Offtopic-Space Simulations, 4X space strategy

Moderator: DJ Die

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Fri, 20. Jan 06, 15:50

plynak wrote:No The Fall mi pripomina situaci s X2. Uz je to pres rok, co to melo vyjit a furt nic. Ja od techto autoru hral Soldiers of Anarchy, strategii ze sveta co skoro vsichni zemreli na virus. Takze se taky tesim a nemuzu se dockat. Ale nedavno jsem cetl, ze kompletne predelavaji engine u The Fall.
jj u anglicke verze to ma byt kompletne prekopane hlavne pokud jde o grafiku protoze se dost lidem nelibila taky tam samozrejme daji nove zbrane a taky tam maji byt upravy ohledne vyvoje postavy a nekonecneho hrani a pokud to nepodelaji(no snad ne) tak je to podle me kandidat na nejlepsi postapo RPG vubec ktere prekona i samotny fallout
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

User avatar
GiordannoG
Posts: 757
Joined: Wed, 30. Mar 05, 15:46
x4

Post by GiordannoG » Fri, 20. Jan 06, 16:25

DJ Die wrote:
plynak wrote:No The Fall mi pripomina situaci s X2. Uz je to pres rok, co to melo vyjit a furt nic. Ja od techto autoru hral Soldiers of Anarchy, strategii ze sveta co skoro vsichni zemreli na virus. Takze se taky tesim a nemuzu se dockat. Ale nedavno jsem cetl, ze kompletne predelavaji engine u The Fall.
jj u anglicke verze to ma byt kompletne prekopane hlavne pokud jde o grafiku protoze se dost lidem nelibila taky tam samozrejme daji nove zbrane a taky tam maji byt upravy ohledne vyvoje postavy a nekonecneho hrani a pokud to nepodelaji(no snad ne) tak je to podle me kandidat na nejlepsi postapo RPG vubec ktere prekona i samotny fallout
Zní to určitě zajímavě, ale příslib "nekonečného hraní" je opravdu dost o ústa...Pokud se bude generovat pár úkolů pořád dokola, tak sice půjde o "nekonečné hraní", ale určitě nepůjde o "velkou zábavu"... :wink:
Verum, sine mendacio, certum et verissimum: Quod est inferius est sicut quod est superius, et quod est superius est sicut quod est inferius, ad perpetranda miracula rei unius. HT

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Fri, 20. Jan 06, 16:50

no co jsem zatim slysel je tam asi 15typu ukolu a kazdy patch pridava dalsi takze to je docela dost oproti X2 treba kde je jich mnohem min(pocitat je nechci)
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

User avatar
GiordannoG
Posts: 757
Joined: Wed, 30. Mar 05, 15:46
x4

Post by GiordannoG » Sat, 21. Jan 06, 21:31

Pro ty, kterým snad "náhodou" utekla fantastická záležitost jménem
I-WAR 2. http://www.gameexpres.cz/product_info.p ... ts_id/2775
pokud už tenhle skvost máte, pak nesmíte minout módy na této sajtě...
http://www.i-war2.com/ ... :wink:
Verum, sine mendacio, certum et verissimum: Quod est inferius est sicut quod est superius, et quod est superius est sicut quod est inferius, ad perpetranda miracula rei unius. HT

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Mon, 23. Jan 06, 08:22

jj, IWar mam i jednicku s datadiskem i dvojku. Bohuzel jednicka vyzaduje 3Dfx, jinak jede neakcelerovane v 640x480. Ale nekupte to za stovku v levnych knihach. Nastesti jsem tu jednicku sehnal v dobe, kdy jsem mel doma druhe PC s Voodoo3, takze jsem to dohral v krasne akcelerovanych 800x600 :)

A dvojka je supr. Sice jsem ji dohral jen jednou, ale i tak. Ted ji mam na disku s MODem Buda5, ktery to vse predelava to vesmiru Babylonu 5. A pouzili u toho hudbu ze zruseneho B5 simulatoru Into the Fire od Sierry a nema to chybu!
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
GiordannoG
Posts: 757
Joined: Wed, 30. Mar 05, 15:46
x4

Post by GiordannoG » Mon, 23. Jan 06, 15:05

Já považuju I-WAR 2. za jeden z nejlepších space simulátorů, ta reálná fyzika prostě nemá chybu, taky se mi stále hřeje na disku...Nejlepší jsou přepady "macatých" obchodních lodí, potom "call Jafs", který naloží všechny kontejnery a hurá na domovskou základnu pokochat se úlovkem...A naprosto geniální HUD, ze kterého si měli tvůrci X-série vzít příklad...
Jednička mi unikla, teď mám možnost koupit I-War: Enter Infinity nebo
I-War: The Starship Simulator, nevíš jaký je v tom rozdíl???Pokud jednička stojí za zahrání, tak klidně přetrpím i nejnižší rozlišení...Popiš mi trochu první díl...Díkes... :wink:
Verum, sine mendacio, certum et verissimum: Quod est inferius est sicut quod est superius, et quod est superius est sicut quod est inferius, ad perpetranda miracula rei unius. HT

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Mon, 23. Jan 06, 15:23

Hmm, tak to co jmenujes vubec neznam. I-War jedna se jmenuje I-War a datadisk je indepedendence.

