Jak přinutit Egosoft, aby uváděl na trh hry které lze bezproblémově hrát?

Moderator: DJ Die

Je můj počin k donucení firmy Egosoft ke zkvalitnění hratelnosti jejích her správný?

Poll ended at Fri, 17. Nov 06, 19:33

Ano
2
40%
Ne
3
60%
 
Total votes: 5

Oldřich Lachout
Posts: 9
Joined: Wed, 8. Jun 05, 15:08
x3

Jak přinutit Egosoft, aby uváděl na trh hry které lze bezproblémově hrát?

Post by Oldřich Lachout » Wed, 9. Aug 06, 20:33

:!: Navrhl jsem na NETu u internetové firmy Gameexpres českým občanům kupujících si hry a to vesmírné simulátory, aby bojkotovali firmu Egosoft do doby, dokud nebudou z její strany dodávány na trh softvarově bezkonfliktní hry odpovídající reklamě a Egosoftem doporučeným požadavkům na PC a systém. Je nepřijatelné aby si český zákazník koupil hru X3 - Reunion verze 1.0 vydání říjen 2005 angl.a po její instalaci zjistil, že hra je mimo simulátor boje prakticky nehratelná. Hra padá a do firmy Microsoft jsou odesílány chybová hlášení o narušení přístupu X3.exe s dalšími parametry. Nakonec dojde k tomu, že hra je pouze hratelná na jednom místě a to navíc po dobu 10 minut - pokud ji vůbec jde naloadovat - aby nakonec spadla po stisknutí klávesy Delete nebo T. Je nutné, aby se programátoři vyvarovali přehojného a nebezpečného využívání scriptů které vedou ke kolizím a poškozují navíc operační systém Windows XP Home i Professional a to při doporučeném a také i vylepšeném hardwarovém i softvarovém vybavení bez spywaru a virů.. Je rovněž nutné aby programátoři firmy Egosoft si konečně uvědomili, že méně znamená více a opustili své vyžívání se v přeplácáváním virtuálního kosmického prostoru objekty, které s obtížemi zobrazí i ta nejlepší grafická karta která je k dostání jak v ČR tak i ve SRN. Firma Egosoft si mě může klidně zažalovat a případný spor nakonec prohraje neboť důkazem je proti ní DVDRom X3-Reunion verze 1.0 eng. v ceně 1499 Kč. Oldřich Lachout
Oldřich Lachout

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Thu, 10. Aug 06, 14:18

No víš on asi nebude problém v programátorech, ale v distributorech her a software obecně. A ten problém má i své jméno - TERMÍNY.
Když se vyvíjí jakýkoliv soft, tak se při tom narazí na nespočítatelné množství problémů a možné datum dokončení se tak pořád víc a víc oddaluje. Finance docházejí a pokud se software nepustí na trh, tak prostě nebude za co ho dokončit. V tom lepším případě se dokončí, ale nebude už o něj zájem, protože bude zastaralý. Takže verze jakž takž chodící a posléze patche jsou jedním z cest z téhle pasti.
Druhá věc je proč se při dalších vydáních neaktualizuje verze. Asi to zase bude finanční otázka nová matrice na lisování médii taky něco stojí a když dostaneš verzi 1.0 a patch si sosneš z netu, distributor ušetří ...
Možná by mohlo situaci zlepšit zvýšení ceny her, ale to by nakonec vedlo k jejich neprodejnosti.

Takže pokud vymyslíš nějaké rozumné řešení, nech si ho nejdřív patentovat a potom ho prodej distributrům a programátorům.
Budeš za vodou a trápit tě bude kterou jachtou a ke které pláži se dnes vydat :lol:

PS: Vím o čem mluvím, živím se jako programátor a nestíhám termíny.

User avatar
JXP
Posts: 165
Joined: Fri, 17. Mar 06, 18:43
x3

Post by JXP » Thu, 10. Aug 06, 17:07

Ondrej Lachout ... cesky Don Quichot bojujici proti vetrnym mlynum :lol: .

