Zacatecnik- otazky a rady

Moderator: DJ Die

Visithor
Posts: 9
Joined: Thu, 3. Aug 06, 19:50

Post by Visithor » Fri, 4. Aug 06, 09:27

Děkuji za odpovědi. Rady vyřídím a věřím že pomůžou.

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Fri, 4. Aug 06, 16:20

Visithor wrote:Jak dlouho má obchodavat s energetickými články a jaký má být další obchodní postup, aby ušetřil čas a hra se mu neznechutila.

Předem děkuji za podrobnou a vyčerpávající odpověď.
Na tuhle otázku neexistuje žádná přesná odpověď. Je to naprosto individuální záležitost.
Já třeba můžu odpovědět:
Vůbec nebochoduj s energetickými články, vykašli se na to. Buď drsný a běž sbírat zbytky z bitev nebo dokonce sám bojuj. Elena's Fortune (Elenino blaho) obvykle poletuje mezi severní a jižní branou dost pirátů a většinou i dost policajtů, co je loví. To znamená, že se tam často povalují rakety a jiné zbytky, sbírej je něž to udělá někdo jiný a jsi v balíku. A můžeš se i přidat do akce a sám něco sestřelít. Časem se snad i naučíš vyhánět piráty z lodí a ukořistěné lodě, to je ta správná cesta k profitu. Takže se vykašli na energetické články a používej zbraně, na co je jinak máš???

Ale to je jen taková rada, klidně si voz en.články až do vyhasnutí hvězd v X3.

Pokud si chceš vydělávat obchodování a nevadí ti lehce ilegální aktivity, zaleť do Herron's Nebula (Herronova mlhovina). Je tam palírna vesmírného paliva, které kupuje místní obchodní stanice za plnou cenu. Rychle se tak dá vydělat na skutečný náklaďák a nemusíš pak nadále troškařit s M5 nebo M4 lodí.

A moje poslední rada? Naistaluji si scripty od Cycrow, speciálně jeho guildy. Obchodnický guild, popřípadě ten pašerácký jsou skvělé pro obchodní piloty a naopak třeba Guild nájemných vrahů, ale i žoldácký guil nebo guild lovců odměn jsou dobrou volbou pro akčně laděné piloty.

Visithor
Posts: 9
Joined: Thu, 3. Aug 06, 19:50

Post by Visithor » Fri, 4. Aug 06, 16:39

Tak tomu říkám vyčerpávající odpověď :) Díky, jistě se mu to bude hodit.

souky
Posts: 356
Joined: Sun, 20. Aug 06, 15:20

Post by souky » Sun, 20. Aug 06, 21:43

tak já bych měl takej litttle dotaz
jak se nejrychleji získává reputace nebo chceteli recognition?
nejspíš to u už je ale bohužel se mi nelíbí způsob vyhledávání na tomto fóru

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Mon, 21. Aug 06, 08:17

souky wrote:tak já bych měl takej litttle dotaz
jak se nejrychleji získává reputace nebo chceteli recognition?
nejspíš to u už je ale bohužel se mi nelíbí způsob vyhledávání na tomto fóru
V podstatě znám 2 základní způsoby:
1. Nič jejich nepřátele v jejich sektorech ... např. prolétávající Xenony a piráty (Teladi piráty tolerují, takže dostaneš reputaci jen za ty, co už dělají paseku, ne za prolétající v klidu). Když zničíš konvoj migrujících Xenonů, pravděpodobně bude nahrazen novým konvojem se stejnou trasou, takže stačí čekat a ničit jeden za druhým a reputace roste ...
2. Postav u nich nějakou továrnu (nejlépe elektrárnu) a produkt levně nabízej, pokaždé když u tebe nakoupí, tak dostaneš nějakou reputaci, je to sice pomalý způsob, ale jistý ...