Jednick je takovy klasicky simulator stare skoly, kde mas jen jednu lodku, korvetu, a s tou plnis mise. Samozrejmosti je realna fyzika. Ted si pamatuju na misi, kde musis chytit letici asteroid, nebo misi, kde musis nahazet "baliky" do urychlovace za urcity cas. Zadokujes, rozletis se naplno a vypustis to kargo. A hura pro dalsi. Ale beda kdyz mines :)

A samozrejme tam mas Jeffersona Claye v jeho pocitacove podobe. A nejlepsi na I-War 1 je, ze si lod musis nejdriv najit. No jo, daji ti hodnost kapitana, ale pro lod si musis doletet na vrakoviste. Shodou okolnosti jedina pouzitelna je ta korveta. Fakt super. Jo a taky tam mas mustek se stanovistemi, ne jako ve dvojce, kde jsi na vse sam. Ale dvojka je 100 let po jednicce.

No a pribeh sroji na boji Zeme (Commonwealth) a kolonii, Indies (Independence), ktere se chteji osamostatnit. Plnis mise, nicis Indies abys pak zjistil, ze vse je vlastne jinak. Pridas se na konci k silenemu presidentovi, nebo k Indies, kteri chteji mir? No ja byl dobry a pripojil jsem se k Indies (a prebehlikum ze zemskych sil) protoze to predpoklada pribeh I-War 2.

No a datadisk jsem nehral, ale tam hrajes za Indies a nicis ty druhe :o)

Jinak jsem vcera hral cely den Space Rangers 2. Mam uz 700 000 a dost slusnou lodku. Dokonce uz vedci dokoncili vyzkum tech prostrednich robotu. Jak to vubec mam dohrat? Co udelat?
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
GiordannoG
Posts: 757
Joined: Wed, 30. Mar 05, 15:46
x4

Post by GiordannoG » Mon, 23. Jan 06, 16:08

Tady jsou obě hry...
http://www.cdaccess.com/html/pc/iwar.htm
http://www.cdaccess.com/html/pc/iwarus.htm ...
Jinak v I-WAR 2. taky nejsi úplně sám, holky v turret fighters nepočítáš? A co potom zázemí na základně babičky...? :D
Jj, starej dobrej Clay a jeho památná věta: "Abych řekl pravdu, většina testovacích pilotů zvýšenou zátěž neunesla. Počítám, že budeš muset být lepší." :lol:
Proč ve Space Rangers 2. tak pospícháš? V klidu rozvíjej schopnosti, najmi si pár pilotů, přivážej vědcům materiál, prozkoumávej nové planety, zvyšuj si rating rangera a časem dojdeš k zajímavému konci...
Verum, sine mendacio, certum et verissimum: Quod est inferius est sicut quod est superius, et quod est superius est sicut quod est inferius, ad perpetranda miracula rei unius. HT

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Mon, 23. Jan 06, 16:18

No dle tech odkazu je oboji jedna a tataz hra. Ja to mam i s datadiskem, ale v podstate je to ono. Ale 20 USD ci kolik bych za to asi dneska nedal. 99 korun uslo.

Ale pokud ti nevadi 640x480 ci pokud mas nekde PC s Voodoo kartou, tak to ber. Je to dobry simulator.

No zazemi a holky beru, ale nemas tam mustek s ruznymi stanovistemi, vse ridis jen klobouckem pres menu. Je to takove anonymni. Velka lod bez mustku. Mozna pokrocila automatizace ci co.