Preji ti hodne stesti a o vyvoji tveho navrhu nas samozrejme nezapomen informovat. jiste se dobre pobavime ceho jsi svoji neustupnusti jiz dokazal :D .
Last edited by JXP on Thu, 10. Aug 06, 17:17, edited 1 time in total.

gomecz
Posts: 392
Joined: Wed, 21. Sep 05, 13:39
x3

Post by gomecz » Thu, 10. Aug 06, 17:11

presne jak rika GW, za tyto potize nemohou progmramatori (kdyz osocujete EGOSOFT, je to v poradku. protoze jako zakaznika nas nezajima jestli za vydani nedochudcete muze egosoft, entertiment, nebo silver deep. proste pod hrou je podepsana firma EGOSOFT a ta je zodpovedna), ale managment. programatori odvedli imho slusnou praci a ze jim to nekdo vzal pod rukama a zacal to prodavat, to je sice skoda, ale ne jejich starost.

presto jsem odpovedel v ankete kladne, mate pravo na vyjadreni vseho nazoru, pokud tim nikoho neposkodite na zaklade nespravnych ci lzivych udaju.

Oldřich Lachout
Posts: 9
Joined: Wed, 8. Jun 05, 15:08
x3

Korektnost je nezbytná i v podnikání s PC hrami.To se týká i programátorů!

Post by Oldřich Lachout » Thu, 10. Aug 06, 20:05

:) Jak jsem dnes zjistil, problémy které má většina z vás kteří hrajete X3 - třebaže někdo z vás má rychlý internet, někdo zase ne na to aby si dva dny v kuse stahoval 4x166 MB pathe - a dosud jste si nepřiznali, že i přes krásnou grafiku, ale také přeplácannost zbytečnými objekty a kvantem lodí jako by vesmír byl německá dálnice,tuto hru i po update hrajete s obtížemi a s padáním hry, jsou způsobeny tím, že Egosoft, možná firma Koch media apod. si zatím nedělají starosti s právem EU v oblasti multimedií a vesele prodávají do USA X3 ve verzi pro USA aniž by tyto hry skončili v USA, ale jsou prodávány například v ČR a převážná, ne-li všichni z vás, jste si je je jako já, v dobré víře koupili a následně zírali. Zajímavé je to, že s X2 nejsou žádné problémy - protože na trhu byla evropská verze a tudíž kompaktibilní s našimi Windousy -a ten kdo nezačal ještě hrát X3 tak ať radějí drží ústa a přemýšlí o svém vlastním IQ než něco ze svých úst na tomto fóru vypustí aniž by měl cokoliv ověřeno. Takže věc se má tak, že cca 1200 her (400 her X3 je prý ještě na skladě) které se ocitly v ČR a jejímž konečným prodejcem byla a je firma Gameexpres, jsou určeny pro USA a tím pro systém Windows dělaný na míru zákazníků v USA, nejsou určena pro Evropu. To je jako z DVD filmy.Pokud si naistalujete hru určenou třeba pro Kanadu, tak brzy, né-li hned, zjistíte, jak vám krásné spadne váš evropský systém Windows a nakonec vás bude čekat formátování disku a nová isntalace všeho co jste kdy v PC měli. Egosoft ani další napojené firmy zatím nenapadlo, aby rozlišily vizuálně jak na obalu tak na samotném disku oblast určení - USA, UK - Evropa a pod. Tím si zvyšují zisky a nám působí problém, neboť jak jsem uvedl již dříve, řada z vás si při své nízké kritičnosti a životní nezkušennosti myslí, že vše vyřeší nějaký ten path ( až jednou padnou na hubu né kvuli hře, ale k vuli tomu jak nám naši vysokoškoláci myslí a omlouvají stále něčí nedostatky za které jiný musí platit - stahování pathe také není zadarmo a peníze já nepříklad nekálím ze svých střev ale dostávám kvuli své životní opotřebovannosti invalidní důchod a to poměrně nízký. PROTOŽE JSEM BÝVALÝ POLICAJT A BÝVALÝ SOUKROMÝ DETEKTIV, TAK MÁM TAKÉ JINÝ POHLED NA PRÁVO A MORÁLKU, COŽ ŘADA Z VÁS JAKSI NEVNÍMÁ A JE PODLE VÁS SPRÁVNÉ, ŽE SE NECHÁVÁME vlastně OBLBOVAT I NĚKTERÝMI zájmovými spřízněnci Egosoftu Z NAŠICH ŘAD, KTEŘÍ DOSUD NEBYLI SCHOPNI ANI X2 dát do češtiny, natož X3.Naši moderátoři, kteří uvedené nedostaky nepřiznávají nebo je omlouvají stejně jako jakýsi programátor který nestíhá - tak ať toho nechá a jde dělat něco jiného co bude stíhat - by měli při svých intelktuálních a vysokoškolských ambicích začít normálně myslet jako dospělí a nikoliv být naivní a dětinští. :P Oldřich Lachout
Oldřich Lachout

