by 69 » Wed, 11. Apr 07, 13:27

Mám sluneční továrnu a potřebuje krystaly. Ačkoliv jsem povolil obchodovat s ostatním rasami - nikdo nic nedodal .
Tak jsem si koupil nákladní loď a naivně jsem si myslel, že ji dám příkaz aby dodávala mojí továrně krystaly. (Nenajmul jsem žádného pilota - ani nevím jak se to provede)

Díky

zichi
Posts: 16
Joined: Mon, 19. Mar 07, 17:58

Post by zichi » Sun, 15. Apr 07, 21:02

Musíš si k tomu zakoupit potřebný software, který je na prodej v servisních docích, je to obchodní software ale nejlepší pro zásobování továren je pokročilý obchodní software, ten je k dostání jen myslím v boronských servisech cca 30t kr. Pak už to jen spustíš a pilot se ti automaticky najme sám a můžeš se kochat pohledem na zásobování. Ale abys mohl používat pokročilý obch. soft. tak musíš mít stáhlý bonuspack, který seženeš na stránkách hypermaxu pod X2.

zichi
Posts: 16
Joined: Mon, 19. Mar 07, 17:58

Post by zichi » Sun, 15. Apr 07, 21:05

(X2) Mám továrny v sectoru Prezident end a potřeboval bych aby mezi sebou sami obchodovali, jak to mám udělat? Koupil jsem lodim pokročilý obchodni software ale litaji do jiných sektorů a tam nakupují, chtěl bych mít svůj soběstačný sektor, něco jako komplex v x3. Nejlépe aby prodejní cena a nákupní nehrála roli, nebo aby mi z účtů z továren nemizely kredity, když si vlastně prodávám své zboží.

A ještě jeden dotaz, dá se někde koupit loděnice?

Díky

zichi
Posts: 16
Joined: Mon, 19. Mar 07, 17:58

Post by zichi » Tue, 17. Apr 07, 12:47

Tak jsem to vyřešil, řeší to soft z bonuspacku. Ale zas přeorganizovat všech mých 30 zásobovačů bude problém, ale asi my jich hodně zbude, efektivita se zvedne a kreditů poroste a víc xenonů uhyne :twisted:

69
Posts: 5
Joined: Sun, 25. Mar 07, 22:05

Post by 69 » Sun, 13. May 07, 09:17

díky za předchozí odpovědi (i v mých jiných příspěvcích).
U obchodování jsme na dost věcí už přišel , ale je tam pořád dost nejasností. Např. proč , když zadám lodím max. skoků 3, tak mi přehopsaj někdy i do pátého sektoru od základny. Nevím jak vybavit mé obchodní lodě. Projeví se např. skokový pohon na rychlosti vyhledávání zboží ? Nevím proč skáčou pro zboží o tři sektory dál , když ho mají přímo u nosu ve svém sektoru (a splňují podmínku limitní ceny). Když zaletím do cizí fabriky, tak jsou tam sekundární zásoby, ale v mé továrně se žádné sekundární zboží prodat nedá.
Když zadám nejlepší nákupní cenu pro určité zboží, neukážou se nikdy moje výrobky( a mám zadáno že ostatní lodě mohou se mnou obchodovat). A další a další. Je toho hodně - pokud na něco přijdu sám , napíšu o tom - pro začátečníky "kolezy" X2.
Sakra ! Proč je ve všech hrách tolik vychytávek ale manuál má maximálně 5 stránek ( a to i v el. podobě). Na vše pak přijdu až ke konci hry!

gomecz
Posts: 392
Joined: Wed, 21. Sep 05, 13:39
x3

Post by gomecz » Mon, 14. May 07, 08:24

69 wrote:Sakra ! Proč je ve všech hrách tolik vychytávek ale manuál má maximálně 5 stránek ( a to i v el. podobě). Na vše pak přijdu až ke konci hry!
no, a v cem by potom spocivala zabava? priznam se ze osobne postradam zabavu v bezduchem strileni nepratel a/nebo stejne odusevnelem vydelavani (cehokoliv).
Last edited by gomecz on Mon, 14. May 07, 08:31, edited 1 time in total.

gomecz
Posts: 392
Joined: Wed, 21. Sep 05, 13:39
x3

Post by gomecz » Mon, 14. May 07, 08:31

zichi wrote:(X2) Mám továrny v sectoru Prezident end ...
tak to je odvaha. sektor Prezident end, potka v prubehu pribehu (X2) skutecny konec a vsechny tovarny v nem budou "ukonceny" utokem kh'a'ku. jedna se o video, takze zadne ovlivneni hracem nebo hrubou silou nepripada v uvahu.
zichi wrote:A ještě jeden dotaz, dá se někde koupit loděnice?
v X2 neda. v X3v.2.0.x je mozne "zjiskat" (nikoliv koupit) velitelstvi, ktere ma podobne vlastnosti jako lodenice.