O.K. ve SR2 budu jeste chvilku poletovat vesmirem. Jinak jine piloty nenajimam, ja radsi solo.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
GiordannoG
Posts: 757
Joined: Wed, 30. Mar 05, 15:46
x4

Post by GiordannoG » Mon, 23. Jan 06, 17:11

No dle tech odkazu je oboji jedna a tataz hra. Ja to mam i s datadiskem, ale v podstate je to ono. Ale 20 USD ci kolik bych za to asi dneska nedal. 99 korun uslo.
Teď jsem si všiml, u I-WAR:Starship Simulator píšou
"Developed by Particle Systems, Independence War is an updated U.S. version of the space sim released in Europe earlier this year as I-WAR", takže všechno jasný... :wink: No, ještě se rozmyslím...
Jj, v LK se dá občas najít pěkná perla, já koupil asi před rokem na I.P.Pavlova Conquest:Frontier Wars a Klingon Academy za babku...
Dobrých her je spousta, ale času je málo, já teď navíc ve volnu vyloženě ulítnul na Crown of Glory od Matrixů, tahovka z období Napoleonova tažení Evropou... :)
Verum, sine mendacio, certum et verissimum: Quod est inferius est sicut quod est superius, et quod est superius est sicut quod est inferius, ad perpetranda miracula rei unius. HT

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Mon, 23. Jan 06, 19:07

no ja jsem konecne sehnal tu Hegemonii sice ne z obchodu ale kamos mi ji dal za 100 protoze to nehral :)
je to dost dobra hra i kdyz na IG nema hlavne protoze ze tam neni takova volnost ted jsem dohral kampan za Mars zajimava vec jsou tam spioni sice nemaji zbrane ale dokud je neodhali jiny spion tak dokazou skoro vsechno od kradeni penez po niceni lodi a vyvolavani nepokoju na planetach :twisted:
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Tue, 24. Jan 06, 08:21

jj, ja to rikal, ze je Hegemonia dobra. Nejvic se mi libi efekt pri teraformaci planety. To je super. A spinoni jsou taky dobry, hlavne na vyssich levelech. Proc utracet za vyzkum, kdyz se to da slohnout, ze?

Hmm, ja v levnych knihach videl Conquest: FW jen nemecky (ne ze bych neumel nemecky, ale hry v tom jazyce fakt mit nemusim) a Klingon Academy francouzsky (alespon obal byl ve franzouzstine). Tak jsem to nekupoval.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Tue, 24. Jan 06, 12:16

plynak wrote:jj, ja to rikal, ze je Hegemonia dobra. Nejvic se mi libi efekt pri teraformaci planety. To je super. A spinoni jsou taky dobry, hlavne na vyssich levelech. Proc utracet za vyzkum, kdyz se to da slohnout, ze?
jj diky za radu :)
nj to je taky pekne nejdriv se zacnou vytvaret bile mraky a pak ten oslepujici zablesk a planeta je hned obyvatelnejsi
jj da se to slohnout ale treba lode musis stejne vyzkoumat a ja jsem se zameril na protonove zbrane a ty tam taky nikdo nema ale na konci byly moje bitevni lode skoro neznicitelne protoze mely vysoke lvly a dobre kapitany ted se jeste musim podivat jestli nekdo nema datadisk
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Tue, 24. Jan 06, 12:22

Hmm, datadisk jsem nesehnal, ale pry neni o co stat. Je to pouze par misi navic, zadna kampan nic. Celkove ho dost zkritizovali.

Neznate/nemate nekdo O.R.B.? Offworld Resource Base. Kdysi davno jsem to shanel a ted jsem zjistil, ze to maji na Gameexpresu za 300,-

EDIT: Tak jsem si to objednal. Zkoukl jsem par traileru a obrazku. No minimalni konfigurace je p3/600, takze to snad i pujde hrat :o) Jsem na to zvedavy.

Jo a dotaz na GiordannaG. Vcera jsem na piratske zakladne koupil cosi za 50000. K cemu to je? V popisu je ze to vytvori nejake prime spojeni do mozku ci co? A taky mi zmizely vsechny mise. At pristanu, kde pristanu, vsude mi rikaji, ze misi nemaji. Uz jsem jak magor proletel cely vesmir a nic :( Tak se snazim vydelavat sberem toho, co vypadne z nepratel, ale vzdycky mi ten vydelek akorat pokryje naklady na opravu (v lepsim pripade).
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
DJ Die
Moderator (České)
Moderator (České)
Posts: 2884
Joined: Wed, 9. Feb 05, 08:57
x4

Post by DJ Die » Tue, 24. Jan 06, 15:06

njn me tam ale docela chybelo hrani ve stylu IG kde bys mel spoustu sektoru ktere bys postupne obsazoval a aby to nebylo rozkouskovane na mise....
Split now give you...AAARRRRGGGHH!

