X2 - rady a porady

Moderator: DJ Die

User avatar
JXP
Posts: 165
Joined: Fri, 17. Mar 06, 18:43
x3

X2 - rady a porady

Post by JXP » Wed, 30. Aug 06, 08:54

chlapi, pomalu do toho pronikam a jako u kazdeho tak narazim obcas na nejasne veci. proto je sem pro vas, zkusene hrace v ocekvani napisu ;).
  1. Jake vybaveni umoznuje nastavovat tovarny bez toho, abych musel byt primo na ni.
  2. Kupuji se nejaka vylepseni i pro tovarny ?
  3. Prikazova konzole pro tovarny. V defaultu jsou u Stanicnich prikazu 3 moznosti:
    1. Zadny
    2. Automaticky prevod penez
    3. SRS mini/standard
    4. SRS deluxe
    K cemu toto slouzi ? To mi prevede vzdy castku, kterou tam zadam a tovarne nic nezustane, nebo naopak ta castka, kterou tam zadam ji zustane a prevede jen to co je nad ?
    U tech ostatnich voleb vubec nemam tucha co tam vyplnit, protoze se neobjevi zadny seznam, ale take pouze kurzor na zadani neceho (asi cisla).
    Navic proc ma tovarna tolik pozic ?
  4. Da se i z kokpitu poznat jaky cil ma autopilot ?
  5. Delam mise z Prehledu kratkych zprav, ktere jsou na kazde zakladne. Vetsina je vazana na X-Universe cas (treba dopravit borce nekam do 6 mizur). Je nekde zobrazovan herni cas tak, abych z kokpitu poznal jak bezi ? zatim se orientuju pouze podle zapisniku, kam se mi zaznamena cas zadani a vidim aktualni cas, ale prijde mi to takove pres ruku.
  6. Bojovy rank. Nektere mise nemuzu plnit kvuli nedostatecnemu bojovemu ranku. Ovsem najit nepritele na ktereho si muzu se svoji prvotni M5 neni vubec snadne. Nejake tipy jak si toto hodnoceni bez velkeho rizika zvysit, pripadne ve kterem sektoru se objevuji slabe piratske lode (se stity max. 2000).
  7. Pokud budu kvuli ranku likvidovat piraty, nebudou oni pak na mne okamzite utovcit, kdyz se objevim v sektoru ? Preci jen chci trochu klidu pro litani a ne se porad obavat.
  8. Je dobre pracovat na vztazich i s piraty ? Jako pirat to hrat nechci a chtel bych vychazet co nejlepe se vsemi rasami, coz ovsem v pripade zvysovani bojoveho ranku neni dost dobre mozne. Jakou by bylo dobre zvolit taktiku ?
  9. Da se pronajmout lod tridy TS (mala prepravni), nebo si takove lode musim vzdy zakoupit ?
  10. Bude moji tovarnu schopen zasobovat kdokoliv, nebo toto musim delat jedine se svymi lodemi ? Odbyt Energetickych clanku bude predpokladam bez problemu, ale Krystaly mi proste nikdo neprivezl jeste ani jednou.
Otazek je mnoho ... predem diky za vsechny vase odpovedi a nazory ;).

gomecz
Posts: 392
Joined: Wed, 21. Sep 05, 13:39
x3

Re: X2 - rady a porady

Post by gomecz » Wed, 30. Aug 06, 09:48

JXP wrote:Jake vybaveni umoznuje nastavovat tovarny bez toho, abych musel byt primo na ni.
Trade ?Command? System - rozsireni obchodniho systemu
JXP wrote:Kupuji se nejaka vylepseni i pro tovarny ?
bez modu ci scriptu, nikoliv
JXP wrote:Prikazova konzole pro tovarny. V defaultu jsou u Stanicnich prikazu 3 moznosti:
  1. Zadny
  2. Automaticky prevod penez
  3. SRS mini/standard
  4. SRS deluxe
RTFM
2, prevede credity, ktere tovarna vydela nad stanoveny limit na hracuv ucet...
3,....n, SRS dokaze jednak upozornit ze se tovarna dostala pod nastaveny limit (mozna je prodelecna) a taky umoznuje nastavit dynamicke ceny (kdyz jsou plne sklady, tak se cena snizi, kdyz jsou prazdne, tak se cena automaticky zvysi.)

ale pred experimentovanim skutecne doporucuji precist manual. k bonuspacku pro x2cz je dodavan readme v cestine.
JXP wrote:Da se i z kokpitu poznat jaky cil ma autopilot ?
u vlastni lode ano, u cizi mozna.
staci kliknout (vybrat) vlastni lod z nejakeho menu (mapa nebo seznam majetku) a hned uvodni menu lodi ma obrazovku rozdelenou na dve casti. v te spodni jsou moznosti co s lodi provest (podrobnosti, komunikace...) a v te vrchni je rychly prehled informaci (pilot, prikaz, aktualni akce...)