User avatar
JXP
Posts: 165
Joined: Fri, 17. Mar 06, 18:43
x3

Post by JXP » Thu, 10. Aug 06, 21:50

te upresnim, staci stahnout 1x 166MB a nevim jak dlouho to trva tobe, ale me se to stahne za cca 20 minut :-).

nj, nikdy nebylo nic zadarmo. mel jsi pockat na CZ verzi, ktera bude nejen s implementovanym patchem, bude cesky a ocekava se, ze bude v misnim prostredi i fungovat.

to ze jsi nevydrzel je prece tvoje volba :twisted: .

btw. nevim, jestli ten problem opravdu hodne nezvelicujes a jestli se v nem neprojevuje i neco jineho nez jen nespokojenost s vyslednym produktem Egosoftu.

kdyz tak ctu tvoje prispevky tak si rikam, ze jsi holt jeden z tech, kteri nejsou spokojeni a tim padem si priste zadny produkt uz nekoupis. ulevi se tobe a mozna i nekomu dalsimu :D .

Kovi
Posts: 115
Joined: Fri, 14. Jan 05, 21:34
x3

Re: Oldřich Lachout

Post by Kovi » Fri, 11. Aug 06, 08:17

Nevim ted, koho presne myslis temi "zajmovymi spriznenci Egosoftu z nasich rad, kteri dosud nebyli schopni ani X2 dat do cestiny, natoz X3", ale faktem je, ze X2 CZ vydal Hypermax loni na podzim (sice s velkym zpozdenim, ale preci) v aktualni v1.4, ktera funguje naprosto bez problemu, rekl bych. X3 CZ by podle jejich webu mela vyjit tohle pondeli (14.8.), tak se nechme prekvapit, treba to klapne.

U toho Gameexpresu to je slozitejsi. Podle smlouvy mezi Hypermaxem a Koch Media u nas vydava X3 prave Hypermax a to pouze v ceske verzi. Takze kdyz si u nas koupis X3 v anglictine, je to sedy dovoz. A pokud mas s takovymi hrami nasledne potize, je to pouze tvuj problem, bohuzel. To, ze sem Gameexpres dovezl US verzi X3, je blby, ale je to jejich chyba. Ta verze tu v prvni rade nema vubec co delat. Navic ses elegantne pripravil a cestinu (ktera je v ceske verzi napevno a nebude se distribuovat volne) i technickou podporu Hypermaxu (ktera se k sedemu dovozu pochopitelne neposkytuje). V tomhle pripade by holt bylo lepsi pockat - oficialni verze X3 v CR bude lokalizovana, v posledni verzi (ktera uz dela problemu podstatne min) a navic to bude i o par stovek levnejsi (i kdyz teda se skoro rocnim zpozdenim).

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Fri, 11. Aug 06, 13:09

Hmm, tenhle topic mne prinutil reagovat. Predne musim zduraznit, ze jsem si X3 predobjednal, takze jsme byl jeden z prvnich, kdo ho meli. Zaprve jiz v den vydani byl k dispozici patch 1.2, takze nevim, proc se rozcilujete, ze vam verze 1.0 nejde.

Zadruhe, hra mi NIKDY nespadla. Ani na starem PC, ani na novem. Zde bych souhlasil s moderatory tech fora, ze lidi maji vetsinou ve svych pocitacich bordel. A dokonce jsem nikdy ani nemel problem se Starforce (ktery ted stejne odpada, kdyz je k dispozici c***k).

Ale v jednom preci jen ma autor pravdu. Ke hratelne hre by nemelo byt potreba 6 patchu. Dokonce by se nemelo stat ani to, ze patch 1.3 vic veci podela, nez opravi. Egosoft castecne omlouva to, ze zadna jina takto komplexni hra s takto skvelou grafikou na trhu neni a do vydani X4 asi asni nebude. Bohuzel ta komplexnost si svou dan vybrala.