Fungují i další způsoby, ale ty už nejsou tak rychlé:
- procházej BBS a plň mise, docela slušné jsou assasin mise, dostaneš reputaci u zadávající rasy i u rasy cíle
- hodně s tou rasou obchoduj ... většinou dostaneš reputaci za nákup jejich zboží, ale něco málo občas dostaneš za to když jim prodáš docházející surovinu ...
- slušně dává reputaci i BBS mise typu Přišly jsme o surovinu, urgentně potřebujeme ... za max cenu a když to stihneš v limitu, dostaneš prémii
- něco dá i prodej ukořistěných lodí a zbraní (i raket, hlavně unknown)

souky
Posts: 356
Joined: Sun, 20. Aug 06, 15:20

Post by souky » Mon, 21. Aug 06, 15:32

Když zničíš konvoj migrujících Xenonů, pravděpodobně bude nahrazen novým konvojem se stejnou trasou, takže stačí čekat a ničit jeden za druhým a reputace roste ...

a kde prosim najdu ten konvoj sem žádnej nepotkal nebo aspoň ot o tom nevim

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Mon, 21. Aug 06, 16:11

Musíš najít 2 xenonské sektory a v jednom z nich by měla být stanice ... Když sejmeš pát Xenonů v sektoru, kde nemají stanici, tak z té stanice vyrazí náhrada. Když se ji vydáš naproti, můžeš ji ničit a zase bude nahrazena. Mě to funguje v modifikovaném vesmíru Xperiment Fusion Project V0.3 spolehlivě. Stejně mi to chodilo i dřív bez tohoto modu, jen mezi jinými Xenonskými sektory.
Občas nějaký ten Xenon přijde o loď i bez tvého přičinění a taky se vydá na cestu nový. Takže ty si musíš najít nějaký sektor požadované rasy právě na takovéto doplňovací trase Xenonů.

Lord D
Posts: 181
Joined: Fri, 24. Nov 06, 19:59
x3

Post by Lord D » Fri, 24. Nov 06, 21:48

zajímalo by mě pár věcí.

1. Jak můžu začít hrát novou hru za Borony (přip. jinou rasu vesmíru X3)?

2. K čemu je v Nových hrách možnost Vlastní hra když v ní nejde nic nastavit? Myslím tím rasu, obtížnost, počáteční kredity a počáteční loď(e :)

3. Proč jsou v návodu popisovány Oteviratelné pozice (skoro až na konci) když za ty postavy nejde hrát???

souky
Posts: 356
Joined: Sun, 20. Aug 06, 15:20

Post by souky » Mon, 22. Jan 07, 20:23

jj úošli a já vám pošlu moj prasárnu v olmancestral treaty nebo tak nějak se toi menuje :lol: :lol: :lol:

User avatar
George Wills
Posts: 546
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
xr

Post by George Wills » Tue, 23. Jan 07, 07:51

Lord D wrote:zajímalo by mě pár věcí.

1. Jak můžu začít hrát novou hru za Borony (přip. jinou rasu vesmíru X3)?

2. K čemu je v Nových hrách možnost Vlastní hra když v ní nejde nic nastavit? Myslím tím rasu, obtížnost, počáteční kredity a počáteční loď(e :)

3. Proč jsou v návodu popisovány Oteviratelné pozice (skoro až na konci) když za ty postavy nejde hrát???
Když budeš hrát X3 a dostaneš se do nějakých konkrétních situací, tak si tím otevřeš jednotlivé oteviratelné startovací pozice, ale jaké to musí být situace to fakt netuším ...
A proto existuje i druhá cesta:
Položku "GameStarts" regisrech ve větvi
HKEY_CURRENT_USER\Software\EGOSOFT\X3
změň z 0000003f na 000fffff a měly by se nové starty zpřístupnit ... mě to v moji Engl. verzi funguje spolehlivě :wink:

souky
Posts: 356
Joined: Sun, 20. Aug 06, 15:20

Post by souky » Tue, 23. Jan 07, 20:04

mě v český taky

solxiger
Posts: 130
Joined: Wed, 16. Aug 06, 21:23
xr

Post by solxiger » Tue, 23. Jan 07, 20:41

X3 2002 Bonus pack 3105
Mam vytuneneho Posla z Quick startu, chyba mu len obchodny soft 3 /stoji 1/2 miliona :cry: /. Co donho aby vedel ceny aj v inych systemoch?
Ako sa dozviem ci prikaz najat pilota je splneny? /cestu vykona/ alebo
postup...