JXP wrote:Delam mise z Prehledu kratkych zprav, ktere jsou na kazde zakladne. Vetsina je vazana na X-Universe cas (treba dopravit borce nekam do 6 mizur). Je nekde zobrazovan herni cas tak, abych z kokpitu poznal jak bezi ? zatim se orientuju pouze podle zapisniku, kam se mi zaznamena cas zadani a vidim aktualni cas, ale prijde mi to takove pres ruku.
ve statistikach je aktualni cas, ale i ja bych ocenil mit ho stale na ocich.
JXP wrote:Bojovy rank. Nektere mise nemuzu plnit kvuli nedostatecnemu bojovemu ranku. Ovsem najit nepritele na ktereho si muzu se svoji prvotni M5 neni vubec snadne. Nejake tipy jak si toto hodnoceni bez velkeho rizika zvysit, pripadne ve kterem sektoru se objevuji slabe piratske lode (se stity max. 2000).
vydelat si poctivou drinou na lepsi lod... v x3 to bude jeste horsi, tam bez rasoveho ranku neni mozne ani sehnat tu lepsi lod/vybaveni.
JXP wrote:Pokud budu kvuli ranku likvidovat piraty, nebudou oni pak na mne okamzite utovcit, kdyz se objevim v sektoru ? Preci jen chci trochu klidu pro litani a ne se porad obavat.
myslim ze ano, cim vice se utoci na danou skupinu, tim vice se zameruje na agresora... je to systemem ranku, ktere jsou sice pro hrace "neviditelne" ale i u piratu, xenonu, kha'aku si to hrac muze rozhazet vic nez na zacatku.
JXP wrote:Je dobre pracovat na vztazich i s piraty ? Jako pirat to hrat nechci a chtel bych vychazet co nejlepe se vsemi rasami, coz ovsem v pripade zvysovani bojoveho ranku neni dost dobre mozne. Jakou by bylo dobre zvolit taktiku ?
no, myslim ze s xenonama a kha'akama to asi urovnat nepujde, ale rank lze obecne zvysovat i nebojove, napriklad odebiranim zbozi, nebo dodavkou zbozi potrebneho pro tovarnu dane rasy....
btw me se podarilo v x2 tolik popudit piraty, ze me nechteli pustit do zadne sve zakladny.
JXP wrote:Da se pronajmout lod tridy TS (mala prepravni), nebo si takove lode musim vzdy zakoupit ?
nelze.
JXP wrote:Bude moji tovarnu schopen zasobovat kdokoliv, nebo toto musim delat jedine se svymi lodemi ? Odbyt Energetickych clanku bude predpokladam bez problemu, ale Krystaly mi proste nikdo neprivezl jeste ani jednou.
zasobovani tovaren musi provest hrac sam. prodej surovin si muze hrac taky zajistit sam, ale pokud je tovarna dobre umistena, tak je to zbytecne.

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Wed, 30. Aug 06, 10:37

Hmm, souhlasil bych se vsim, krome piratu. Ti na tebe budou utocit vzdycky. I kdyz si je nastavis jako friend, tak jejich lode vzdy budou cervene. TO sam eplati o Xenonech a Khaacich. U nich neni zadny Race rank, takze je klidne nic hlava nehlava.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

gomecz
Posts: 392
Joined: Wed, 21. Sep 05, 13:39
x3

Post by gomecz » Wed, 30. Aug 06, 11:34

plynak wrote:Hmm, souhlasil bych se vsim, krome piratu. Ti na tebe budou utocit vzdycky. I kdyz si je nastavis jako friend, tak jejich lode vzdy budou cervene. TO sam eplati o Xenonech a Khaacich. U nich neni zadny Race rank, takze je klidne nic hlava nehlava.
dovolim si nesouhlasit. pokud pouzivas mody a scripty, tak mas jiste odemknuty scriptovaci mod, no a kdyz se podivas na jakoukoliv lod, tak mimo jinych informaci se muzes dozvedet, jak tato lod "vychazi" s jednotlivymi rasami (treba i yaky a terrany) a jak s hracem... tato promena je ciselna se znamenkem a koresponduje s hracovou oblibenosti k dane rase...