Jinak totalne nesouhlasim s nazorem Koviho. Uprimne cekat rok na cestinu, kterou stejne vubec nechci, jenom proto, ze ma Hypermax jakousi smlouvu je blbost (kdypak tu smlouvu vubec podepsali?) Kdyz si koupis EN verzi na Gameexpresu, je to podle mne stejne, jako kdyz si pro ni zaletis do Anglie. Mas plne pravo na podporu od Egosoftu/Deepsilveru. Mne by ani nenapdalo chtit podporu po Hypermaxu. Me zkusenosti s podporami ceskych vydavatelu mne dostatecne odradily. Rady typu aktualizujte si ovladace, nam to funguje a jste prvni, kdo ma tento problem si muzou strcit do, no vy vite kam. I ted, kdybych X3 kupoval, sahnu po anglicke verzi a stahnu si jeden 170MB patch a jeden 3MB c***k. Chapu, ze nekdo s dial-upem s tim muz mit problemy, ale to je jeho vec. Vetsina z nas ma alespon nejaky rychly net, ci zname a pratele, co to stahnou. Jinak by mne zajimalo, jak si do ceske verze dam tu spoustu MODu a skriptu, co je k dispozici. Asi jednoduse, ale stejne budou anglicky/nemecky. Takze CZ verze fakt takova vyhra neni (pokud umite anglicky/nemecky).

Ovsem nemam zkusenosti z US verzi. Od te by mne odradilo uz to, ze je na 5 ci 6 CD (v zavislosti na serii) a to, ze ve vsech vydanich je vzdy jedno CD spatne (viz tech forum). Takze pokud uvadeji, ze je hra na DVD (vydavatel Deepsilver), je to UK verze, pokud na CD (vydavatel tusim Strategy First), je to US a od te se radeji drzte dale. Takze autor keca, ze Egosoft nerozlisuje US a UK verzi. Dle posledniho autorova prispevku mi prijde, ze je to bud totalni socka, ze nema ani na stazeni patche, nebo zije v nejake jine realite a omylem ho neco preneslo do te nasi. V te nasi je totiz X2CZ davno k dispozici a X3CZ bude (snad) kazdou chvili.

Shrnuto a podtrzeno, X3 se stala poradne hratelnou az po pul roce. Relativne hratelna vsak byla jiz od zacatku. Pokud si nekdo koupil US verzi, je to trubka, mel si koupit UK verzi.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

Kovi
Posts: 115
Joined: Fri, 14. Jan 05, 21:34
x3

Post by Kovi » Fri, 11. Aug 06, 19:51

Jiste, vzdycky mas narok na podporu od Egosoftu/Deepsilveru, a kdyz cestinu nechces, tak si klidne hru predobjednej v Nemecku nebo si ji kup v sedem dovozu/zalet si pro ni do Anglie. Ja tim chtel hlavne rict, ze zakladni ceska verze je lepsi nez zakladni anglicka verze a budou s ni minimalni potize.

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Sat, 12. Aug 06, 09:51

Jj, ale jak pisu, ja uz ji davno mam :) Jinak v ceske verzi stejne nerozchodis scripty a MODy v cestine. Takze to je spis o tom, jak je kdo jazykove vybaven. BTW plati vydani toho 14.8.? Jen ze zvedavosti.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
JXP
Posts: 165
Joined: Fri, 17. Mar 06, 18:43
x3

Post by JXP » Sat, 12. Aug 06, 11:42

no ja si myslim, ze takto komplexni hra v cestine je mnohem vetsim prinosem pro nove hrace nez doplnujici scripty pro pokrocile ... presto je i do cz verze prece das, jen bude hra castecne v eng, ale to udela clovek az na urcite urovni.

Kovi
Posts: 115
Joined: Fri, 14. Jan 05, 21:34
x3

Post by Kovi » Sat, 12. Aug 06, 19:57

Lukas Macura mi vcera rikal, v toho 14. by to meli mit na sklade (takze v obchodech to mozna bude az o par dni pozdeji). K tem skriptum a modum - njn, ale to bys dneska nemohl prekladat zadnou hru (a nemusis rikat, ze bys to jedine uvital, to je mi jasny:-))

User avatar
GiordannoG
Posts: 757
Joined: Wed, 30. Mar 05, 15:46
x4

Post by GiordannoG » Sun, 13. Aug 06, 14:53

JXP wrote:no ja si myslim, ze takto komplexni hra v cestine je mnohem vetsim prinosem pro nove hrace nez doplnujici scripty pro pokrocile ... presto je i do cz verze prece das, jen bude hra castecne v eng, ale to udela clovek az na urcite urovni.
S tim se neda nez souhlasit... :wink: Zase by to melo pritahnout dalsi nove hrace a zvetsit nasi komunitu...
Verum, sine mendacio, certum et verissimum: Quod est inferius est sicut quod est superius, et quod est superius est sicut quod est inferius, ad perpetranda miracula rei unius. HT

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Mon, 14. Aug 06, 07:49

Jak už jsem napsal, za rozumnou odměnu jsem ochotný přeložit požadovaný SCRIPT z Eng. do češtiny, za větší odměnu snad i MOD :-), nějací zájemci? :lol:

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Ale jo.