EDIT: Ok na obchod v inych systemoch - navigacna sonda. Ale pilot mi stale nieje jasny...
AB.INSOMNI.NON.CVSTODITA.DRACONE.
http://www.databaze-her.cz/uzivatele/sxg/

gomecz
Posts: 392
Joined: Wed, 21. Sep 05, 13:39
x3

Post by gomecz » Wed, 24. Jan 07, 07:28

pokud jsi nezmenil sve jmeno (Julian), tak se podivej na jmeno pilota toho Posla. pokud je Julian, tak nema prirazeneho pilota, pokud ma jine (zkratka rozdilne od Tveho) tak je pilotovani necim zivym.

jsou i jine SW, ktere vyzaduji pilota na palube, ale pokud chces samostatneho obchodnika, tak jedine pres TS mk3

pilot se nejme automaticky pri spusteni sw, ktery pilota vyzaduje.

solxiger
Posts: 130
Joined: Wed, 16. Aug 06, 21:23
xr

Post by solxiger » Fri, 26. Jan 07, 01:00

gomecz wrote: pilot se nejme automaticky pri spusteni sw, ktery pilota vyzaduje.
Dik, momentalne mam cca 270 000Cr, setrim na Obr.posla :). Moj malicky vytuneny chcu kupit za 770 000Cr! Nechcem mat suciastky po priestore, tak proste najskor musim kupit velky a potom presunut suciastky na stanici. Zatial dakujem :wink:

EDIT:
Spustil som sektoroveho obchodnika, som na zaciatku tak v ktorom sektore je to najlepsie, najbezpecnejsie? /oblast Aragon/
Ze vraj nejake lode v X3 /neviem triedu/ maju zle priradene stity /namiesto3 maju2/, patch to mal opravit. Opravil?
Kde kupim 25MJ stity? /som ulovil Sokola/
AB.INSOMNI.NON.CVSTODITA.DRACONE.
http://www.databaze-her.cz/uzivatele/sxg/

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Fri, 26. Jan 07, 07:49

solxiger wrote:
EDIT:
Spustil som sektoroveho obchodnika, som na zaciatku tak v ktorom sektore je to najlepsie, najbezpecnejsie? /oblast Aragon/
Ze vraj nejake lode v X3 /neviem triedu/ maju zle priradene stity /namiesto3 maju2/, patch to mal opravit. Opravil?
Kde kupim 25MJ stity? /som ulovil Sokola/
Sektorový obchodník v Argonském prostoru je podle mě nejvýhodnější v sektoru Herron's Nebula, nebo Power Circle ( teda pokud sem to nepoplet a nachází se tam továrny na výrobu Energy Cell ), ale celkově vzato mi přijdou na Sektorového obchodníka vhodnější jinné sektory.

A to sice pokud mě paměť neklame i na začátku hry můžeš obchodovat s Boronama, a proto mi jako jeden z nejlepších sektorů pro Sektor Trader dlouhodobým zkoušením :D vyšel Shore of Infinity. Jsou tam továrny na výrobu BoFu a zároveň BioGas, ( druhá jmenovaná dodává hlavní výrobní surovinu pro první, což určitě dobře víš :wink: ) a navíc jsou tam i fabriky na Energy Cell, které potřebují obě výše zmiňované, čili obchodník má pořád co dělat.

Pokud jsou tvé vztahy s Paranidy dobré, pak bych ještě možná doporučil sektor Empire's Edge. Podobně jako v předchozím případě se tu nacházejí tři na sobě závislé továrny.

Oba dopuručené sektory jsou zároveň, dle mého soudu a zkušeností dostatečně bezpečné.