napriklad v X3 jsem si pronajal mamuta a hnal ho zkrz yakuv sektor, zatimco ja si to s yaky zatim moc nerozhazel (a pritom jsou to pirati), tak argoni ano a proto yakove okamzite utocili na mamuta (zatimco me ignorovali) a ja mu mohl pomoci jen za cenu otevreneho nepratelstvi s yaky. presto oficialne neni uveden raiting s yaky ve statistikach.

stejne tak je mozne si piraty jeste vice znepratelit. a to tak ze Te nepusti do svych zakladen... jestli je mozne si nepratelske rasy natolik naklonit aby "zmodrali" to netusim a ani jsem to nezkousel.

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Wed, 30. Aug 06, 11:45

pirati na tebe vetsinou nezautoci kdyz leti kolem a jen se staraji o svuj konvoj pokud do nich samozrejme nebudes strilet(plati pro X2) znepratelit si je tak ze te nepusti do zakladny neni problem mozna to bylo tim ze jsem jim znicil asi 10normalnich zakladen a nekolikrat i hlavni zakladnu
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

gomecz
Posts: 392
Joined: Wed, 21. Sep 05, 13:39
x3

Post by gomecz » Wed, 30. Aug 06, 11:49

jeste jednu poznamku k raitingum.

kazdy raiting (obchodni, vojensky nebo rasovy) se casem "dorovnava" ke sve puvodni hodnote a to takovou rychlosti, jak je od teto defaultni hodnoty vzdalen, proto se zda ze je zlepsovani raitingu cim dal tim obtizenejsi. protoze je cimdal tim tezsi "nakrmit" tuto kompenzaci a jeste k tomu zlepsit povest. proto i kdyby se nekomu podarilo naklonit si kha'aky k nule, nebo dokonce ke kladnym cislum, dlouho mu to nevydrzi. :)

ale na druhou stranu, kdyz si znepratelite piraty (nebo kohokoliv jineho) tak, ze Vas nepusti do zakladny a date jim na cas pokoj, tak se casem uklidni.
to pochopitelne neni mozne pokud si stale krizite cestu, napriklad tak ze mate zakladnu pobliz jejich. pak se dostanete do kruhu ze ktereho neni uniku.

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Wed, 30. Aug 06, 11:50

Hmm, behem roku hrani X3 se mi jeste nestalo, ze by mne nepustili do zakladny. Zato jsou vzdy cerveni.

Bud jak bud, rozhodne je blbost se snazit si je zpratelit, protoze to proste nejde. To same plati o Xenonech a Khaacich.

EDIT: No o reputaci mi nemluvte. Po roce hrani si muzi koupit M1/M2 pouze od Argonu a to diky dohrani pribehu. Namonec jsem si dal script BBS Extras, protoze jinak bych se k ostatnim velkym lodim fakt nedostal. Tohle je fakt chyba.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Wed, 30. Aug 06, 11:53

no ja jsem si je ani nikdy zpratelit nechtel prave naopak piraty nesnasim a jejich lode jsou idealni cile pro zacatek
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

User avatar
Sir_Thomas
Posts: 696
Joined: Wed, 23. Aug 06, 18:25
x4

Post by Sir_Thomas » Wed, 30. Aug 06, 11:53

plynak wrote:Hmm, behem roku hrani X3 se mi jeste nestalo, ze by mne nepustili do zakladny. Zato jsou vzdy cerveni.

Bud jak bud, rozhodne je blbost se snazit si je zpratelit, protoze to proste nejde. To same plati o Xenonech a Khaacich.
Hraju to týden (X3) a už jsem su znepřátelil některé piráty tak, že mě do některých základen nepustí (zčervenaly) Třebas v Rudám pásu...

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Wed, 30. Aug 06, 11:57

Mne zcervenaji pouze pokud si je v globalu nastavim pro svou lod jako enemy. Kdyz dam friend, base jsou v pohode a ostatni jejich lode jsou stejne cervene.

Hmm, v Ore Beltu je piratska zakladna? Ja ji tam nemam, asi jsem ji behem toho hrani roku odstrelil :)
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

gomecz
Posts: 392
Joined: Wed, 21. Sep 05, 13:39
x3

Post by gomecz » Wed, 30. Aug 06, 12:01

plynak wrote: Bud jak bud, rozhodne je blbost se snazit si je zpratelit, protoze to proste nejde. To same plati o Xenonech a Khaacich.