Post by plynak » Mon, 14. Aug 06, 07:58

JXP, ja s tebou souhlasim. Ale zrovna serie X predpoklada, ze hrac hral alespon predchozi dil, nejlepe vsak i ten uplne prvni (jako treba ja). Viz absence tutorialu ci jakehokoliv vysvetleni mechanismu. Asi to neni to nejlepsi reseni, ale co nadelame. Ale to nic nemeni na faktu, ze rok bych na cestinu necekal, ani kdyby hra byla zadara :)

U tech scriptu je problem, je jich je hafo. Staci se podivat do prislusneho topicu. Ja mam teda zatim nainstalovane dva, z toho jeden preklad nepotrebuje, protoze pouze umoznuje vasim vezickam, aby samy menily zbrane na zaklade cile a jeho vzdalenosti (fakt super vec, muj Centaur zacne palit z vezi AHEPT, pak prepne na stredni vzdalenost na BPAC a na blizko souplne Mass Driver) a druhy Vam umozni zapsat se k armade vsech ras, plnit mise a postupovat v hodnostech. A ten uz texty ma.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
StandaJunior
Posts: 189
Joined: Mon, 2. Jan 06, 10:29

Post by StandaJunior » Wed, 20. Sep 06, 18:46

Bych řekl že to padání hry nezpůsobují patche ani Egosoft ale Ovladače graf. karty protože když jsem měl starou 64 megovku s full ovladačema tak to svištělo (sice pomalu :wink: ) ale jelo to a nedělalo to žádný že to vyplo v prostředku hry. Ted mám GeForce 6600GT 128MB a měl jsem starší ovladače a padalo to po asi 15min dal jsem tam nový ovl. a jede to :o

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Thu, 21. Sep 06, 11:44

No jak rikam, kdyz ma nekdo v pocitaci bordel.... Jinak mne X3 frcelo na FX5900XT (61.77), stejne jako na 6600GT (81.85) a ted frci na 7900GT (91.31). A fakt mi nikdy nespadlo, nikdy nehodilo error ani jinou vylomeninu. Akorat jednou, po instalaci jednoho scriptu, kdy jsem chtel hned ulozit hru to kleklo. Stacilo znovu spustit, oddokovat a zadokovat a zase to jede O.K.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Thu, 21. Sep 06, 13:02

No mi X3 padalo jak hrušky ze stromu při LOADu ... a někdy i jen tak, z ničeho nic. Klidně i 20-30x za den. Prostě hnus. Nejhorší to bylo s verzí 1.3. Ale v té době jsem měl jen .5 GB paměti. Potom jsem zvýšil na 1 GB a přibližně ve stejné době upgradnul na 1.4 a najednou jako zázrakem bylo všechno OK. Od té doby mi to nespadlo víc jak 2x.
A co se týká driverů. Grafiku, DirectX a zvuk se snažím držet neustále aktuální ...
Nevím, co přineslo tak razantní zlepšení, ale nejspíš to byla ta paměť. Prostě 1 GB je rozumné minimum. A horní hranici se meze nekladou (když nepočítám ty hardwarové) 4 GB nemůže uškodit, ale netisknu peníze (i když bych to potřeboval :D ), takže se musím držet při zemi.

User avatar
StandaJunior
Posts: 189
Joined: Mon, 2. Jan 06, 10:29

Post by StandaJunior » Thu, 21. Sep 06, 14:25

Hoši a jak se stahujou ty akualizace do Grafické karty mě to tam dal jeden týpek a já nevím jak to zatualizovat

gomecz
Posts: 392
Joined: Wed, 21. Sep 05, 13:39
x3

Post by gomecz » Thu, 21. Sep 06, 14:59

StandaJunior wrote:Hoši a jak se stahujou ty akualizace do Grafické karty mě to tam dal jeden týpek a já nevím jak to zatualizovat
zjsti si vyrobce karty a na jeho strankach (vetsinou je to sekce support/download/drivers) si stahnes katualni ovladace i s instalatorem...

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”