S těma štítama je to ošidné. Teda alespoň z mého pohledu, protože netuším, co mi opravuje Patch 2.0. a co mód. :oops:
Každopádně nejdříve asi nejvýraznější chyba byla u Stíhačky M3 - Nova Sentinel, která měla mít 4 x 25 MJ štíty, ale měla pouze 3 x 25 MJ. Teď už to mám v pořádku, ale opravdu nevím, co mi to opravilo, jestli patch nebo mód.
Druhá změna je u M3 Nova Raider, která měla štíty nejdříve 3 x 25 MJ, ale s ostatníma vlastnostma dělala z ostatních stíhaček třídy Nova nepotřebné, proto její štíty zredukovaly na 2 x 25 MJ, což si myslím konečně trošku tuto třídu stíhaček vyvážilo. Je ovšem zajímavé, že u pirátských Nova Raider to zůstalo na původních 3 x 25 MJ, což ovšem z téhle stíhačky činí výhodný cíl pro zajmutí :D .
Jinak ještě pár nesrovnalostí se štítama by se možná našlo, ale víc mě momentálně nenapadá.

No a 25 MJ štíty koupíš v Equipment Dock tuším že u Teladů nebo Splitů, ale už je dlouhou dobu vyrábím, takže sem je už hodně dlouho nekupoval a tudíž si nejsem jistý :oops: . A taky samozřejmě v továrnách, které je vyrábějí, no a jestli jsi na začátku hry, tak nejdostupnější by se měla nacházet v Argonském sektoru Cloudbase South East.
Last edited by Torgen on Fri, 26. Jan 07, 08:01, edited 1 time in total.

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Fri, 26. Jan 07, 08:00

no ona do verze 1.3 ty 4 sloty na stity mela ale lidi si na to stezovali protoze takto z toho meli jen pomalejsi verzi normalni novy s trochu lepsim generatorem novy jsou opravdu asi nejlepsi M3 no a Eclipse je na tom jeste lip
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Fri, 26. Jan 07, 08:14

DJ Die wrote:no ona do verze 1.3 ty 4 sloty na stity mela ale lidi si na to stezovali protoze takto z toho meli jen pomalejsi verzi normalni novy s trochu lepsim generatorem novy jsou opravdu asi nejlepsi M3 no a Eclipse je na tom jeste lip
Tak teď si mě dokonale zmátl :D . Buď si to napsal špatně, nebo jsem tě nepochopil :oops: .
Každopádně od doby co jsem X3 začal hrát, Nova Sentinel nikdy, až do teď (2.0.02), neměla 4 sloty na štíty. Právě proto si hráči stěžovali, že to je v podstatě stíhačka na nic, protože byla ještě o chlup pomalejší než normální Nova, a jedinou výhodou byl opravdu jak si napsal silnější generátor pro zbraně.

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Fri, 26. Jan 07, 08:40

sorry napsal jsem to blbe do verze 1.3 4stity mela ve verzi 1.4 ji jeden vzali a v 2.0 zase pridali :lol:
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

User avatar
Torgen
Posts: 286
Joined: Wed, 30. Nov 05, 11:08
x3

Post by Torgen » Fri, 26. Jan 07, 08:56

Jo já to zkrátka potřebuju vysvětlit jak v pomocné škole :D :roll: , teď už to chápu. Začínal jsem hru s patchem 1.3, ale to jsem se ještě k žádné Nově nedostal, prvního Sentinela jsem kupoval, až když už jsem měl hru v 1.4 a proto jsem myslel, že tam ten jeden štít chyběl od začátku. Taky by mě zajímalo proč ho dali v 1.4 pryč :? To mi nějak hlava nebere.

No a když už jsem u toho, měl bych takovou malou otázečku. V originálu hry ( myslím tím opatchovanou verzi, ale bez scriptů a módů ) měl Argonský Titán a vůbec i jinné M2 dock pro stíhačky? Na netu jsem totiž teď narazil na stránku o X3, kde jsou i popisy lodí a jak tak tím brouzdám, najednou koukám u Titána je 0 dock for ship :?

Je to taková blbost, ale teď ji nemohu ověřit, protože jsem v práci :cry:

User avatar
Moonman
Posts: 329
Joined: Tue, 13. Dec 05, 15:32
x3

Post by Moonman » Fri, 26. Jan 07, 09:55

Mno tak Argonský Titán skutečně nemá dock na lodě. Akorát M1 Collosus má hangár na 60 lodí. U jiných ras tedkom nevím. To bych se musel juknout :wink:

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”