EDIT: No o reputaci mi nemluvte. Po roce hrani si muzi koupit M1/M2 pouze od Argonu a to diky dohrani pribehu. Namonec jsem si dal script BBS Extras, protoze jinak bych se k ostatnim velkym lodim fakt nedostal. Tohle je fakt chyba.
nejsem tvurcem a neznam zdrojaky, takze nemuzu posoudit jestli to je nebo neni mozne, ale na zaklade vyse popsanych vlastnich zkusenosti se dohaduji, ze to mozne je... ale souhlasim ze je to blbost, prtoze takove partnerstvi stejne nemuze dlouho vydrzet.

co se tyka Tve neschopnosti naklonit si ostatni rasy, je problem na Tvem prijimaci... proste se moc nesnazis a svoje aktiva prilis soustredujes do argonskych bezpecnych sektoru. staci vice investovat do tovaren v sektorech ostatnich ras.

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Wed, 30. Aug 06, 12:03

plynak wrote:Mne zcervenaji pouze pokud si je v globalu nastavim pro svou lod jako enemy. Kdyz dam friend, base jsou v pohode a ostatni jejich lode jsou stejne cervene.

Hmm, v Ore Beltu je piratska zakladna? Ja ji tam nemam, asi jsem ji behem toho hrani roku odstrelil :)
ta tam je i v X2 nebo spis byva na zacatku :wink:
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Wed, 30. Aug 06, 12:05

Nesouhlasim, mam tovarny rovnomerne u vsech ras, posledni dva tydny jsem se pohyboval kolem Family Nji, plnil mise pro Splitskou Armadu (script Race Military) a prd. Ne, ze by to nerostlo, ale roste to desne pomalu. Ty si snad muzes koupit M1/M2 u Splitu?
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Wed, 30. Aug 06, 12:07

DJ Die wrote:
plynak wrote:Mne zcervenaji pouze pokud si je v globalu nastavim pro svou lod jako enemy. Kdyz dam friend, base jsou v pohode a ostatni jejich lode jsou stejne cervene.

Hmm, v Ore Beltu je piratska zakladna? Ja ji tam nemam, asi jsem ji behem toho hrani roku odstrelil :)
ta tam je i v X2 nebo spis byva na zacatku :wink:

No jo, ja si po te trimesicni hraci pauze rikal, kam se asi ztratila, kdyz tam vzdycky byla :)
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Wed, 30. Aug 06, 12:31

ja jsem si jednou jen tak vypl respawn a vydal jsem se vymlatit vsechny piratske zakladny si to chvili trvalo protoze jsem tehdy jeste mel "jen" Ospreye ale nakone ve vesmiru piratu HODNE ubylo :lol:
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Wed, 30. Aug 06, 12:34

No jo, ale u X3 je prusvih v tom, ze pirati se spawnuji z Teladi Shypyardu. A dost huste. Jednou jsem vymlatil piratske sektory a v Ianamus Zura a Seizwell se pak z shypyardu kazde dve, tri minuty spawnovalo 5 Falconu, 5 Nov a 5 Buzzardu.

Chudak GOD engine se snazil nahradit ty ztraty. Bohuzel i pres nejlepsi snahu se mi nepodarilo ochranit sve obchodnilky, tak jsem musel pouzit save z doby, kdyz jsem ty piraty nevymlatil. Jsou to smejdi. Zlati Xenonove :)
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Wed, 30. Aug 06, 12:48

to je fakt kdyz Xenonum vymlatis shipyardy tak je od nich na chvili pokoj
proc nezkusis zaspamovat brany lasertowerama? :twisted:
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Wed, 30. Aug 06, 13:00

To jsem zkusil jen jednou v Getsu Fune. Dal jsem 5 vezi k brane a pak priletelo jedno P, par L a M a bylo po vezich. To mi prijde levnejsi tam prdnout nejake M6 na sektorovou hlidku. Ja je mam po celem vesmiru, ale vzdy hlidaji 5 a vice sektoru, takze dost casto prileti s krizkem po funuse. Proto ted pridam na ohrozena mista dalsi, s kratsimi intervaly (3-4 sektory max.).
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Wed, 30. Aug 06, 13:09

no je fakt ze ty veze nejsou stavene na niceni M6 chtelo by to nejakou lepsi obranu no asi ti nezbude nic jineho nez koupit vic hlidek...
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Wed, 30. Aug 06, 13:13

No jo, ja si ted koupil Pythona a Osussea. Bohuzel ti pirati jim uleti :( Dragon je zase slaby, Osprey pomaly. Zbyva snad jen Centaur. Ach jo, proc to vic nevyvazili.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”