MilanaliM
Posts: 16
Joined: Sat, 3. Dec 11, 18:00
x3tc

Post by MilanaliM » Sun, 4. Dec 11, 14:55

gomecz wrote:
zichi wrote:(X2) Mám továrny v sectoru Prezident end ...
tak to je odvaha. sektor Prezident end, potka v prubehu pribehu (X2) skutecny konec a vsechny tovarny v nem budou "ukonceny" utokem kh'a'ku. jedna se o video, takze zadne ovlivneni hracem nebo hrubou silou nepripada v uvahu.
staci si pockat na tebou zmineny utok zasazeny do hlavni pribehove linie a potom mas cely sektor jen sam pro sebe + porad v te oblasti hlidkuji dve M6 takze po zminenem utoku mas zajistenou bezpecnost tovaren 8)

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Sun, 4. Dec 11, 16:38

No to moc ochrana není.
Vezmeš-li v uvahu respawn khaaků (velké svazky)
Já jsem tam dříve stavěl taky, ale od doby co semi pak mé M6 zasekávali o trosky (které nejsou zničit, ani odtáhnout) tak mi ten sektor začal pít tak nervy, že jsem se o něj přestal starat a pak ejhle 3 svazky a jak Boronské hydry (hlídka číslo nevím) tak i kentauři v tahu a moje jedna M6 s 1% trupu kdesi vtrapu.
Prezidentův konec je sektor tak maximálně na "bezpečný" průlet ale jinak nepoužitelný.

Toť muj názor
V X2 se slušně obchodovalo v Ringově měsíci

+ blízko loděnice
+ blízko boroni - repka
+ blízko paranidi - repka (ukol)
+ málo stanic (pokud se pamatuji) takže sposuta možností pro hráče
+ o sektor vedle hafo asteroidů (Rudný pás nebo jak se to jmenuje)

Mnoho zissssků ;)

pro obchdování mezi stanicemi (pokud mají TSka přiřazenou dom.stanici) se v X2 myslím používá Komoditní logistický systém (nebo nějak tak, nebo tenhle soft je na přiřezení Dom.stanice nosičům? už se nepamatuju)
Ale nastavovalo se to někde v příkazové konzoli dané stanice kde jsis volil druh zboží a stanici odkud nakupovat (pro nákup z vlastních stanic) jestlik tomu potřeba právě Komoditní soft nebo jiný, netuším.

Chjo, jedinej originál teď doma, smazlej z noutu a zákon schválnosti odejde mechanika ne :D tak nekouknu co co jak :/

User avatar
Rosta
Posts: 527
Joined: Fri, 8. May 09, 15:39
x3

Post by Rosta » Sun, 4. Dec 11, 22:54

me se zase nejlepe v x2 obchodovalo v paranidskych sektorech, hlavne se sojovymi boby tech byly vzdycky farmy plne a sojerie prazdne :D takze zisk byl zarucen
Seasonic 500W, MSI Z77A-G45, Intel Core i5 3570K 3,40 GHz, 8 GB Dimm DDR 3 1600 MHz, NVidia GeForce GTX 560

Julian.Gardna
Posts: 11
Joined: Mon, 16. May 11, 17:51

Post by Julian.Gardna » Sat, 7. Jan 12, 23:26

A proč hnedka z Bonuspacku? Stačí tam nakoupit nejlépe všechny obchodní softy a zadat TS domovskou stanici a v příkazové konzoli aby nakupovala za nejlepší cenu. Pak se vyplatí dvě TS které budounza nejlepší cenu prodávat.
I am founding people who play X-serie from Benešov.

svlkos
Posts: 7
Joined: Mon, 1. Aug 11, 18:34
xr

Post by svlkos » Mon, 9. Jan 12, 18:54

No to se ti říká...já například mám X2 jak z herního časáku tak z edice ABC a mám dojem, že ani v jednom nefachal tréning.
Takže jsem to zkusil bez tréningu na ostro a měl jsem problém.....ktrerý se nezýval "jak sakra přiřadit TS lodím domovskou základnu".
To jsem nakonec vyřešil až na konci příběhové linie a asi v poslední herní části a opravdu bylo to jen tím, že jsem se prostě přehlédl a nemohl jsem to najít.
Navíc mi nefachali ani jediný UT, protože po nějaké době ST v daném sektoru něměli s čím obhodovat a pak už nechtěli dalším kšeftováním povyšovat level. Prostě obchodovali a pokaždé s výsledkem 0-cest, 0-výdělek i když to nebyla pravda.

:arrow: Takže můj jediný příjem jsem měl ze zajímání lodí... :evil:

Moc radost jsem z toho neměl a ani jsem neměl radost z nezničitelných Xenonských J pokud jsem byl v daném sektoru kde se nacházeli i J-čka.

Takže by mě potěšil ten kdo by v X2 vychtal:

- problémy s Xenonskými J (pokud ten problém někomu nastane například při BBS)
- udělal někdo hotfix na rozdýchání tréningu u verzí X2 ze Score a edice ABC
- problém se shitovým povyšováním ST po levelech na UT, který jaksi funguje jen na dobré slovo a podle štěstí toho kdo sedí u počítače...

to jsou asi tak neduhy které kazí jinak velice dobrou hru :roll:

willypokorny
Posts: 607
Joined: Fri, 28. Aug 09, 09:27
x4

Post by willypokorny » Mon, 9. Jan 12, 19:19

a díky tomu že X2 je asi sedm let stará hra už všechny jsou

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”