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Tue, 24. Jan 06, 15:13

Jo ja vim, je to spis takovy Homeworld mixnuty IG. Ale nejaka volnost tam preci jen je. Hned na zacatku mas na vyber ze tri cervich der napriklad :)

Jo a taky jsem cetl, ze spousta lidi povazuje Hegemonii za zabugovanou. No ja ji dohral 4x (2x bez a 2x s patchem 1.07) a na zadny bug jsem nenarazil. Tak nevim.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
GiordannoG
Posts: 757
Joined: Wed, 30. Mar 05, 15:46
x4

Post by GiordannoG » Tue, 24. Jan 06, 15:18

To DJDie
Zaměření se na jednu oblast ve výzkumu je základ úspěchu, taky jsem upřednostnil protonové zbraně...Jak říkal plynak, datadisk není nic extra, sice jsem ho nehrál, ale recenze nic moc... :wink:

To plynak
Zrovna O.R.B. není zrovna šlágr, oproti Homeworld 1. a 2. je to slabý odvar a to jsem ještě hodně slušnej...To "něco" za 50.000 se jmenuje jak? Já spíš vrážím peníze v business centrech do staveb nových základen, do nových domovských flotil a, jelikož jsem hodný ranger, do finančních injekcí "slabým" rangerům... :D
Last edited by GiordannoG on Tue, 24. Jan 06, 15:22, edited 1 time in total.
Verum, sine mendacio, certum et verissimum: Quod est inferius est sicut quod est superius, et quod est superius est sicut quod est inferius, ad perpetranda miracula rei unius. HT

User avatar
GiordannoG
Posts: 757
Joined: Wed, 30. Mar 05, 15:46
x4

Post by GiordannoG » Tue, 24. Jan 06, 15:21

DJ Die wrote:njn me tam ale docela chybelo hrani ve stylu IG kde bys mel spoustu sektoru ktere bys postupne obsazoval a aby to nebylo rozkouskovane na mise....
No vždyť je to jako IG 1, tam byl styl hraní téměř stejný...IG 2 pak nabídla volnost...
Verum, sine mendacio, certum et verissimum: Quod est inferius est sicut quod est superius, et quod est superius est sicut quod est inferius, ad perpetranda miracula rei unius. HT

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Tue, 24. Jan 06, 15:36

Eh, to ted z hlavy nevim. Ale chteli za to 100000 a ja to ukecal na 50000. To asi mas hodne penez, kdyz to vrazis do flotil a tak, ze? A proc mi nikdo nedava mise? Jaaa chci miseeee :)

Jinak jsem zjistil, ze moje DVD ROMka si oblibila pri vyndavani CD/DVD se sama od sebe zasunout. Uz mi takhle skripla jedno DVDcko a predevcirem malem i origos X3. To mne opravdu polil pot. Takze ted je kazde vyndavani CD/DVD spojeno s poradnou davkou adrenalinu. Nejhorsi je, ze to udela tak 1 z 15 vyndavani. A novou se mi kupovat nechce, protoze by mi urcite nesla Star Force.

Ten O.R.B. zkusim a uvidim. Ale uz setrim penize na Star Wars: Empires at War. Podle vseho to bude BOMBA.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

User avatar
GiordannoG
Posts: 757
Joined: Wed, 30. Mar 05, 15:46
x4

Post by GiordannoG » Tue, 24. Jan 06, 15:44

plynak wrote:Eh, to ted z hlavy nevim. Ale chteli za to 100000 a ja to ukecal na 50000. To asi mas hodne penez, kdyz to vrazis do flotil a tak, ze? A proc mi nikdo nedava mise? Jaaa chci miseeee :)

Jinak jsem zjistil, ze moje DVD ROMka si oblibila pri vyndavani CD/DVD se sama od sebe zasunout. Uz mi takhle skripla jedno DVDcko a predevcirem malem i origos X3. To mne opravdu polil pot. Takze ted je kazde vyndavani CD/DVD spojeno s poradnou davkou adrenalinu. Nejhorsi je, ze to udela tak 1 z 15 vyndavani. A novou se mi kupovat nechce, protoze by mi urcite nesla Star Force.

Ten O.R.B. zkusim a uvidim. Ale uz setrim penize na Star Wars: Empires at War. Podle vseho to bude BOMBA.
Mno, asi tě teď moc nepotěším...Zrovna před chvilkou jsem předobjednával na gameexpres SW:Empires at War a jako možný bonus za 1 Kč mi tam vyjel seznam her a na něm i O.R.B., zkus jim napsat a vzít si ho jako bonus k SW:EaW...Stejně tuhle hru budeš kupovat... :wink:
Verum, sine mendacio, certum et verissimum: Quod est inferius est sicut quod est superius, et quod est superius est sicut quod est inferius, ad perpetranda miracula rei unius. HT

Post Reply

Return to “Česky / Czech X-Forum”